Sim Kartın Şarja Etkisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    moi
    moi's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı
    moi bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

bütün şirketler aynı malzeme ile aynı vericileri kullanıyor !!!!aynı yerlere istasyon dikiyor aynı 

Şu dediğin bu dünyanın düzenine ters en başta.

bi yanlış varsa düzeltelim.

avea türksel vodafon aynı malzemeler ve aynı vericileri kullanıyor. aynı yerde direk dikiyor hatta bazı noktalarda tek direk ile birbirlerine katılım yapıyor. 

aynı fabirkadan cihazları satınalıp aynı yere tamir ettiriyor.

hangisi ters müdür ? açıklamasını yapayım ?

kullanılan sistemler şirketin karar mekanizmasıyla ilgili ve bunu etkileyen pek çok özel faktör var. bu faktörlerin her şirkette değiştiğini, sayısının artıp azaldığını düşünürsek, söylediğin şey konuyla alakalı bilgisi olmayan birinin bile komiğine gider. dünya düzeni derken tam da bunu kastetmiştim işte. aynı fabrikalar, aynı tamirciler... anlattığın bir ütopya.

aynı malzemeleri kullanmaları bazı dönemler mümkün olabilir belki ama o zamana kadar kurulmuş on binlerce baz istasyonu var. hepsini yenileme olasılıkları sıfır. zaten hepsini yenileyene kadar 3 farklı yeni aygıt üretilir.

baz istasyonları sadece btk nın izin verdiği yerlerde kurulabilir. farklı operatörlerin baz istasyonlarının aynı yerde kurulması da bundan kaynaklıdır. 

ayrıca bana kendinle çelişiyormuşsun gibi geldi.

http://tahribat.com/Forum-Baz-Istasyonlarini-Merak-Edenler-Icin-Resimler-Ve-Bilgilendirme-201523/

zalimadam bunu yazdı

...

en gelişmiş sitem turkcellde vardır. avea şimdilik vodafonu geçmektedir gelişim konusunda.

merak edilenler kısa ve öz sorulursa yanıtlayabilirim.

saygılar.

edit: konuyu gizledim hacı başımıza iş almayalım

Sadece paranoyaklar hayatta kalır...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    moi bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı
    moi bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

bütün şirketler aynı malzeme ile aynı vericileri kullanıyor !!!!aynı yerlere istasyon dikiyor aynı 

kullanılan sistemler şirketin karar mekanizmasıyla ilgili ve bunu etkileyen pek çok özel faktör var. bu faktörlerin her şirkette değiştiğini, sayısının artıp azaldığını düşünürsek, söylediğin şey konuyla alakalı bilgisi olmayan birinin bile komiğine gider. dünya düzeni derken tam da bunu kastetmiştim işte. aynı fabrikalar, aynı tamirciler... anlattığın bir ütopya.

aynı malzemeleri kullanmaları bazı dönemler mümkün olabilir belki ama o zamana kadar kurulmuş on binlerce baz istasyonu var. hepsini yenileme olasılıkları sıfır. zaten hepsini yenileyene kadar 3 farklı yeni aygıt üretilir.

baz istasyonları sadece btk nın izin verdiği yerlerde kurulabilir. farklı operatörlerin baz istasyonlarının aynı yerde kurulması da bundan kaynaklıdır. 

http://tahribat.com/Forum-Baz-Istasyonlarini-Merak-Edenler-Icin-Resimler-Ve-Bilgilendirme-201523/

zalimadam bunu yazdı..

en gelişmiş sitem turkcellde vardır. avea şimdilik vodafonu geçmektedir gelişim konusunda.

saygılar.

uffff sen kafa siken cinslerdensin anlaşıldı.

aynı malzemelerin kullanımı ile birbirinden gelişmiş operatorler mevzusu farklı bişi. çelişkili bir durum göremedim ben.

aynı anda şak diye elbet değişmiyor. biribirleri ile rekabet içinde koordineli olarak güncelleme ve yenileme yapıyorlar. güçlerine göre ve bütçelerine göre.

