Silah Taşıma Ruhsatı Sahibi Olan

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    Tayga bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

Hocam ben çocukluktan beri çok defa atış yaptım. Yani atla deve değil. Counter strike da attığını vurmak gibi işte sadece hedef alma mekanizmasında 2 noktayı üst üste getircen.

Tüfekle görebildiğim en uzun mesafeden kola kutusunu neredeyse her attığımda vurabiliyorum. Küçükken toplu iğneyi hedef diye koyup ona atardık =) Ama daha çok havalı silahlarla.

Hiçbir eğitim almadım yani. Gerek yok. Kurallar belli. Ama elin titriyorsa fln ne eğitim alsan fayda etmez zaten.

Toplu iğneye kadar iyi gidiyordun   .)

Konu açan arkadaş için ruhsatlı silah alman baya zor bulundurma ruhsatı da yanında taşımak için hiçbir geçerliliği yok

Polisler bile yıllık 700 liraya yakın harç ödüyorken bu senin için baya lüks bi aksesuar olur mermiler de cabası 

Ben havalı silahları öneririm caydırıcılığı açısında normal silahları aratmazlar 

http://www.aksuav.com.tr/default.asp?git=9&urun=400

http://www.aksuav.com.tr/default.asp?git=9&urun=1987#.

Toplu iğne mevzusu yalan değildir.

Çocukken benim de vardı havalı tüfeğim, yayını motorun amortisör yayıyla değiştirmiştim. 200Metre etkili menzili vardı. 3 şarap şişesini arka arkaya kırardı :)

Keçesi vs sürekli dağılırdı tabi.

Toplu iğne, kibrit çöpünü ayarı test etmek için kullanırdık :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    Tayga bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

Hocam ben çocukluktan beri çok defa atış yaptım. Yani atla deve değil. Counter strike da attığını vurmak gibi işte sadece hedef alma mekanizmasında 2 noktayı üst üste getircen.

Tüfekle görebildiğim en uzun mesafeden kola kutusunu neredeyse her attığımda vurabiliyorum. Küçükken toplu iğneyi hedef diye koyup ona atardık =) Ama daha çok havalı silahlarla.

Hiçbir eğitim almadım yani. Gerek yok. Kurallar belli. Ama elin titriyorsa fln ne eğitim alsan fayda etmez zaten.

Toplu iğneye kadar iyi gidiyordun   .)

Konu açan arkadaş için ruhsatlı silah alman baya zor bulundurma ruhsatı da yanında taşımak için hiçbir geçerliliği yok

Polisler bile yıllık 700 liraya yakın harç ödüyorken bu senin için baya lüks bi aksesuar olur mermiler de cabası 

Ben havalı silahları öneririm caydırıcılığı açısında normal silahları aratmazlar 

http://www.aksuav.com.tr/default.asp?git=9&urun=400

http://www.aksuav.com.tr/default.asp?git=9&urun=1987#.

Çocukken benim de vardı havalı tüfeğim, yayını motorun amortisör yayıyla değiştirmiştim. 200Metre etkili menzili vardı. 3 şarap şişesini arka arkaya kırardı :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek

istanbulun göbeğinde teröristler yürüyüş yaparken ilah ruhsatı sormayan devlet kıçı kırık tabancaya dünya zorluk çıkarıyor. Burası Türkiye ....

Temel adalettir .
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

Silah taşımak isteyen arkadaşlar bence önce avcılıkla uğraşsınlar. Ben öyle delirip silahla saldıran pek avcı görmedim. Sanırım hayvanları vurup can çekiştiklerini görünce hayvanı vuruyorum nasıl hissediyorum hele insanı vursam nasıl hissedeceğim diye düşünüyor ve bunu benimsiyorlar sanırım. Ya da gerçekten çok rahatlatan bir spor çoğunlukla sinirleri çok gevşek oluyor avcılıkla uğraşanların.

Beğendiğin silahın kuru sıkısını al belinde 5-6hafta taşı. İşkenceyi göreceksin. Baby pistol alsam mı diye bile düşünebilirsin :D

Son olarak silah taşıyanların bir iki sene bir poligona gitmesi iyi olur. Vurmak belki sorun olmayabilir de çıkardığı sese biraz direnç göstermek gerekebiliyor. Ayrıca zaman geçiyor 2 sene önce titremeyen eller bugün toplu iğne kolisini vuramayabilir :D

Sadece bi imza..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehlikeyif
    ehlikeyif's avatar
    Erkek

polisler silah için ücret ödemezler, ilk alırken silahı 4 te bir fiyatına alınır o silah beylik tabancan olur.  bunun haricinde yılda ücret ödenmesi gibi bir durum yok .

Ben Sana Mecburum Bilemezsin...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek
    ehlikeyif bunu yazdı

polisler silah için ücret ödemezler, ilk alırken silahı 4 te bir fiyatına alınır o silah beylik tabancan olur.  bunun haricinde yılda ücret ödenmesi gibi bir durum yok .

Polislerde meslek mensubu olarak öderler hocam

http://www.ankara.pol.tr/Sayfalar/Ruhsat_Harc_Ucretleri.aspx

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

En temizi bu şeyhin yolundan gitmende fayda var

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek
    Tayga bunu yazdı
    ehlikeyif bunu yazdı

Polislerde meslek mensubu olarak öderler hocam

http://www.ankara.pol.tr/Sayfalar/Ruhsat_Harc_Ucretleri.aspx

O beylik tabanci degil. 2. Şahsi Silahı. Az miktar harç var sanirim gerisi silahin normal bedeli. Beylik tabancasi icin de vergisiz imal fiyatina satiliyo.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

arada havaya sıkmaktan başka bir işe yaramıyor hiçbir zaman işin düşmez düşersede zaten sonuçları var taşımak senin için her türlü sıkıntı olduğundan dolayı o psikolojiyle rahat olmiyorsun ha gene bir bulunsun dersen oda doru silaha silahla karşılık verilir arabada en azında bulunması gerek

Toplam Hit: 2615 Toplam Mesaj: 32
silah ruhsat atış