folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sikayetvar.Com Daki Komik Şikayetler Yarılmanız Garanti

Sikayetvar.Com Daki Komik Şikayetler Yarılmanız Garanti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    Ezel Ağlamasın, Bahar'ı Aldatmasın!
    Ezel%20Ağlamasın,%20Baharı%20Aldatmasın!

Merhaba ilk bölümünden beri Ezel dizisini takip ediyorum. Bu dizide karşılaştığım ve şikayetçi olduğum iki durum var.

Birincisi Ezel gibi delikanlı bir arkadaşımızın Ezel başladı başlayalı ağlaması ve duygulanmasına son derece karşıyız. Biz ist

Merhaba ilk bölümünden beri Ezel dizisini takip ediyorum. Bu dizide karşılaştığım ve şikayetçi olduğum iki durum var.

Birincisi Ezel gibi delikanlı bir arkadaşımızın Ezel başladı başlayalı ağlaması ve duygulanmasına son derece karşıyız. Biz istiyoruz ki Ezel hiç ağlamasın.

Bir de Bahar gibi kız arkadaşı varken onu aldatmasın. Bu konularla ilgili çok şikayetçiyiz. Lütfen bu şikayetlerimizi yetkililere bildirin :)

----------------------------

Nivea’dan Acayip Şikayetçiyim!
    Nivea’dan%20Acayip%20Şikayetçiyim!

Ben bir hipermarkette çalışıyorum. Tam karşı standımda Nivea var. Sorun onların orada olması değil. Orada çalışan görevli kız. Ben ona aşık olduğumu belli etmeme rağmen hiçbir tepki alamıyorum. Şikâyetim şu; Nivea ya bu standı kaldırsın ya da bu k�

Ben bir hipermarkette çalışıyorum. Tam karşı standımda Nivea var. Sorun onların orada olması değil. Orada çalışan görevli kız. Ben ona aşık olduğumu belli etmeme rağmen hiçbir tepki alamıyorum. Şikâyetim şu; Nivea ya bu standı kaldırsın ya da bu kızla tanışmamı sağlasın.
    İlgililerden yardım bekliyor.
    Rumuz: afacandeniss

-------------------------------

Babam Kuşumu İstemiyor!
    Babam%20Kuşumu%20İstemiyor!

Ben bir tane kuş istiyordum... En sonunda bir tane muhabbet kuşu aldım. Ama var ya böyle bir kuş olmaz. Başka ne diyeyim? Dakika başı ötüyor, milletin kafasını ütülüyor. Babam da eve gelince kuşu doğru başka bir odaya götürüyor. Bana da, “Satalım bu k

Ben bir tane kuş istiyordum... En sonunda bir tane muhabbet kuşu aldım. Ama var ya böyle bir kuş olmaz. Başka ne diyeyim? Dakika başı ötüyor, milletin kafasını ütülüyor. Babam da eve gelince kuşu doğru başka bir odaya götürüyor. Bana da, “Satalım bu kuşu. Herkesi rahatsız ediyor” diyor. Ben de kuşumu çok seviyorum. Adı da uslu. Ama o kadar uslu değil. Babamın kuşu satma isteğinden şikayetçiyim.

---------------------

"Erol" Yazan Hesap Makinesi

Hesap makinelerinin yeni yeni yaygınlaşmaya başladığı bir dönemde bir ganyan bayiinde çalışıyordum. O zamanlar şimdiki gibi otomatik makineler yoktu. 4 nüshalı kuponları tek tek ayırıp bordrolara işliyorduk. Tabii ki bordrolardaki yekünleri toplamak içind

Hesap makinelerinin yeni yeni yaygınlaşmaya başladığı bir dönemde bir ganyan bayiinde çalışıyordum. O zamanlar şimdiki gibi otomatik makineler yoktu. 4 nüshalı kuponları tek tek ayırıp bordrolara işliyorduk. Tabii ki bordrolardaki yekünleri toplamak içinde yeni bir hesap makinesi almıştık.

Bir gün gişelerin kapanmasına az bir zaman kalmıştı. Henüz bordrolardaki yekünleri toplayamamıştım. O sırada bayiinin sahibi olan, fakat bu işlerden hemen hemen hiç anlamayan Hüseyin Bey'den bordrolardaki yekünleri toplamasını istedim. Nasıl toplayacağını sorunca da hesap makinesini önüne koyup, tarif ettim. Tabii gişelerin kapanmasına az bir zaman kaldığı için zamanla yarışıyoruz.

