Siber Meydan 2013 Tubitak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bence tahribattanda bir takım çıkar gibime geliyor o ödülüde alır 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek
    crimeangel bunu yazdı
    JiggSaw bunu yazdı

Ödüller hiçbirsey :) Kimlerın neler yapabılecegını ögrenmek ıcın bu sıkındırık seylerı ben bıle alırım :D

İpad 750 - 850 TL arası , Androıd Tablet fıyat yok belkı 100 TL lık belkı 800 TL lık bısı kı bu tarz seylerde 150 TL yı asacagını sanmam :D

E reader da sanırım :D bundan basla bısı olmaz :D  http://www.akakce.com/tablet/en-ucuz-freebook-e-joy-e-kitap-okuyucu-fiyati,748894.html

İkinci aşama sonucunda ilk 3'e giren takımlardan

1. Olan Takım Üyelerine
    Apple iPad

2. Olan Takım Üyelerine
    Android Tablet

3. Olan Takım Üyelerine
    E-Kitap Okuyucu

takım üyelerine dediğine göre, her üyeye ayrı ayrı verecekler. 20 kişilik bir takımsa 20 tane ipad verecekler demektir :) sen 20 ipad alıp dağıtırmısın peki?

3-5 kişilik takımlar olacakmış. min3 max5 yani çok para değil.

test 1 2
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

konu takipat

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bu tür organizasyonlarda ödülün hicbir önemi yok (bana göre).

önemli olan boy gösterebilmek, derece yapabilmek. evet biz de isterdik laptop vs. versinler diye ama sorun degil yine de (:

finale kalan ekiplerden birisi olarak pazartesi günü yarısmadayız.

ayrıca "shell atmayı bilenler dolduracak orayı"  yorumunu cevaplamak istedim, yarısma liselere de acılmıs olsaydı evet muhtemelen halen google'da "facebook hack" "r57 shell at" aramalarını yapan kesimden de gelenler olacaktı.

65 takım arasında yine sırf bu kesimden olusmus ögrenciler vardıysa da seviye 1'i gecemeden elenmislerdir muhtemelen.

diger 9 takımın elemanlarını az cok tanıyoruz, su an kimse kücümsenecek pozisyonda degil.

Andrei tarafından 14/Ara/13 14:48 tarihinde düzenlenmiştir

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo
    Andrei bunu yazdı

önemli olan boy gösterebilmek, derece yapabilmek. evet biz de isterdik laptop vs. versinler diye ama sorun degil yine de (:

Hoca firat uni de mi okuyorsun , bizim Oğuzhan çıkma da

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek
    Andrei bunu yazdı

ayrıca "shell atmayı bilenler dolduracak orayı"  yorumunu cevaplamak istedim, yarısma liselere de acılmıs olsaydı evet muhtemelen halen google'da "facebook hack" "r57 shell at" aramalarını yapan kesimden de gelenler olacaktı.

65 takım arasında yine sırf bu kesimden olusmus ögrenciler vardıysa da seviye 1'i gecemeden elenmislerdir muhtemelen.

diger 9 takımın elemanlarını az cok tanıyoruz, su an kimse kücümsenecek pozisyonda degil.

hadi müdür hayırlısıyla kazan gel :) foto bekliyoruz unutma dediklerimede alınma okadar :D

arbeit macht frei
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

wow  güzelmiş daha önce sanki duymuştum bu yarışmayı :) bu tarz etkinlikler, yarışmalar arttırılmalı, bi arkadaş fişlenmek için demiş ama çok saçma bence. başarılı olanlar muhtemelen mezun olduklarında güzel bir yerde iş bulacaklardır özellikle devletin bu tarz işlerinde..bildiğiniz gibi bu konuda çok gelişmiş bir ekibimiz yok umarım bu tarz etkinlikler, insanların heveslerini oralara yönlendirir de facebook gibi salakça şeylerden kafalarını kaldırtır.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Geçenlerde aynısı olmuştu sanırım veya o budur ? 1.leri açıklamışlardı 3.takımdan takip ettiğim birisi vardı ama hatırlayamadım tam :( 

Böyle şeyler çoğalmalı

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

@ETRoot

degilim de tanıyorum onu da.

@1234567B

alınmadım, dolaylı olarak yazdıgında haklılık payı var cünkü. tesekkür ederim, iddialıyız ama özellikle 3-4 takım arasında cekismeli gececek gibi, rakipler saglam, elimizden geleni yapacagız.

@Ka1nsha

hocam bu etkinlik bu sene ilk defa düzenleniyor, bundan sonra da her sene yapılır zaten. senin dedigin yarısma baska bir sey olmalı veya aynı etkinligin 1. etabından bahsediyorsun ? 65 takımdan ilk 10'u alındı 2. etap icin.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

olay nedir honeypot tarzı bir sistemde vuln bulup exploit mi etmeye çalışıyorsunuz yoksa zaten bilinen xss cookie rfi sql inj gibi şeyleri uygulamaya mı çalısıyorsunuz

"
Toplam Hit: 7583 Toplam Mesaj: 31