folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Sigaraya SGK Zammı - Beyin Fırtınası Kopsun

Sigaraya SGK Zammı - Beyin Fırtınası Kopsun

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frq23
    frq23's avatar
    Erkek
    sigaradan erken ölenler bigece uykusunda ölmüyor. Yani o kadar kolay degil. kanser oluyorlar gün gectikce yavaşça acı çeke çeke ölüyorlar. Hepsi pişman oluyor ama fayda etmiyor eminim coguda 'nası olsa hepimiz ölecez icende ölüyor icmeyende auagoym' diyodu bizamanlar.

YalnızAdam
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek

Bir de böyle birilerinin yararına gibi pay çıkarmıyorlar mı ağız dolusu küfür edesi geliyor insanın. 

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SilenC3
    SilenC3's avatar
    Erkek

20 lira yapsınlar gene alıcam lan inat değil mi

Ben giderken sen dönüyodun, sen benden daha fazla şey bilirsin vs.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    Hırsızlığı bil ama yapma diye söz var. Tütün yetiştirmeyi, elle işlemeyi ve sarma tütün hazırlamayı biraz biliyorum. Dizecem diye az kararmadı ellerim.
    Sigarayı yıllar önce bıraktım herkesede tavsiye ederim. Ondan sonrada sgk yesin t.ş.klarımı der gülüp geçersiniz bu haberlere.
    Devletin bilmediği daha doğrusu bilipte bilmemezlikten geldiği insanların yavaşca sarma tütüne yöneldiği. 9 tl lik paketi 2tl ye babalar gibi maaledebiliyorlar.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek
    hocam bu biraz bana dokunmayan yılan bin yaşasın olmuyomu

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Bu kuzu halka ne yapsalar yaranırlar,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyReform
    HolyReform's avatar
    Erkek
    elcondor bunu yazdı
    EvladiFatihan bunu yazdı

Başladığımda 3.95 di 7.50 lira oldu amk 3 4 yılda . Ne içecez eşşek boku mu sarıp içelim 

annem sigara içtiğimi öğrendiği gün bana o kadar kızmıştı ki " onu içeceğine bok iç " demişti. :DDD 

Olay senin dediğine doğru gidiyor galiba, tezek kokulu günler yakın..

İyi güldüm valla :D

Ben de kaçak sigara içiyorum MM diye ince bi sigara var baya güzel.Fiyatı 3 lira kartonla alınca 27 liraya veriyolar :)

Hakkıdır nakte tapan milletimin istismar!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek
    frq23 bunu yazdı
    sigaradan erken ölenler bigece uykusunda ölmüyor. Yani o kadar kolay degil. kanser oluyorlar gün gectikce yavaşça acı çeke çeke ölüyorlar. Hepsi pişman oluyor ama fayda etmiyor eminim coguda 'nası olsa hepimiz ölecez icende ölüyor icmeyende auagoym' diyodu bizamanlar.

iyide sigaradan sadece akciğer kanseri oluyorsun bide kalp krizi

en çok görülen kanser türlerinden biri olan bağırsak kanserinin sigara ile alakası yok hatta tedavisinde sigara öneriliyor

"
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unchain
    unchain's avatar
    Erkek

Kaserojen madde içeren birşey yiyerek kansere yakalananlarda o kanserojenli maddeyi aldıkları kullandıkları için 50 Kuruş daha fazla ödesinler o zaman saçmalığa bakarmısın.

Yaptığım onca iyiliğin tek yanlışta unutulduğunu gördüğümden beri kötü biriyim.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek
    korayozrak bunu yazdı

Kaserojen madde içeren birşey yiyerek kansere yakalananlarda o kanserojenli maddeyi aldıkları kullandıkları için 50 Kuruş daha fazla ödesinler o zaman saçmalığa bakarmısın.

Adamlar parayı sigara içenlerden almıyor ki, sigarayı satın alırken direk kesiyor. Kanserojen maddeye 50 kuruş zam yapabilirler. Bana göre mantıklı bir uygulama. Sigortaya herkesten aynı oranda ücret kesiliyor burda adaletsizlik yok, ekstra olarak sigaraya 50 kuruş zam yapacaklar ve bu da devletin hazinesine gideceği yerde doğrudan sgk ya aktarılacak ve sgk ya ek gelir gitmiş olacak. Bunun yanında da caydırıcı bir etkisi olacak diye düşünüyorlar. Ama ben 7.5 TL ye winston alıyorum hergün ve 10 TL verip üzerine de çikolata kola vs alıyorum. Yani her sigara aldığımda 10 tl gidiyor. Yapılan her zaman benim günlük yediğim abur cuburu azaltmaktan başka bi sikime yaramıyor :D

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
Toplam Hit: 2552 Toplam Mesaj: 23