Kısa bir süre sonra Hüseyin Bey, adeta ok gibi yerinden fırlayarak dükkandan çıktı. Biraz sonrada kucağında eski tip bir "facit" makineyle geldi. Ne olduğunu sorduğumda bana; "Hesap makinesi arızalandı. Üstünde Erol yazıyor. Ben de yan taraftaki tuhafiyeci Erol'un makinesini aldım" dedi. Şaşırdım.

"Ne Erol'u?" diye sorunca, hesap makinesini gösterdi. Hesap makinesinin üzerinde "error" yazıyordu. Belli ki yanlış bir işlem yapmış, makine hata vermişti. Tabii hesap makinesini ilk kez kullanan biri olarak "c" tuşuna basmayı akıl edememiş, tuhafiyeci Erol’dan facit makineyi almak daha mantıklı gelmişti.

----------------------

Çamaşır Makinesi Daha Başka Hangi Amaçlar İçin Kullanılabilir?
    Çamaşır%20Makinesi%20Daha%20Başka%20Hangi%20Amaçlar%20İçin%20Kullanılabilir?

Manisa’da üretilen bir çamaşır makinesi için alındıktan kısa bir süre sonra bozulduğuna dair bir şikayet gelir. Teknik servis işin içinden çıkamaz ve arızalı makineyi fabrikaya gönderir. Fabrikaya gelen makinenin sorunu bir türlü anlayamamışlar mühen

Manisa’da üretilen bir çamaşır makinesi için alındıktan kısa bir süre sonra bozulduğuna dair bir şikayet gelir. Teknik servis işin içinden çıkamaz ve arızalı makineyi fabrikaya gönderir. Fabrikaya gelen makinenin sorunu bir türlü anlayamamışlar mühendisler. Çünkü her tarafı yağ içindeymiş. Daha sonra müşteriyi aramaya karar vermişler.

Müşteriyi aramışlar ve müşteri bağırıp çağırmaya başlamış “Kardeşim bir makineyi tamir edemediniz. Kaç gündür sizin yüzünüzden ayran yapamıyoruz lokantada!” Meğer, çamaşır makinesini ayran yapmak için kullanıyorlarmış...

---------------------

Bu Modem Küfrediyor!
    Bu%20Modem%20Küfrediyor!

Bilgisayar firmasına müşteri giriyor ve görevli ile diyalog şöyle gelişiyor:

Görevli: Buyurun efendim, nasıl yardımcı olabilirim?

Müşteri: Dün aldığım modem arızalı çıktı. Paramı istiyorum.

Görevli: Peki arızası nedir? Telafi edelim.

Bilgisayar firmasına müşteri giriyor ve görevli ile diyalog şöyle gelişiyor:

Görevli: Buyurun efendim, nasıl yardımcı olabilirim?

Müşteri: Dün aldığım modem arızalı çıktı. Paramı istiyorum.

Görevli: Peki arızası nedir? Telafi edelim.

Müşteri: Bu modem küfrediyor.

Görevli: ???

Müşteri: Dava bile edebilirim.

Görevli: Nasıl yani?

Müşteri: Nasıl olacak? Bağlanıyorum, basbayağı ana avrat küfrediyor.

Görevli: Olamaz efendim!

Müşteri: Oluyor!!! (İyice kızmış)

Görevli: Ama bu cihazın teybi hoparlörü filan yok!

Müşteri: Oluyor diyorsam oluyor işte.

Bu şekilde yaklaşık 10 dakika devam eden hararetli konuşma sonunda, görevli iyice bağlantı-kullanım detaylarına iniyor. Görevli sonunda “0 8222 XXX XX XX” olarak girmesi gereken bağlantı ayarlarında, vatandaşın “0 822” bölümünü yazmadığı, dolayısıyla alan numarasından sonraki numaranın isabet ettiği şanssız bir sabit telefon kullanıcısını bütün gece arayıp elektronik seslerle canından bezdirerek küfür ettirdiğini; küfründe doğal olarak bilgisayarın hoparlöründen geldiği ortaya çıkarıyor.

