folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Sigara, Bu Açık Alanlarda Da Yasak Olacak

Sigara, Bu Açık Alanlarda Da Yasak Olacak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frq23
    frq23's avatar
    Erkek
    sigara özgürlüğünü savunanların herhangi bir hastanenin gögüs hastalıkları ya da gögüs cerrahisi servisini ziyaret etmelerini öneririm

YalnızAdam
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

AÇIK HAVA YASAĞI OLAN ÜLKELER...
    ABD'nin New York kentinde mayıstan bu yana da kentte parklar, sahiller ve hatta ünlü Times Meydanı bile "sigarasız" hale getirildi. Yeni Zelanda 2003'te okul, okul bahçeleri ve işyerlerinde sigara yasağı getirmişti. İspanya, Ocak 2011'te hastane ve parkların yanında sigara içme yasağını uygulamaya başladı. Ağustos 2011'den bu yanaysa Fransa'nın La Ciotat kentindeki Plage Lumiere sahilinde sigara yasağı uygulanıyor. Böylece bir sahilde sigara yasağı uygulayan ilk Avrupa ülkesi Fransa oldu.

kaynak: NTV

yasaklansın no problem..

matematik24.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    berk93
    berk93's avatar
    Erkek

"-Dizilerde ve filmlerde uygulanan sigara sansürü tüm bilim, kültür, sanat faaliyetleri ve eserlerini de içine alacak şekilde genişleyecek."

bana bu çok saçma geldi. sen çocuğunu iyi ve bilinçli eğitir isen bence bunlara gerek kalmaz. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    ArmadA bunu yazdı

özel alan neymiş lan adam zaten içmio içeride daha ne özel alanı loca mı acıcaklar amk 

-Lokanta, kahvehane gibi mekanların açık alanlarında tütün ve tütün ürünü kullanılmayanlar için özel alanlar oluşturulacak.

su maddeden bisey anlamadim amk

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@efendi, hocam verdiğin eski tarihli.. mesela 2013 lüyü merak ediyorum. okudum yeşilay derneği sanırm açıklama yapmış. kullananlar azalmış ama gençlerde artış olmuş..

---

bugün açık alanda bi kafede oturuyordum arkadamda bi kaç kişi sigara içiyordu, öksürük tuttu beni :) Allah tan kalkıp gittiler.. açık alanda da sigara içmeyenler için yer olsa iyi olur. adamlar benden sonra geldi oturdu tam arkamda oturmuş, kokusu falan bir de üstüme siniyor, en nefret ettiğim şey sigara kokusu.. 

bir arkadaş da parfüm için laf etmiş, bazıları aşırıya kaçıp abartıyor haklısın ama bazı insanlarda aşırı ter kokusu oluyor özelikle toplu taşıma araçlarında bu durum zulum olabiliyor. o yüzden parfüm mü ter kokusu mu derseler parfüm derim :) 

ama bu olay dünyada yok. sigara ve alkol yasakları uygulanıyor ama parfümle ilgili her hangi bir yasak görmedim ama sınırlandırılması lazım (çevreye olan zarardan dolayı)

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

@efendi, hocam verdiğin eski tarihli.. mesela 2013 lüyü merak ediyorum. okudum yeşilay derneği sanırm açıklama yapmış. kullananlar azalmış ama gençlerde artış olmuş..

Türkiye'de bu yılın ilk 6 ayında içilen sigara miktarı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10 azalarak 41 milyar 779 milyon adede geriledi. Tabi buna kaçak sigara olayını dahil edemedikleri için böyle bir sonuç çıkıyor.

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    paduwan
    paduwan's avatar
    Erkek

Cok yerinde bir karar olmus bence.  Sigara icenler icin kapali plastik yerler var o sekilde cözümler üretilmeli.

paduwan tarafından 05/Kas/13 16:53 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SilenC3
    SilenC3's avatar
    Erkek

içime sokacam içimde içecem artık. kime ne lan. millet işi gücü  kuruşluk sigaram olmuş demek ki zamanında iyi koymuş aghsdfajhsgflakjsf

Ben giderken sen dönüyodun, sen benden daha fazla şey bilirsin vs.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buruksu
    buruksu's avatar
    Erkek

günde 2 paket sigara içen biri olarak sigaraya gelen bütün kısıtlamaları destekliyorum bi bu kadar daha zam yapılsa  onada okey derim :/

gelecek kuşak için daha iyi olacak eminim  hiç umrumda deil versinler zammı versinler yasakları dahada önce çok çok önceleri yapmalıydılar

gelişmiş ülkelerin hemen hepsinde sigara ile yogun bi savaş var, benim için geçti ama cocuklarım  bu sosyal gelenekten kurtulsun isterim 

:) mutluyum, huzurluyum
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek

Sigaraya zam yaptılarda noldu. Milletin anası aglıyo ama hala deli gibi içiyor.

Bırakan sanmıyorum öyle cok oldugunu. Benim çevremde gözlemlediğim dahada çok içmeye başladılar aq.

He yasaklansın benim umrumda değil hatta işime gelir sigara içmiyorum içenlerden de genelde rahatsız oluyorum ortamdan uzaklaşıyorum.

Branxian tarafından 05/Kas/13 19:40 tarihinde düzenlenmiştir

Kurtla sevişen mazoşist koyun
Toplam Hit: 5114 Toplam Mesaj: 44