folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sigara Bırakma Yöntemleri

Sigara Bırakma Yöntemleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek
    ARkadaşlar ben galatasarayın alt yapısında oynuyorum ama sigara bağımlılığım var bu oynayışımı etkiliyor kesiliyorum zaman zaman sigarayı bırakmak için ne yapmam lazım lütfen yardımcı olun

Lider doğru işleri yapar; Yönetici işleri doğru yapar;
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek
    Hocam gördüğüm en etkili yöntem bıraktım diyerek bir daha içmemek.İş tamamen sende bitiyor.Bıraktım deyip paketi atacan ve bir daha içmeyecen.Bıraktıktan sonra birkaç gün sigara içilen yerlere ve sigara içen arkadaşlara takılmayacan. Bir iki gün zihinsel sıkıntıdan sonra kurtulursun..Benim 40 yıllık tiryakide gördüğüm bırakma yöntemi buydu. Yine 40 yıllık başka tiryakilerde gördüm bant,sakız vs.. denediler ama hiçbiri bırakamadı...

Her Hakkım Saklıdır
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Media
    Media's avatar
    Erkek
    Aga bunun yöntemi filan yok olsa ben bırakırdım a.k :) Sadece ben  içmicem şu zıkkımı diceksn orda iş bitcek..Sigara yerine sakız al şekerli olsun şekerin tadı kaçınca yeni sakızı at ağzına :)

....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zachariah
    Zachariah's avatar
    Erkek
    Aynn :) Canın cok cekerse git mac oyna oyalancak bişiler yap unut yani c(:

Anime - Manga
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gecelerisarankorku
    gecelerisarankorku's avatar
    Erkek
    kafanda bitirdikten sonra bırakırsın istemeye baglı yani

Karayollarında degil senin kollarında ölmeyi tercih ederim!!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatal_Trag3dy
    Fatal_Trag3dy's avatar
    Dişi

Geleceğini oturup adam akıllı düşünürsen teşvik daha sağlam olur =)

Benim de babam liseden bu yana içiyordu,geçen yıl;her ay içtiği paket sayısını azalttı...kendini bırakmaya yavaş yavaş hazırladı...daha sonra bıraktı;iradenin kuvvetli olması gerekiyor...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    faruk_sahin
    faruk_sahin's avatar
    Erkek
    yani arkadaşlarında dediği gibi olayı kafanda bitireceksin

Hayat Senin Başkalarına Bırakma!!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

Sigara içilmesinin en büyük sebeplerinden biri onun hayatındaki yeridir.

Sen sigarayı hayatından çıkarmaya bak önce. Onsuz yapmaya çalış.

Her boş kaldığında yakma birtane.

Onun dışında fiziksel kısmı senin direncine bağlı, dediğim gibi hayatından uzaklaştırabiliyorsan buna direnç gösterebilirsin. 

He is finding himself.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek
    sakız al en iyi yöntem normal sakız ciğnemek babam öyle birakmıstı tabi bide herkesin dediği gibi ben içmicem diye içinde olmasi lazim ilk önce  .

Nev-i Şahsına Münhasır.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karizma_coder
    karizma_coder's avatar
    Erkek

bıraktım deyip bırakan kişiler gerçekten zaten sigara tiryakisi olmayan kişilerdir. eğer sen gerçek bir tiryaki değilsen bu yöntemle bırakabilirsin. ama ben tiryakiyim diyorsan sana en iyi yöntemi söylüyeyim.

mesala günde kaç sigara içiyorsun atıyorum 20 adet. 1 hafta boyunca bunu 19a düşüreceksin. öbür hafta 18e öbür hafta 17ye öbür hafta 16ya derken bi bakmışsınki yavaş yavaş kurtulmuşsun. en etkili yöntem kesinlikle tiryakielrde budur yoksa bırakamzsın... bizzat doktorlardan ven ameriakdaki sigarayala savaşanlar derneğinden alıntıdır...

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KroBey
    KroBey's avatar
    Erkek

Bilader, ben de 9 ay önce bıraktım. Bırakma yöntemi de bir çok arkadaşımızın söylediği gibi kafada bitirmek.

Ben 8 yıl bir fiil içtim. Bırakmadan önceki gün ise günde 1.5 paket içiyordum ve en az 2 yıldırda bu şekilde içiyordum. Bir gün bırakacağım dedim ve o gün söndürdüm. Dahada almadım ağzıma. Biraz video seyret. Sigaranın zararları hakkında. Zihnini hazırla bırakmaya. Bu işin pskolojik yönüde önemli. Azimli olmalı insan. Yoksa bi boka yaramaz.

Diğer yöntemlerin kesinliği yok. Bence kararlı olup bir an önce zihnini hazırlamalısın ve bırakmalısın. Sporcusun bide. Sana başarılar.

" Kro "
Toplam Hit: 2709 Toplam Mesaj: 16