------------

Turkcell Müşteri Hizmetleri'ne Gelen Gerçek Sorular
    Turkcell%20Müşteri%20Hizmetlerine%20Gelen%20Gerçek%20Sorular

- Kartım ankesörlü telefonlarda çalışmıyor.
    - Telefonum hala açılmamış. Çevir sesi vermiyor.
    - Eski kartımı atıp bana gönderdiğiniz yeni kartı cihazıma taktım ama çalışmıyor. (Promosyon malzemesi olarak gönderilen SIM kart büyüklüğündeki yıl

- Kartım ankesörlü telefonlarda çalışmıyor.
    - Telefonum hala açılmamış. Çevir sesi vermiyor.
    - Eski kartımı atıp bana gönderdiğiniz yeni kartı cihazıma taktım ama çalışmıyor. (Promosyon malzemesi olarak gönderilen SIM kart büyüklüğündeki yıllık takvimi kastediyor)
    - [Trabzon'dan arayan abone] Tamam hanımefendi, ekranda Trabzon Turkcell'i görüyorum. (TR TCELL).
    - Ekranda "Check Card" yazıyor, kartı çekip tekrar yerine itiyorum, bir şey olmuyor.

------------

Bulaşık Makinem Çalışmıyor!
    Bulaşık%20Makinem%20Çalışmıyor!

Yer Antalya. Yaşlı bir tüketici tam 12 kez makinesi için çalışmıyor şikayetinde bulundu. Servis yetkilileri, bu şikayetler üzerine 12 kez eve gitti. Ama makinede hiçbir problem bulunamadı. Bunun üzerine şirket merkezinde olay değerlendirildi. Sonunda anlaşı

Yer Antalya. Yaşlı bir tüketici tam 12 kez makinesi için çalışmıyor şikayetinde bulundu. Servis yetkilileri, bu şikayetler üzerine 12 kez eve gitti. Ama makinede hiçbir problem bulunamadı. Bunun üzerine şirket merkezinde olay değerlendirildi. Sonunda anlaşıldı ki yaşlı hanım bulaşık makinesini çalıştırmayı beceremiyormuş. Ve servisin gelip çalıştırması için bozuldu şikayetini kullanıyormuş.

------------------

Tüketici Her Zaman Haklı Mı?
    Tüketici%20Her%20Zaman%20Haklı%20Mı?

Mesaj: “Tüketici hakları konusunda müşteri her zaman haklı mı?” Sorusunu irdelerken çeşitli ülkelerdeki mahkemelik olayları araştırmışlar ve buldukları belgelerden birisi. Olay gerçek...

WordPerfect (Bilmeyenler için yazıyorum, bilgisayarı -elektri

Mesaj: “Tüketici hakları konusunda müşteri her zaman haklı mı?” Sorusunu irdelerken çeşitli ülkelerdeki mahkemelik olayları araştırmışlar ve buldukları belgelerden birisi. Olay gerçek...

WordPerfect (Bilmeyenler için yazıyorum, bilgisayarı -elektrikli- daktilo gibi yapan bir programın yapımcısı)... Bu şirketin müşteriye yardım hattında banda alınmış bir telefon konuşmasını okuyacaksınız:

Bu konuşma sonrası WordPerfect görevlisi işinden kovuluyor. Kovulan görevli WordPerfect'i kendisini "Gerekçesiz" işten çıkardığı için mahkemeye veriyor. İşte bu konuşmanın deşifresi:

-WordPerfect yardım hattı. Buyrun, nasıl yardımcı olabilirim?

-WordPerfect`te bir sorun oldu.

-Nasıl bir sorun?

-Yazı yazıyordum, birden bütün kelimeler gitti.

-Gitti mi?

-Yok oldu!

-Ekranda şu anda ne görüyorsunuz?

-Hiçbir şey.

-Hiçbir şey mi?

-Yazdığım hiçbir şey ekrana çıkmıyor.

-Hala WordPerfect programında mısınız yoksa programdan çıktınız mı?

-Bunu nereden bileyim.

-Ekranda bir "C" harfi görüyor musunuz?

-Bir "hece" mi...

-Boş verin. Ekranda yanıp sönen bir çizgi var mı?

-Söyledim ya hiçbir şey yazmıyor.

-Monitör üstünde yanan bir lamba var mı?

-Monitör ne?

-Ekranı olan yer, televizyon gibi... Çalıştığını gösteren küçük bir lamba var mı?

-Bilmiyorum.

