folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Sigarayı Bırakmayla İlgili Önerileriniz

Sigarayı Bırakmayla İlgili Önerileriniz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

sa. şurdan başlayım arkadaşlar ben sakaryaya gelenler duymuştur şanlı fatih MESLEK lisesi okudum (: teknik lise okuduğum için 3. yada 4. senemdi tam hatırlamıyorum bir gün okul yakınlarında kafe gibi yerler olurya ordayım ulan koskoca meslek lisesi oku bütün arkadaşlarım sigara içiyor bende bi tadına bakayım bi daha ne zaman böyle bi imkanım olacak diye düşündüm, arkadaştan bir fırt istedim çektim yaşım 32 hala bile hatırlıyorum anında boğazımı yakmıştı ve acı bi tadı vardı. ulan bunu nasıl içiyorlar dedim kendi kendime bi daha da hiç içmedim. abimde burda okumuştu oda burda sigara başladı. yaklaşık son bir senedir ciddi ciddi bırakmaya uğraşıyor baya bi süre kendini tuttu içmedi. olayın dini boyutunuda çok iyi biliyor. bu dini yöndende destek aldı diyeyim. ben bile içimden bıraksa bıraksa abim bırakabilirdi zaten diye düşünüyordum ama sonuçta yine başladı. 

bu sigarayı bırakabilen var mı aramızda? neler önerirsiniz?

herşey bi yana hakkaten sigarayı içince ne hissediyorsunuz, nasıl bi tat alıyorsunuz merak ediyorum?

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı

Sa. şurdan başlayım arkadaşlar.

ben sakaryaya gelenler duymuştur şanlı fatih MESLEK lisesi okudum (: ,teknik lise okuduğum için 3. yada 4. senemdi tam hatırlamıyorum, bir gün okul yakınlarında kafe gibi yerler olur ya ordayım,ulan koskoca meslek lisesi oku bütün arkadaşlarım sigara içiyor, bende bi tadına bakayım, bi daha ne zaman böyle bi imkanım olacak diye düşündüm, arkadaştan bir fırt istedim çektim, yaşım 32 hala bile hatırlıyorum anında boğazımı yakmıştı ve acı bi tadı vardı.

ulan bunu nasıl içiyorlar dedim kendi kendime bi daha da hiç içmedim.

abim de burda okumuştu o da burda sigara başladı. yaklaşık son bir senedir ciddi ciddi bırakmaya uğraşıyor baya bi süre kendini tuttu içmedi.

olayın dini boyutunuda çok iyi biliyor. bu dini yönden de destek aldı diyeyim. ben bile içimden bıraksa bıraksa abim bırakabilirdi zaten diye düşünüyordum ama sonuçta yine başladı. 

bu sigarayı bırakabilen var mı aramızda? neler önerirsiniz?

herşey bi yana hakkaten sigarayı içince ne hissediyorsunuz, nasıl bi tat alıyorsunuz merak ediyorum?

Yumurta döte dayanınca bırakır.

Ama nikotin'i alınca vücut, bi rahatlama gelmesi normal. Neticede nikotin hücre'de, enerji metabolizmasında kullanılan bi kimyasal. 

Birde üşüyünce herhalde, sıcak birşey alınca vücuda, vücut'da metabolizma hızlanıyor. Dolayısıyla kan akışı hızlanıyor, tabiatıyla bu hücreler için; Besin,vitamin,mineral demek. 

Akciğer kapasitesi gittikçe azalıyor, Damarlar nanay, Bacaklarda varis var, Bırakınca da yokluğunu çekiyorsun. İçince dediğin gibi dilini, damağını yakıyor filân..

Kabaca sıcaklığı 36 C'nin üzerine içilen herşeyin, hücreler üzerinde zararlı bi etkisi var. Kanser'e davetiye.

bi'de bu sigara nikotin'ini  duman'la, is'le, kurum'la ciğerlerine çekiyorsun, hadi SuBuharıyla olsa neyse.. Deli bu millet. 

Sigaraya para vereceğine, gitsin karışık kuru yemiş alsın, meyveli tohum'lu yesin bakalım ne oluyor. Ha bunları da, çiğnemek sıkıntı, kan'a geçecek de ooo-hooooo.   Tembeliz tembel. ^^D` 

RitmFarbRacourci tarafından 17/Mar/20 12:45 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

Ama nikotin'i alınca vücut, bi rahatlama gelmesi normal. Neticede nikotin hücre'de, enerji metabolizmasında kullanılan bi kimyasal. 

