Sim Kart Kopyalama

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    domino
    domino's avatar
    Erkek

arkadaşlar evlerde tek hatta iki telefon bağlanabiliyor biliyorsunuz.. paralel hat çekliliyor ve bir konuşmayı iki telefondanda yapabiliyorsunuz birisi konuşurken diğeride diğer telefondan konuşup dinleyebiliyor..

bunu cep telefonu hatları ilede yapabilirmiyiz??

bir filmde sim karta bunun gibi bir işlem uyguluyor.. bir telefonun sim kartını, sim kartı takmak için yuvası olan kredi kartı büyüklüğünde başka bir karta takıyor ve bu kartıda bir programlama cihazına takıyor (programmer).. daha sonra bu programmerı kendi telefonuna bağlıyor ve hattı kendi hattına kopyalıyor.. normal hatta arama geldiğinde kopyaladığı hattada arama geliyor, normal hat bir yeri aradığında kopyaladığı hatta arıyor.. buda kopyaladığı hatta konuşmaları dinliyor.. filmin adı "the bourne supremacy" ..

bu nasıl yapılabilir bir bilginiz var mı??

şimdiden teşekkürler..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Leyla
    Leyla's avatar
    Dişi
    sen cok film izliyorsun :D:D
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    domino
    domino's avatar
    Erkek

Leylaa bunu yazdı:
    -----------------------------
    sen cok film izliyorsun :D:D
    -----------------------------

evet çok film izlerim ama bu gerçekten yapılabilen birşey..

ayrıca arkadaşlar sim kart clonlama hakkında internette araştırma yaptım.. bir sim kartını kopyaladığımızda elimizde iki sim kart oluyor ancak ikisini birden kullanamağımızı biri çalışırken diğerinin aktif olmadığını söylüyorlar.. imsi ve ki numarası tek hat çalıştırıyormuş protokol böyleymiş.. ama tam bir fikrim yok

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ricin
    ricin's avatar
    Erkek
    telsimde mi türkcelldemi ne böle bir uygulama vardı ama kalktı galiba fakar dediğin gibi böyle birşey yapman mumkun değil bunu yapabılmen için o tel şirketinde o bölümde çalışman gerek...

üniversite öğrencilerine devre tasarımı yapılır...! tekdag-elektronik.blogspot.com/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

telefon imeileride aynı olsa olabilir belki

(the world of sazan) :DDD 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek
    kopyası çalışır eski hat iptal olur

Bittik biz bittik
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adanakebap
    Khaine
    Khaine's avatar
    Erkek
    trcell den hattım kayboldu diyip bi SimPlus al dene, belki olur :D
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek
    olacağını zannetmiyorum çünkü servis sağlayıcı bir hattın iki farklı bölgede olduğunu anında anlar ve birini iptal edecektir öyle değilmi

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighNitro
    HighNitro's avatar
    Erkek
    benim daha önce çalıştığım bir telefoncu yapıor ve hala çalışıor ama çok special bi iş herkese yapmıo ;)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ---RudeboY---
    ---RudeboY---'s avatar
    Erkek

Beyler evet yapılabilir!Ancak araştırırsanız bazı hatlarda hiç olmuyor bazı hatlarda ise sadece belli bi sene öncesinde çıkmış olanlarda oluyor vs vs...Onun için sim kart okuyup-yazan cihazlar var ve bunları gittigidiyordan fln temin edebilirsiniz :) işte o dediğiniz cihazlar bunlar oluyor.Ancak simkartı yazdırmak için boş simkartta almanız gerekiyor,onlarda ggde var sanırım ama fiyatları nasıldır bilmiyorum.Bide cosmic bilmiyon konuşma aq :D oluyo öyle,2 hattı tek hatta kopyalayan yerler varya,onlarla aynı mantık adam senin hattı kopyalıyo yazdırıyo,bi tanede kendine yazdırırsa sen kontör yükledikçe oda kullanabilir,o yüzden çift simkart birleştirmeyi sağlam yerlere yaptırın sadece ;) bide daha fazla kart kopyalanamazmı derseniz orasını bilmiyorum çünkü daha önce kopyalamadım,ama kopyalıycam diye araştırmıştım cihaz 100milyonun üstündeydi diye almamıştım die hatırlıyom :D o kartların belli boyutları türleri fln var onu size telefoncular anlatmaz,kendiniz netteki telefon tamircilerinin sitelerine fln bakın bulursunuz ;)

www.yapaybilgi.com
    www.cepforum.com

Bu sitelerde var o tarz şeyler ;) 

Söz gümüşse, altın paradır...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

hojalar yapmain etmeyin...

dijital hatta o sekilde araya girilirmi bu şuna benzer

arkadaşınızın user ve şifresini alıp msn klasourunu kendi pcnize kopyalayınız, msni açınca adamin yazdiklari ve adama yazilanlar anlık olarak önünüze çıkarmı düşününüz.

1) o alet var evet karta takion, ptt kartları, kredi karti chipleri ile turkcelle taktiginiz chip gibi seyler ayni alette kopyalansın diye basit bir donusturucusu var.

2) kart kopyalamak ole basit iş deildir, smart kartlar disket deil , rami , romu , işlemcisi olan mini bilgisayarlardır üstünden herşeyi okuyamazsınız. ama brute force gibi yontemler simplus olmayan kartlarda bazı verilerin 1 saatte kırılmasını sağlıyor

3)Kartı kopyalarsan operatorlerin eş kart dediği şeyden edinmiş olursun. kendime yapıyordum bunu bayiye gitmeden tamamen aynı şeydir (onlar brute force cekmior tabi zaten biliyorlar kartin icindekini) eş kartın olunca iki telefondan en son kimin telefonu açıldıysa (msn gibi ) o networke login oluyor ve arayınca o çıkıyor fakat diğer kişi açınca adamı dinlemesi gibi bişey sozkonusu deil, zirt pirt acarsanız smslerini alabilirsiniz ama diğer kullanıcıya gitmez. (kafa yorarak ve zaman harcayarak aslında sms okunur sadece iletişim protokolunde ewt aldım demiceniz o da gitmedi sanıp sora bidaha gondercek obur eleman açınca ama bıkacaktır telefonunun kapanmasından

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
Toplam Hit: 5250 Toplam Mesaj: 11