Silahlara Veda

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcellencE
    ExcellencE's avatar
    Erkek

yapılan savunma bale mi yapalım şeklinde olunca zaten zihniyet açığa çıkmış bulnumakta

ne yani silah kullanmak yerine bi temsil oyunu yapılamaz mı

başka bir açıdan bakılabilir

kurtuluşun ne ile yapıldığı(silah) değil de niçin(vatan) yapıldığı vurgulanabilir

o günü bale yaparak anmak ya da bu düşünceyi savunmak tamamen yapılan yanlış savunmanın(ne yani balemi yapalım silah kullanmak yerine) eseridir

umarım kendimi anlatabilmişimdir..

Yapay zeka, zeka değildir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek

en iyisi caparo yapalım abicim, hem dans hem dövüş, iki taraf da memnun olur :)

şaka bir yana, zaten bireysel silahlanmayı devlet destekliyor. türkiye yarını bile belli olmayan çok garip bir ülke, her an herşey olabilir, herhangi bir düşman ya da terör vs tehlikelerine karşı devlet halkın silahlandırılmasında büyük rol oynuyor.

ama gel gör ki iki öküz çocuklara oraya buraya sıkıyor, sora böle aydın geçinenler de birden iyilik meleği kesiliyor :|

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek

silah kutsaldır silahlara laf yok. onlar benim oyuncaklarım D:

Temel adalettir .
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kantar31
    kantar31's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

türkler savaşçı bir toplum olduğundan bence silah vazgeçilmezlerimizdendir o yüzden anadolu topraklarında büyüyen her insan silahı sever,silahtanda vazgeçmez. he magandaların yaptıkları tabi ki tasvip edilecek bişey değil ama bizde arkadaşın dediği gibi isviçre değiliz. artık en azından bi bıçakla sokağa çıkmak elzem hale geldi ki biz silah bırakmaktan bahsediyoruz. bize olmaz o iş burası Türkiye.odamda bi shotgun var duruyor yatağın kenarında pederin pek sıkı fıkıyoz onla=) bende ilerinde tabanca almak için elimden geleni yapacağım olmazsa av tüfeği.silah güzeldir,bir türk için önemli bir şeydir. silahı hiç bi zaman bırakmam,bırakmayıda tasvip etmem. hele silahı bırakıp tayt giyip bale yapmak hiç olacak iş değil.

uzun bi süre daha yokum ehtiyarlar... iade-i yorum yapamadıysam kusura bakmayın
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    İnşaAllah Tüm Dünyada Silah Bırakılır, Bunun Teminatı Robotik Biliminde Gizlidir, İnsanlar, Köle Arayışındalar, Hiç Sorgusuz İtaat edebilen tek varlık, Robottur, Ve Robotik Biliminin Gelişimi ile Paralel İlerleyecek yavaş ama Gelişme Kaydedecek bir alan bu.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dodobig
    dodobig's avatar
    Erkek

Kardeşim biz neden bukadar yüzyıl yaşadık. Çünkü asker toplumduk.

Yani diğer ülkeler savaş olacağı zaman halk arasından asker toplar eğitmeye uğarşırdı

bizimse en sıradan insanımız bile onların robin hud unundan daha iyi ok atardı. Oğuzlar örneğin

Adamlar okadar göçmüş göçtüğü heryerde savaşmış ama yok olmamış. Çünkü doğuştan asker eğitimi var.

Unutmayınki bu ülkenin kaderini herzaman asker olan halk belirlemiştir.

Şimdi hadi 1.dünya savaşındada halkta az çok tüfek vardı eğitimliydik ama unutmayınki bu ülke nin halkı silahı bırakırsa

bu yokolduğumuzun resmidir. Ordular dağılır terhis edilir yok edilir. Ama halk herzaman savaşçı olmalıdır.

Batının hümanizmine tatlı sözüne balesine kanarsak sonumuz gelmiş demektir.

Haydi gençler silahlanmaya. Ülkemizin kaderini kendimiz belirleyelim.

www.atsizcilar.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek
    dodobig bunu yazdı:
    -----------------------------

Yani diğer ülkeler savaş olacağı zaman halk arasından asker toplar eğitmeye uğarşırdı

bizimse en sıradan insanımız bile onların robin hud unundan daha iyi ok atardı. Oğuzlar örneğin

Adamlar okadar göçmüş göçtüğü heryerde savaşmış ama yok olmamış. Çünkü doğuştan asker eğitimi var.

Şimdi hadi 1.dünya savaşındada halkta az çok tüfek vardı eğitimliydik ama unutmayınki bu ülke nin halkı silahı bırakırsa

bu yokolduğumuzun resmidir. Ordular dağılır terhis edilir yok edilir. Ama halk herzaman savaşçı olmalıdır.

haydin arkadaşlar dicektin nüfus planmasına katkıda bulunalım .paydaları yok edip paylarımızı artıralım :)

Temel adalettir .
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolygaN
    HolygaN's avatar
    Erkek

Babam 35 senedır silah taşıyor. Ve daha bi kişiye bile zarar vermedi. Ben her nekadar üstümede taşımasamda seviyorum. o olmazsa boşlukta hissediyorum kendımı. Şimdi diyeceksınız korkakmısın. Hayır sene boyunca kan davalı gibi hergün kavga ettiğim. Birbirimizi tenhada yakalamya çalıştığımız gruplar, insanlar oldu ama bi gün o silahı yanıma almadım. Aynı şekilde babamda. 35 sene boyunca bi insan hiç birini öldrecek kadar sinirlenmez. Ama yok işte tek bi vukaatı yok. Ben 7-8 aşındayken bana atış yaptırırdı. Sebebi adam vurdurmak için değil tabi. Sadece öğrenmem için. İnşallah hiç bi zaman kullanmak zorunda kalmayız. Ama ben seviyorum. 

Magandalar konusu ayrı mesele. Ve çoğu ruhsatsız zaten. Silahları bırakmaktan kasıt ruhsatsızların önüne geçmekse ona eyvallah. Ne yaptığını bilmeyen insanlar. Eline silahı alıyor gösteriş için sağa sola rastgele ateş ediyor. Onlar yüzünden biz nıye vazgeçelim. Evet sonuçta metal parçası ama seviyoruz.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Protesto
    Protesto's avatar
    Erkek
    serser1 :| seninde silah sıktığın videolar war elimde ya nese ....+ canlı şahidim yani
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Serser1
    Serser1's avatar
    Erkek
    dodobig bunu yazdı:

yaw yazıyı nerden okuyon hoca sana silahı bırak diyosa nie bırak dio bi anladın mı?..havaya giren herkes sıkıyo takım tutarsın kazanır sıkılır bi tören olur sıkılır we sonuçda istemnyen sonuçlarla karsılaşılır..bu yüzden kullanamıyosan bırak dio sürekli aynı lafı etmeyin..

dil, kültür, renk değil..emektir yüce olan..
Toplam Hit: 3948 Toplam Mesaj: 23