folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Şifreleme Ve Fotoğraf

Şifreleme Ve Fotoğraf

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    TaRuZ bunu yazdı

txt dosya ile jpg dosyaları birleştirmeyi araştır. Resmi notepad ile açtığın zaman txt çıkıyor gibi birşeyler hatırlıyorum ama emin değilim. 

hyr kafamdaki şey o ayarda birşey değil. zaten burda olay fikir üretmek yoksa biryerlerde öyle bir yöntem varsada yapacağımdan değil.

dediğim gibi texte dökülme yada texti barkoda çevirme olmayacak içinde.

çünkü bunların kendileri ztn şifreleme. burada fotoğraf o şifreyi taşıyan oluyor daha çok.

Ben anlamın şifrenin bizzati fotoğrafda bulunmasını istiyorum.

yukarıdaki söylediklerimin bir kısmı ile çelişen fakat eğlenceli olabileceğini düşündüğüm bir yöntem geldi aklıma .

gerçekleştirebilirsem bu gün bir fotoğraf çekip buraya koymak isterim üzerinde biraz düşünüldükten sonra çözümünüde veririm zevkli olabilir.

https://t.me/pump_upp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pineapplemen.
    sercoo
    sercoo's avatar
    Erkek

şimdi resim oluşturma işlemi zor bide olan resme sinyal nesnesi eklemek dahada zor 

o yüzden bu resmi elle çektiğimizi varsayıyorum ve etraftaki nesnelere anlamlar yükleyerek karşı tarafa ne demek istediğimizi iletebiliriz misal evde sadece senin ve karşıdakinin bildiği kırmızı bi vazo var şimdi sen bu vazoyu normalde saklayarak yanlış sinyal göndermeyi engelliyorsun sonra kahvehane whatsup grubuna kırmızı vazolu bi fotonu yolluyosun adamlar hazırlanıp damperle kapına geliyolar ordan artık fener beşiktaş maçına mı  gidiyosunuz alt mahalleye mi dalıyorsunuz sinyalin özelliğine bağlı 

ancak bu cümle veya dil gibi değiştirilebilir bi anlam bütünü oluşturmuyor yanlızca bi sinyal bi kelime yani o yüzden farklı şekillerde bu sinyalleri bi araya getirerek kelime oluşturmak istiyorsun.Amma velakinsen şuanda 2 boyutta yazı yazmak istiyorsunki bu non-lineer bi dil demek o yüzden 

https://www.youtube.com/watch?v=xzEPU2PTjT4&t=902

ariival filmindeki gibi bişey işe yarayabilir ancak buda bildiğin resmi senin çizmek dolayısıylada gerçekçi bi resim veya hiyerogrif gibi harfler olmadan senin dediğini yapmak imkansız

ama güzel sorular bunları araştırmak düşünmek benimde hoşuma gidiyor yürü be patates:D

i might be a pineapple but you're a fineapple baby
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Yazilimci , Hocam D-> A , B-> X gibi işlem yapmışsın ya..

Bunu yapmak mantıklı mıdır sence ? Programı yavaşlatmaz mı ?

Sürekli char char dolanmak yerine başka ne tür bir yol izlenirse hız kazandırabiliriz ??

Ben genelde byte array alıp tümleyenini alıp XNOR layıp vs vs işlemler yapıp bitler kaybolmayacak hale getirdikten sonra şutluyorum.. Bu biraz daha hızlı gibi ama kırılabilir mi ? Soru işareti

EDİT ; Her türlü kırılır da :D Hangisi daha mantıklı anlamında demiştim

MhmdAlmz tarafından 24/Mar/17 17:52 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Sürekli char char dolanmak yerine başka ne tür bir yol izlenirse hız kazandırabiliriz ??

Ben genelde byte array alıp tümleyenini alıp XNOR layıp vs vs işlemler yapıp bitler kaybolmayacak hale getirdikten sonra şutluyorum.. Bu biraz daha hızlı gibi ama kırılabilir mi ? Soru işareti

hacı onu geçte senin mahkeme ne oldu ya pm atsana durumu 

No way out
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    patates bunu yazdı

mesela sesle şifrelemede mors kullanılabilir.

görüntü ve durağan bir görüntüde video olmadan tek bir kare fotoğrafta iki kişinin kendi arasında geliştirdiği bir şifreleme nasıl yapabiliriz?

çok bariz garip birşey olduğu anlaşılmasın istiyorum. mesela nomral bir fotoğraf olsun fakat fotoğrafı alan kişi için öyle bir şablon geliştirmiş olalımki o fotoğraftan bir kelime çıkarabilsin. 

ve bu imgelerle tahmin yolu ile değil . kesin bir sonuç versin.

Bu konuda fikri olan yada yeni fikir kıvılcımları ateşleyebilecek olan varmı

mesajı iletecegimiz kişiyle ortak bir geçmişimiz olacak mı, aynı kültür ve cografyanın insanı mıyız. Bunlar önemli mi?

sonra fikir yürüteceğim.

diğer mesajlara bakma fırsatım olmadı.

