folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilişim Güvenliği
linefolder Siber Ortamda Gizlilik Ve Savaşlar

Siber Ortamda Gizlilik Ve Savaşlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Parayı yöneten toplumu yönetir hocam gerisi fasa fiso .)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek

ilk izleyip dinlediğimde bana biraz saçma geldi açıkcası. 

habertürkte dün ve bu akşam prof un teki çıkmış uzaylılardan felan bahsetmekte. hatta bizim egede bir köyde iniş yapıyor köylü jandarmaya haber veriyor ama jandarmadan önce abdli elemanlar uzaylıyı alıp götürüyor. 

ve bunun sonucunda abd de 51. bölge olarak söylenen bir yer varmış burada uzaylıların beyinlerini inceleyerek  bu bilgleri kullanarak bu hale geldiklerinden felan bahsediyor. garip açıkcası adam canlı yayında söylüyor bunu.

aslında genel olarak baktığında şöyle ;  herşeyin ucu mutlaka abd ye dokunuyor. yapılan herşey , atılan bir adım, yazdığın bir kelime, çektiğin bir resim vsvs. 

şu anda abd nin isteyipte ulaşamayacağı bişey yok. varsa biri söylesin sikseler şuna ulaşamaz diye.

şunu iyi bilirim ki bankacılık sektöründe yapılan her işlem tıklanan herşey kayıt altına alınır. kimin yaptığı ne zaman hangi saniyede yaptığı gibi.  eğer böyle bir kayıt alınabiliyorsa kim bilir windows microfost neler kaydediyor. 

artık eskisi gibi sıcak savaş dönemi bitti gibi bişey. belli başlı bölgeler hariç. bundan sonrası artık herşey tek bir tuşla yönetilir veya yokedilir durumda. adamlar istediği yerde deprem yaratmanın peşindeler belkide yapabiliyorlar. bu artık istedikleri yeri istedikleri şekilde yönetmeye kolaylık sağlamak için yapılan sosyal deneyler.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    Teori veya paranoya degil ama bence artik tamamen kapali olmak imkansiz hale geldi. Elektrigin olsugu yerde gizli takilamiyorsun. Tabi bu bizim gibi kullanicilar icin gecerli. Bilgi sahibi olanlar nasil ki level level olusuyorsa gizlilik icinde olan insanlarda bu sekilde var oluyor dunyada.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    makets
    makets's avatar
    Erkek
    Putini hatirlamiyor musunuz? Türkiyeye geldiğinde
    Yandex kullanın diye ısrar ediyordu.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Erkek

çinin kendi arama motorunu ve sosyal paylaşım sitesini yapması diğerlerini yasaklaması keza rusyanın facebook alternatifi vk.com gibi siteleri çıkartması bununla bu anlattıklarında bağlantılı olduğunu düşünüyorum

bir kere adamların işletim sistemlerini kuanıyoruz sosyal medyada ki analizi bir kenara bırakalım en öenmlisi bu değilmi 

bizim yapacağımız bir şeyimiz yok ya kullanmayacağız ya da kaderimize razı olacağız  

yada çin gibi kendi sistemlerimizi kuracağız veya anti gizlilik koruma amaçlı uygulamalar geliştireceğiz 

benim düşüncelerim bunlar

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    d3lete
    d3lete's avatar
    Erkek
    obie bunu yazdı

Öyle derin değil ama,şunlar da konuyla alakalı,endişelenmiyor değilim ;
    -Çin'den matkap,dekupaj,tahta oyma aletleri bakıyorum,n11  falan dolaştım,ertesi gün hepsiburada.com com dan matkap tezgahı reklamı sms i gelmişti.
    -Bir diğeri;ilk defa webmoney hesabımdan para çekecektim.Bunun için pasaport yada detaylı kimlik bilgileri gerekiyor.Kimlik kartımın resmini çekip gönderdim.Akşamına emniyet müdürlüğünden 'Kimlik bilgilerini veya fotokopisi başka kimselerle paylaşmamaya özen gösteriniz,dikkat ediniz.' gibi bir sms gelmişti.

Hocam dediğin olay growth hack

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    root
    BlackApple
    BlackApple's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

up

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

İnsanlar arasında duvarların kalkması, globalleşmek, dinlerin milletlerin de yakında ortadan kalkacağını gösterir. 

İnsanları birleştiren herşey iyidir. Şimdi doğuda bir çocuk öldürüldüğünde anında sosyal medyada herkesin bilgisi oluyor.

Eskiden saman altından su yürütenler, bugün çok kolay şekilde ortaya çıkabiliyor ama aynı oranda da yanlış bilgi dönüyor.

Gelgelelim buradaki analistlerin yanlış bilgi ile doğruyu ayırt etmeleri pek mümkün değil, hele ki günlük milyarlarca verinin dolaştığı internette insanlar tarafından bu verinin işlenemeyeceğini göz önünde tutarsak bilgisayarlar tarafından ne kadar doğru analiz edilebilir bu da tartışılır.

Neyse sözün özü şu ki; kötü insanları yakalamak artık daha da kolaylaşıyor. Bir suç işlemiyorsan zaten birşey olmaz. 

ve bilgisayarlar hala bizden daha az zeki :)

ozgunlu tarafından 05/Eki/15 13:23 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    El_Sharaby
    El_Sharaby's avatar
    Erkek

Yazılan postları okudum,aydınlatıcı düşünceler öncelikle bunu belirteyim.

İlaveten şunu da belirtelim Bu dev teknolojilerin geliştirilip uygulanmasındaki en büyük etken 'para' olduğuna göre

Nasrettin Hocanın da dediği gibi "Parayı veren düdüğü çalar", sözünden hareketle kendi teknolojik argemizi ve Bilinçli İnternet kullanımımızı süratle ilerletmeyeliz bu kesin çözüm olmasada bir takım  hadiselerin önüne geçebilir yahut geciktirebilir kanısındayım. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek

Big data.

Toplam Hit: 1294 Toplam Mesaj: 22
siber uzay