folder Tahribat.com Forumları
linefolder Tahribat.Com - Sosyal Etkinlikler
linefolder Siber Güvenlik Yaz Kampı 2012 (02-08 Temmuz)

Siber Güvenlik Yaz Kampı 2012 (02-08 Temmuz)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kerim
    kerim's avatar
    Erkek

http://www.siberkamp.org/

TÜBİTAK ve Bilgi Güvenliği Akademisi,  Türkiye’de  siber güvenlik uzmanı eksikliğinin giderilmesine destek olmak ve kapasite geliştirilmesini sağlamak amacıyla üniversite öğrencilerine  yönelik  “Siber Güvenlik Yaz Kampı“  düzenlemektedir.

Kamp süresince bilişim sistemleri güvenliği konusunda teknik eğitimler verilecektir. Teknik eğitimlerin yanı sıra, kamp katılımcıları bilgi güvenliği alanında deneyim sahibi akademisyenler, kamu ve özel sektör yöneticileri ile bir araya getirilecektir. Kamp  sırasında, öğrencilerimiz, siber dünyadaki tehditler, alınması gereken önlemler ve bu alandaki kariyer fırsatları konusunda bilgi sahibi olacaklardır. Aynı zamanda kamp esnasında uygulamalı eğitim amaçlı yarışmalar düzenlenecektir.

2-8 Temmuz 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek kampta, öğrencilerimiz, 7 gün süre ile  TÜBİTAK Türkiye Sanayi ve Sevk İdare Enstitüsü'nde konaklayacaklardır.
    Program, Türkiye’de bulunan üniversitelerin lisans ve yüksek lisans öğrencilerine yöneliktir. Başvurularınızı Başvuru  bölümünden gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru, içerik ve diğer sorularınız için sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.
    Katılımcıların ulaşım, konaklama, yeme-içme ve eğitim giderleri düzenleyiciler tarafından karşılanacaktır.

Siber Güvenlik Yaz Kampı, Kalkınma Bakanlığı tarafından hazırlanan 2012 yılı Yatırım Programı’nda yer alan Kamu Bilgi Sistemleri Güvenliği Programı kapsamında gerçekleştirilmektedir.

PROGRAM İÇERİĞİ

Siber Güvenlik Yaz Kampı 2012 kapsamında katılacak öğrencilere verilecek olan eğitimde işlenecek konu başlıkları ana hatları ile aşağıda sıralanmıştır.

• Siber Güvenliğe  Giriş
    • Siber Dünyada İstihbarat Çalışmaları
    • Sibernet(Internet) ve Çalışma Yapısı
    • Temel Ağ Güvenliği Bilgisi
    • Siber Savunma Sistemlerini Atlatma
    • Host/Ağ/Port Keşif Ve Tarama Araçları
    • Zaafiyet Tarama ve Bulma Sistemleri
    • Exploit Çeşitleri ve Metasploit Kullanımı
    • Web Uygulama Güvenliği ve Hacking Yöntemleri
    • Son Kullanıcıya Yönelik Saldırı Çeşitleri ve Yöntemleri
    • DOS/DDOS Saldırıları ve Korunma Yöntemleri
    İçerik ile ilgili olarak detaylı program ve alt konular yakında açıklanacaktır.

Kamp süresince katılımcılar, bilgi güvenliği alanında deneyim sahibi akademisyenler, kamu ve özel sektör yöneticileri ile bir araya getirilecektir. Katılımcıların siber dünyadaki tehditler, alınması gereken önlemler ve bu dünyadaki kariyer fırsatları konusunda bilgi sahibi olmaları hedeflenmektedir. Kamp süresince katılımcılara uygulamalı eğitim verilebilmesi amacıyla yarışmalar düzenlenecektir.

Katılımcılar 7 gün boyunca 2-8 Temmuz 2012 tarihleri arasında, Gebze'de bulunan TÜBİTAK Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü'nde konaklayacaklardır.

Başvuru >>
    pc bilgisi ölçmek için anket yapılcakmış kontenjan şimdilik 50 kişiymiş artabilirmiş miş..

(:
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

tübitak işbirliği ve başvuru blogspottanmı :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahinka
    sahinka's avatar
    Erkek

ErotikPanda bunu yazdı:
    -----------------------------

:)) mali kriz 

imza
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BeYaZZZ
    BeYaZZZ's avatar
    Erkek

ErotikPanda bunu yazdı:

kendi sitelerini indirmesinler diyedir belkide :D sanki andrei bununla ilgili konu açmıştı sanırsam :s

THE BeYaZ
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

ErotikPanda bunu yazdı:

Bence güvenlik amaçlı böyle yapmışlar :D:D:D

:)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HuwelAsK
    HuwelAsK's avatar
    Erkek

kerim bunu yazdı:

..ve kapasite geliştirilmesini sağlamak amacıyla üniversite öğrencilerine  yönelik  “Siber Güvenlik Yaz Kampı“  düzenlemektedir.

1- login'e captcha koyunuz

: )

Wordpressten tiksiniyorum
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GomuluSistem
    GomuluSistem's avatar
    Erkek

Ben başvurumu yapayım hocam en azından diploma almamış oluyorum o tarihte :/ bakalım neler göstercekler,

Patlayıcı madde icat etmenin suç olduğunu öğrendiğimde artık çok geçti... Yok hapse felan girmedim, sadece benden önce icat etmişlerdi. :)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek

sahil güvenlik yaz kampı diye okuyup konuyu   Katılımcıların ulaşım, konaklama, yeme-içme ve eğitim giderleri düzenleyiciler tarafından karşılanacaktır.  şeklinde anlayıp Siber Güvenliğe  Giriş   kelimesini okuyup surat ifadem degişene kadar geçen sürede ne hayaller kurdumdu lan.

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Geçen senekine katılmıştım (: Yalnız bu sefer yatılı yapmışlar daha verimli olur muhtemelen.. Gitmenizi tavsiye ederim (:

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eagleofcondor
    eagleofcondor's avatar
    Erkek

önlisans - bilgi yönetimi okuyorum. lisans-yüksek lisans demiş başvuru yaptık ama çıkmaz sanırsam

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek

aktas_967 bunu yazdı:

önlisans - bilgi yönetimi okuyorum. lisans-yüksek lisans demiş başvuru yaptık ama çıkmaz sanırsam

Siber Güvenlik | Fatal Error

.
Toplam Hit: 4237 Toplam Mesaj: 22