Sigara Yasağı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ahmetguveli
    ahmetguveli's avatar
    Erkek

Aslında önceden de vardı ama şimdiki biraz genişletilmiş hali... 

Sigara yasağı bugün itibariyle başladı. Peki bu melet nerelerde içilemeyecek:

ANKARA - Sigara yasağı getiren teklifin üçüncü maddesi görüşülürken kabul edilen bir değişiklik önergesiyle yasağın kapsamı daha da genişletildi. Buna göre kamu binaları ile bar, restoran ve kahvehane gibi eğlence yerlerinde sigara içilmesi için özel alanlar oluşturulmayacak.

Yalnızca yaşlı bakımevleri, ruh ve sinir hastalıkları hastaneleri ile cezaevleri ve toplu yolcu taşıyan deniz yolu araçlarının güvertelerinde sigara içilebilir özel alanlar oluşturulacak.

Bu alanlara ise 18 yaşını doldurmamış kişiler giremeycek.

Köy kahveleri de sigara yasağı kapsamının dışındaydı. Ancak Genel Kurul’da verilen önergeyle köy kahveleri de yasak kapsamına alındı. Hastane bahçesi ve cami avlusunda ise sigara içilebilecek.

Teklife göre stadyumlar yine yasak kapsamına alındı. Ancak açık havada her türlü spor, kültür ve sanat faaliyetinin yapıldığı yerlerde sigara içenler için özel alanlar oluşturulacak.

Yasa teklifi görüşülürken DTP’li Hasip Kaplan elektronik sigaranın da kapsama alınmasını istedi.

Sigara içme yasağını düzenleyen 12 maddelik yasa teklifinin 5 maddesi kabul edildi. Teklifin görüşmelerine perşembe günü devam edilecek.

Bu arada Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada elektronik sigara, reklam ve ilanları ile ilgili kararın 15 Ocak’ta reklam kurulu toplantısında alınacağı vurgulandı.

Azacuğu Alıntıdır ha haberiniz ola!... 

Senden mehcur iken düştük Diyar_ı Liseye Not yine gösterdi hüsran hüsran üstüne Ahmet Güveli
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaNNi
    CaNNi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    kapalı olan her yere bi muhpir :) dikerler işsizler işsizlikten kurtulur :D

sitem hep âşinâlardan gelir bîgâneden gelmez!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Ben bu yasayı İplemiyorum, Emperyalizmin Halkın Dikkatini Dağıtan neticesi Gözüyle baktığım yasayı İplemem, Bakın ardından Halk Cezalar vermenin Şaşkınlığını yaşarken, Yeni çeşit Vergi Paketlerini Patlatacaklar. Göreceksiniz, Bu şaşkınlıkta Vatandaş İyice Köz olacak Tepkisizleştirmek Gayesi taşıyan bir Uygulama.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickneyime
    nickneyime's avatar
    Erkek
    bn arasam yurtta sigara hayvanlar gbi içiliyo desem ne olur :D

bunch of idiots around me, yes everywhere.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek
    nickneyime bunu yazdı:
    -----------------------------
    bn arasam yurtta sigara hayvanlar gbi içiliyo desem ne olur :D

Yurdu basarlar :P

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayteach
    ayteach's avatar
    Erkek
    iyide beni kim engelleyecek :) ben bu parayı vermem içmeyede devam ederim kimsenin uymicagacı kesin

Bir Serseriyi Öldürecek Yine Serseri Kurşundur...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AciyaGulmek
    AciyaGulmek's avatar
    Erkek

Walla Bu yasak bitirdi bizi 4 kat aşağı iniyom bir sigara için Şu hükümetin yapabildiği tek ve en iyi iş :)

De Get Yalan Dünya...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

harika bi yasa :B artık dumandan kaçma gereği duymayacağım :)

oohhh miisss fıstık gibi temiz hava takılıcaz (H)

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nakamura2
    nakamura2's avatar
    Erkek

Bence güzel bi uygulama ya,ben sigara içmiyorum niye zehirini alıym,zehirini almayı göze alsam zaten atarım cebe paket...ama nargileye kısıtlama fln getirilirse o zaman külahları değişir,isyan bayrağı açarım:|

Memento Mori...Blossom Geri Döndün:C Mitozla çoğalan milletleri sevmiyorum:|
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alp
    alp's avatar
    Erkek
    nakamura2 bunu yazdı:

Bence güzel bi uygulama ya,ben sigara içmiyorum niye zehirini alıym,zehirini almayı göze alsam zaten atarım cebe paket...ama nargileye kısıtlama fln getirilirse o zaman külahları değişir,isyan bayrağı açarım:|

herkes kendi açısından bakıyo olaya di mi hoca? :) Ben de nargileye uyuz oluyorum, inanılmaz rahatsız oluyorum. Zararı da kantılnamış bişe zaten.. Sen benim sigaramdan rahatsız olursun ben seninkinden. Bence saçma bi yasak. Bu millet psikopat o muhbirleri falan hain diye öldürürler aman diyim.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nakamura2
    nakamura2's avatar
    Erkek
    alp bunu yazdı:
    nakamura2 bunu yazdı:

herkes kendi açısından bakıyo olaya di mi hoca? :) Ben de nargileye uyuz oluyorum, inanılmaz rahatsız oluyorum. Zararı da kantılnamış bişe zaten.. Sen benim sigaramdan rahatsız olursun ben seninkinden. Bence saçma bi yasak. Bu millet psikopat o muhbirleri falan hain diye öldürürler aman diyim.
    hocam orda işin esprsini yaptım evet yasaklanmalı sigara ama özel sigara içmek için cafeler olmalı,tıpkı nargile gibi dayanamayan gitmez olur biter...

Memento Mori...Blossom Geri Döndün:C Mitozla çoğalan milletleri sevmiyorum:|
Toplam Hit: 2043 Toplam Mesaj: 14