-Monitörün arkasına bakın, oraya bir elektrik kablosu giriyor olması lazım. Görebiliyor musunuz?

-Evet.

-Harika, o kabloyu takip edin duvarda elektriğe bağlı mı bana söyleyin.

-Bağlı.

-Harika. Monitörün arkasına bakınca bağlı olan tek kablo mu gördünüz, yoksa iki tane mi?

-Görmedim.

-Tekrar bakar mısınız, ikinci bir kablonun da bağlı olması lazım.

-Evet buldum.

-Tamam, şimdi onu takip edin bilgisayara bağlı mı diye bakın.

-Kabloya ulaşamıyorum.

-Ulaşmayın, bağlı mı diye bakabilir misiniz?

-Olmuyor.

-Bir şeyden destek alıp eğilip bilgisayarın arkasına baksanız...

-Eğilmek dert değil, karanlık olduğu için bakamıyorum.

-Karanlık?

-Ofisin ışıkları kapalı, pencereden gelen ışık yetmiyor.

-Ofisin ışıklarını yakın.

-Yanmaz.

-Neden?

-Elektrikler kesik.

-Elektrikler mi kesik. Tanrım! (kısa bir sessizlik) Bilgisayarın kutusu, kitapları her şeyi duruyor mu?

-Evet dolapta.

-Şimdi bilgisayarı sokun, aynen aldığınızdaki gibi paketleyin ve aldığınız dükkana iade edin.

-Durum bu kadar kötü mü?

-Korkarım öyle!

-Peki tamam. Onlara ne diyeceğim?

-"Ben bilgisayar kullanamayacak kadar aptalım" diyeceksiniz.

---------------------

Zeki Triko’nun Akrabası!
    Zeki%20Triko’nun%20Akrabası!

Bir kız arkadaşım ve ablası beraber Zeki Triko'ya mayo bakmaya gidiyorlar. Neyse bir bayan ilgileniyor, arkadaşımın ablası bir mayo beğeniyor, bayan diyor ki;

"Aa çok güzel bir tercih yaptınız. Zaten onun çizimini Zeki Bey'le ikimiz yaptık. Ben Zeki Bey

Bir kız arkadaşım ve ablası beraber Zeki Triko'ya mayo bakmaya gidiyorlar. Neyse bir bayan ilgileniyor, arkadaşımın ablası bir mayo beğeniyor, bayan diyor ki;

"Aa çok güzel bir tercih yaptınız. Zaten onun çizimini Zeki Bey'le ikimiz yaptık. Ben Zeki Bey'in yeğeniyim."

Ablamız "Aa sizin de mi soyadınız triko?" deyince, arkadaşım arkasına bakmadan olay mahallinden uzaklaşıyor.

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    poison_ivy
    poison_ivy's avatar
    Erkek

güldüm yarıldım

GOA/PSYCHEDELİC TRANCE
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanalcaptan
    Sanalcaptan's avatar
    Erkek

Ekranda "Check Card" yazıyor, kartı çekip tekrar yerine itiyorum, bir şey olmuyor.

:D:D:D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cevik
    cevik's avatar
    Erkek

gercektende yarildim, garantiymis :D

Parlayan bizi paylar...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sagukn
    sagukn's avatar
    Erkek

Manyak birşey:D 

Deli sevdalarım vardır benim çünkü ben Al Bayrağımın aşığıyım
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Leustad
    Leustad's avatar
    Erkek

Nivea ile Wordperfect çok güldürdü beni ya tam komedi =)

Acıma Yetime Döner Koyar Gö....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Leustad bunu yazdı:
    -----------------------------

Nivea ile Wordperfect çok güldürdü beni ya tam komedi =)

-----------------------------

Wordperfect de okurken karnıma ağırılar girdi :)

monitör ne? :))

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mywts
    mywts's avatar
    Erkek

Bu Modem Küfrediyor!

dial-up bağlantı sen nelere kadirsin:D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Modem olayı süpermiş hehe. :)

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

ezel artık ağlamasın.....

I am Jack's inflamed sense of rejection
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ern3st
    Ern3st's avatar
    Erkek

Şikâyetim şu; Nivea ya bu standı kaldırsın ya da bu kızla tanışmamı sağlasın.

zuhaha bu ne ya kızla arasındaki tek engel nivea standı:)))

kahrolsun bağzı şeyler
Toplam Hit: 3028 Toplam Mesaj: 13