şimdi çıkmak gerekiyor. ^^/'

RitmFarbRacourci tarafından 24/Mar/17 18:31 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    patates bunu yazdı

mesela sesle şifrelemede mors kullanılabilir.

görüntü ve durağan bir görüntüde video olmadan tek bir kare fotoğrafta iki kişinin kendi arasında geliştirdiği bir şifreleme nasıl yapabiliriz?

çok bariz garip birşey olduğu anlaşılmasın istiyorum. mesela nomral bir fotoğraf olsun fakat fotoğrafı alan kişi için öyle bir şablon geliştirmiş olalımki o fotoğraftan bir kelime çıkarabilsin. 

ve bu imgelerle tahmin yolu ile değil . kesin bir sonuç versin.

Bu konuda fikri olan yada yeni fikir kıvılcımları ateşleyebilecek olan varmı

mesajı iletecegimiz kişiyle ortak bir geçmişimiz olacak mı, aynı kültür ve cografyanın insanı mıyız. Bunlar önemli mi?

sonra fikir yürüteceğim.

diğer mesajlara bakma fırsatım olmadı.

şimdi çıkmak gerekiyor. ^^/'

önemli değil, fakat sistemi ya bilmesi, yada en azından akıl üretebilmesi gerek, bir alt posta yeni kafamdakileri daha ney yazıcam uyandım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

şifre kelimesi sebebi ile başkalarından gizli olması konusuna  çok takılmışız benim kast ettiğim normal türkçe yada bilinen diller haricinde fotoğraf makinası aracılığı ile birşey yapılabilirmi gibiydi.

Birde yatmadan önce bahsetmiştim ya mesela aklıma birşey geldi kendi didklerimle çelişiyor evet ama mesela bir yöntem onu painte size anlatmaya çalışayım.

göt gibi çizsemde mesela böyle bir sarkaç fotoğrafı çektiğimizi düşünüleim. sarkaç burada "L"  harfine kadar çekilmiş ve oradan bıraklılcak. 

Karşı tarafta aynı mazlemeler aynı sarkaç uzunluğu olduğunda ve fotoğrafı referans alarak l seviyesinden sarkacı bıraktığında sarkacın karşıda hangi harf seviyesine kadar yükseleceği, mesala sanırım bu boktan çiizme rağmen "A" ya kadar gider geri dönüşte l değilde "ü"de kalır gibi . bu sarkacın hareketlerine göre zemindeki şablonu oluştursak. meslea bu zemindeki şablonu ve sarkaçı çekip bıraktığımız açıya göre belki bu şablonla 2 3 kelime oluşturuyo olabilsek, bir anlık bir görüntüyü referans ederek karşı tarafın aynı kurguyu yaoması ile daha fazla bilgi taşınmasını sağlayabilriz.

Bu bilgi taşınınmasına örnek bir zeka sorusu var mesela

https://www.youtube.com/watch?v=TArsEfSyKYk&t=855s

eğer direk dinlemek yerine sorunun sorulduğu yerde durdurup 1 2 gün düşünürseniz ciddi anlamda cevap çok keyif veriyor.

u problem üzerine 3 4 gün düşünmüştüm sadece bidliğimiz dil ile arkadan ön tarafa iki kelime ile bilgiyi nasıl taşıyabiliriz. 

bu arada kafama böyle takılan hiçbir işe yaramayaca ama düşünmesi zevkli gelen 20 30 tane konum var. ilk defa birini dşünür düşünmez yazdım buraya. ilgide fena değildi. çok sikimsonik gelmediyse ara ara felsefe kısmına böyle antin kuntin sorular açabilirm.

arrival filmini izlemedim henüz ama fragmanını ve konusunu biliyordum. Onun hakkındada dilbilimini alakadar edecek de güncel saçma bir sorum var şu ara aklımda

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    SaviorAngel bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

hacı onu geçte senin mahkeme ne oldu ya pm atsana durumu 

Attım hocam 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

@Patates hoca , zaten her foto bakana bir anlam bir mesaj veriyor fakat benim anladıgım öyle çok gizli olmasada, her resimde öne çıkan bir obje vardir.  kiminde ev , kimidde isık, kiminde yıldız. buradan yola çıkarak Öne çıkan nesnenin en kuzeyinden , saatin çalışma işareti yönünde, sınır civarlarında , fotonun genel bakışında sırıtmayacak, ancak zumlandıgı zaman görülebilecek var olan rengin daha açık yada koyu tonlarında harfleri ardışık olarak yerleştirmek geldi. ^^/'

RitmFarbRacourci tarafından 25/Mar/17 19:44 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

@Patates hoca , zaten her foto bakana bir anlam bir mesaj veriyor fakat benim anladıgım öyle çok gizli olmasada, her resimde öne çıkan bir obje vardir.  kiminde ev , kimidde isık, kiminde yıldız. buradan yola çıkarak Öne çıkan nesnenin en kuzeyinden , saatin çalışma işareti yönünde, sınır civarlarında , fotonun genel bakışında sırıtmayacak, ancak zumlandıgı zaman görülebilecek var olan rengin daha açık yada koyu tonlarında harfleri ardışık olarak yerleştirmek geldi. ^^/'

işte bu mesela bir fikir. bu tarz fikirleri merak ettim bende ztn

Toplam Hit: 2528 Toplam Mesaj: 31
şifreleme