Birde üşüyünce herhalde, sıcak birşey alınca vücuda, vücut'da metabolizma hızlanıyor. Dolayısıyla kan akışı hızlanıyor, tabiatıyla bu hücreler için; Besin,vitamin,mineral demek. 

Akciğer kapasitesi gittikçe azalıyor, Damarlar nanay, Bacaklarda varis var, Bırakınca da yokluğunu çekiyorsun. İçince dediğin gibi dilini, damağını yakıyor filân..

Kabaca sıcaklığı 36 C'nin üzerine içilen herşeyin, hücreler üzerinde zararlı bi etkisi var. Kanser'e davetiye.

bi'de bu sigara nikotin'ini  duman'la, is'le, kurum'la ciğerlerine çekiyorsun, hadi SuBuharıyla olsa neyse.. Deli bu millet. 

Sigaraya para vereceğine, gitsin karışık kuru yemiş alsın, meyveli tohum'lu yesin bakalım ne oluyor. Ha bunları da, çiğnemek sıkıntı, kan'a geçecek de ooo-hooooo.   Tembeliz tembel. ^^D` 

anlattığına göre bu nikotin dediğin şey faydalııı (: ama nikotinle ilgili hiç iyi konuşan duymadım .

işte bu kısmını anlamıyorum; yokluğunu neden nasıl çekiyorsunki? 

ya bide kaç para olmuşlar öyle yaa. açıkçası; bana faydalı bişey olsa hergün almam gerekse son çare kendim üretirim heralde daha ucuza gelir (((:

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı

...

anlattığına göre bu nikotin dediğin şey faydalııı (: ama nikotinle ilgili hiç iyi konuşan duymadım .

ya bide kaç para olmuşlar öyle yaa. açıkçası; bana faydalı bişey olsa hergün almam gerekse, son çare kendim üretirim heralde, daha ucuza gelir (((:

İşte nikotin'i saf hâlde alamıyorsun. Sıkıntı o. Maddenin miktarıyla olduğu kadar, alımı, alım hızı, dağılımı, vs önemli 

Hücrelerin de, nikotin'i taşıyacağı ÜstSınır ,AltSınır , OptimumDeğeri vardır. 

bu değerin altına düşünce, görüşün duyuşun tadışın düşecektir, haliyle. Yokluk burada ortaya çıkar psikolojik olarak, fiziksel de etkilenirsin. hücrelerinin optimum ayarlarıyla oynuyorsun.

Üretmek de kolay değil. ^^`

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı

...

ya bide kaç para olmuşlar öyle yaa. açıkçası; bana faydalı bişey olsa hergün almam gerekse, son çare kendim üretirim heralde, daha ucuza gelir (((:

İşte nikotin'i saf hâlde alamıyorsun. Sıkıntı o. Maddenin miktarıyla olduğu kadar, alımı, alım hızı, dağılımı, vs önemli 

Hücrelerin de, nikotin'i taşıyacağı ÜstSınır ,AltSınır , OptimumDeğeri vardır. 

bu değerin altına düşünce, görüşün duyuşun tadışın düşecektir, haliyle. Yokluk burada ortaya çıkar psikolojik olarak, fiziksel de etkilenirsin. hücrelerinin optimum ayarlarıyla oynuyorsun.

Üretmek de kolay değil. ^^`

vay be sen neymişin sigara (:

senden başka cevap verende yok, şimdiye kadar kimsenin şeyi yemedi galiba sigarayı bırakmaya (:

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı

Senden başka cevap veren de yok, şimdiye kadar kimsenin şeyi yemedi galiba sigarayı bırakmaya (:

Emekli olunca, yada üstünde sıkıntı olmayınca, kolay bırakılır da; işte temel 2 görev üzerinde yoğunlaşınca, sıkıntı.(sen de devamlı içmemişsin her'âlde.)

