Sigara Ve Alkole Zam

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

Elektronik içenler likit zulalasın.Likit bulmakta da zorluk çekebiliriz

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheRunZex
    TheRunZex's avatar
    Erkek

Bu iş zıv zıv zıvanadan çıktıı.Bakkalcı Ahmet amca veresiye defterini biraz daha kalınlaştıracak heralde :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Hayatımda elime sigara almadığımdan sigarayı hep 5-7 ₺ zannediyordum. Millet pufur pufur içince tabi.

Geçen sigara satan bir tanışla konuşurken arka reyondaki  fiyatları görünce şok oldum.

3 güne zam gelecek dedi. yine şok oldum.

Sigara içenlere sesleniyorum : çıldırdınız mı?

Hem zehirleniyor hem o kadar  para mı veriyorsunuz

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nukeshore
    nukeshore's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Champix sayesinde birakmistim aptal bi zamanda tekrar basladim. Yine alacagim bu haptan.

011011100111010101101011011001010111001101101000011011110111001001100101
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Sigara esrardan pahalı olacak he mi? bak gör şimdi gençler ne bk yiyecek sayın müsteşar

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

sıkıştı bunlar :) ama hiçbişey sonsuz değil zaten böyle olacağı belliydi, o değilde artık sizi kurtaracak bir kemal dervişte çıkmaz lan :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Sigara esrardan pahalı olacak he mi? bak gör şimdi gençler ne bk yiyecek sayın müsteşar

Şiiii sen sakin ol şampiyon. Senin sigaran ayrı :))

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Ben murattiyi 5.5 biliyordum ? Lan benim babam günde 1 paket içse 13 TL den 390 TL :D 

Lan ben 400 TL Kyk alıyorum :D babam onu çöpe atıyor vay anasını sayın seyirciler ....

Sigarayı bıraksanız 1 öğrenciye burs verebiliyorsunuz he bide bursu vereceğiniz öğrenci o parayla 1 ay boyuna krallar gibi yaşıyor bilin istedim :D:D:Dddd

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gortaburun
    gortaburun's avatar
    Erkek

VG - PG satılır :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

Tiryakiler geçmiş olsun . 

Bu adam size zorla Bıraktı racak bu xokları. 

Resmi gazetede yayımlanan karara göre, alkollü içkilerin ÖTV'si yüzde 10, tütün ürünlerinin ÖTV'si de yüzde 27,5 oranında artırıldı.

edit: benzinin litre fiyatının 4,96 tl olduğunu yazma ihtiyacı duymamıştım. sonuçta 50 tl lik alınıyor.

dolareste 3,46  avro 3,67   

Ulan yeter artık be.  Dünyada bu kadar boktan bir vergi sistemine sahip olan yer yok heralde. Kurumlardan, iş yerlerinden doğru dürüst vergi alma, herkes bir güzel vergi kaçırsın; eee gel sonra alkolü, sigarayı, arabaları, benzini EN BÜYÜK VERGİ KAYNAĞI yap. Kimse kimseyi kandırmasın, devlet bıraktırmaya felan çalışmıyor. Bu gün herkes birden sigara ve alkolü bıraksın, devlet kullanmayı özendirici REKLAM bile yapar. Kamu spotlarını yok eder. Bu ülkede vatandaş olarak giderek sömürülüyoruz, birlik olup buna dur demezsek sonumuz hiç iyi değil...

Hadi diyelim ki devlet gerçekten bıraktırmak istiyor alkol ve sigarayı( külliyen yalan,ucuz kahramanlık), ondan dolayı zam geldiğini farz edelim;

-Bu sefer de doğrudan belli bir kesimin hayatına müdahele söz konusu; isteyen herkes istediği şeyi tüketebilmeli, herkes herkese saygı duymak zorunda. (İnsanların kaç çocuk yapacağına  bile karışan bir zihniyet, hayatımıza müdahele etmiş çok mu diyeceksiniz) .

-Bir kesim de umursamıyor, nasılsa biz kullanmıyoruz, siz de bırakın felan diyor. Yarın sizleri de etkilicek şöyle bir şey yapsa baştakiler, camilere giriş bundan sonra paralı, her namaz kılandan 2 tl alınacak. Hoş bir şey olur mu???

Come On Cj
Toplam Hit: 5591 Toplam Mesaj: 47
i̇çkiye zam sigaraya zam . zam .