Gerçi ben sadece hücreler üzerinden gittim ama, bu nikotin Sinir Sistemi üzerinde daha aktif heralde(wiki'de öyle yazıyor. sinir hücreleri ve bağlantıları üzerineden yürümüş gibi.), { Ula @Robinson_Crusoe ^^P,},

RitmFarbRacourci tarafından 17/Mar/20 17:21 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı

Senden başka cevap veren de yok, şimdiye kadar kimsenin şeyi yemedi galiba sigarayı bırakmaya (:

Emekli olunca, yada üstünde sıkıntı olmayınca, kolay bırakılır da; işte temel 2 görev üzerinde yoğunlaşınca, sıkıntı.(sen de devamlı içmemişsin her'âlde.)

Gerçi ben sadece hücreler üzerinden gittim ama, bu nikotin Sinir Sistemi üzerinde daha aktif heralde(wiki'de öyle yazıyor. sinir hücreleri ve bağlantıları üzerineden yürümüş gibi.), { Ula @Robinson_Crusoe ^^P,},

yok hocam sadece bir kere oda koskoca meslek lisesi okudu da sigara içmemiş demesinler diye bir kere bir fırt çektim (;

sigarayı içenlerin  Rabbim yar ve yardımcıları olsun herşeyiyle zarar Ahireti de tehlikeye sokuyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ben 4-5 kere bıraktım başka sebeplerde başladım. her bıraktıgımda 4-5 ay içmedim. 

sıgarayı tak diye 1 günde bırakıp 1 hafta yan etki yaşayıp bırakabiliyorum ben.

Spor yapmak lazım ve  yiyecek abur cubur olması lazım ondan başka gereken birşey yok.

sıgaraya neden başladın derseniz, 4-5 ay içmedim alkol içince kafam iyi olunca sıgara cekti canım hep bu seferden başladım :D pişman değilim

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı

ben 4-5 kere bıraktım başka sebeplerde başladım. her bıraktıgımda 4-5 ay içmedim. 

Spor yapmak lazım ve  yiyecek abur cubur olması lazım ondan başka gereken birşey yok.

sıgaraya neden başladın derseniz, 4-5 ay içmedim alkol içince kafam iyi olunca sıgara cekti canım hep bu seferden başladım :D pişman değilim

Pişman değil misin? Bence bi namaz kıl otur düşün yaptıklarını. Bu dünyanın bide ahiret hayatı var (;

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı
    do_som bunu yazdı

Pişman değil misin? Bence bi namaz kıl otur düşün yaptıklarını. Bu dünyanın bide ahiret hayatı var (;

yoo ben hiçbirşeyden pişman olmam. sende keyif alıyorsan iç. ama içinde kuşku varsa bırak zor değil.

ilk 3 gün canın cok ister 3 gün dayana bilirsen artık istememeye başlarsın (bende buböyle).

1 hafta sonra biraz sinir yapar insanda iştahın açılır doydugunu hissetmezsin.

3 gün dayan beni dinle içinde kuşku varsa içtiğine pişman oluyorsan dediğim gibi yap.

emin ol alkol ve başka birşeyler içmiyorsan zaten bir daha sıgarayı aramazsın

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı
    ajan1111 bunu yazdı
    do_som bunu yazdı

yoo ben hiçbirşeyden pişman olmam. sende keyif alıyorsan iç. ama içinde kuşku varsa bırak zor değil.

ilk 3 gün canın cok ister 3 gün dayana bilirsen artık istememeye başlarsın (bende buböyle).

1 hafta sonra biraz sinir yapar insanda iştahın açılır doydugunu hissetmezsin.

3 gün dayan beni dinle içinde kuşku varsa içtiğine pişman oluyorsan dediğim gibi yap.

emin ol alkol ve başka birşeyler içmiyorsan zaten bir daha sıgarayı aramazsın

ama haraaam (; keyif almayla ilgili haklı olabilirsin, bende nargile içerdim gayet keyifliydi yanında tavla falan iyiydi ve sağlığıma zararlı bi yönünü bilmiyordum, söylemedi kimse ama araştırınca zararlı olduğunu öğrendim bu yüzdende haram olduğu için bi daha içmedim.

sendeki durum iyiymiş 3 gün sabredip bi daha içmemek çok iyi.

yok ben zaten sigara muhabbetini abim için ve diğer insanlar için açtım ve bu durumu merak ediyordum. alkol ve başka bişeyler de içmiyorum tabi hocam.

Toplam Hit: 1651 Toplam Mesaj: 18
sigarayı bırakma