ericsondan sonra 3 operatörde huwawei karın ağrısı ile anlaşma yaptılar. şuanda benim şefim 1 yıl önce tükselin mudurydu.

sorun çözemediklerinde bizim tecrubeli şefi çağırıp 50 lira karşılığında arıza çözdürüyorlar.

bizim malzemelerle aynı malzeme ile sorunu çözüyoruz. bizim laptop ile bağlanıp bizim programlar ile sistemi güncelliyoruz.

rbs ,dxu-1 dxu2 ,tru-1 ,emerson 48vdc dağıtıcılar filan hep aynı.

aynı işte amk ben ne anlatıyorsam gecenin bu vaktinde. neyse hacı ben faydam olsun diye yaacağımı yazdım artık yorumlara post kasmak istemiyorum. değerlendirmeler yorumlar düşünceler sizin artık. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    moi
    moi's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı
    moi bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı
    moi bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

zalimadam bunu yazdı..

saygılar.

uffff sen kafa siken cinslerdensin anlaşıldı.

aynı malzemelerin kullanımı ile birbirinden gelişmiş operatorler mevzusu farklı bişi. çelişkili bir durum göremedim ben.

aynı anda şak diye elbet değişmiyor. biribirleri ile rekabet içinde koordineli olarak güncelleme ve yenileme yapıyorlar. güçlerine göre ve bütçelerine göre.

ericsondan sonra 3 operatörde huwawei karın ağrısı ile anlaşma yaptılar. şuanda benim şefim 1 yıl önce tükselin mudurydu.

sorun çözemediklerinde bizim tecrubeli şefi çağırıp 50 lira karşılığında arıza çözdürüyorlar.

bizim malzemelerle aynı malzeme ile sorunu çözüyoruz. bizim laptop ile bağlanıp bizim programlar ile sistemi güncelliyoruz.

rbs ,dxu-1 dxu2 ,tru-1 ,emerson 48vdc dağıtıcılar filan hep aynı.

aynı işte amk ben ne anlatıyorsam gecenin bu vaktinde. neyse hacı ben faydam olsun diye yaacağımı yazdım artık yorumlara post kasmak istemiyorum. değerlendirmeler yorumlar düşünceler sizin artık. 

gece gece güldürdün be beni hocam :D sinirlenme hemen olur böyle. biraz da büyüt kendini. tartışmada azıcık sıkışınca küfürler savurup araya anlamayacağım terimler serpiştirme. azıcık da görüşünü genişlet. sen bir iki şeften(50 liraya sağa sola giden cinsinden), belli bir bölgeden bahsediyosun, ben türkiyeden bahsediyorum. yanlış anlama ama o laptop unla bağlanabildiğin ve algılayabildiğin şeylerden çok daha fazlası var ötesinde.

iyi geceler. :)

Sadece paranoyaklar hayatta kalır...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    moi bunu yazdı

gece gece güldürdün be beni hocam :D sinirlenme hemen olur böyle. biraz da büyüt kendini. tartışmada azıcık sıkışınca küfürler savurup araya anlamayacağım terimler serpiştirme. azıcık da görüşünü genişlet. sen bir iki şeften(50 liraya sağa sola giden cinsinden), belli bir bölgeden bahsediyosun, ben türkiyeden bahsediyorum. yanlış anlama ama o laptop unla bağlanabildiğin ve algılayabildiğin şeylerden çok daha fazlası var ötesinde.

iyi geceler. :)

bana işimi öğretme. terimlerden anlamıyorsan benimle sidik yarıştırmayacaksın müdür. 

geriye doğru çekip bırakılan oyuncak arabalarla oynayacaksın.

cok iyi beceriyorsun sinir etmeyi. cümlelerimde çelişki arayacağına önce çözüm ortağı ne iş yapar hangi işi nasıl çözer diğer firmalara nekadar iş yapar onu öğren.

bu işin yürür kısmı ne ise biz onu anlattık burada. evine çağırdığın su tesisatçısı gibi iş yapıp para alınmıyor bu işten.

ibneliğine bu şekilde yazıyorsun ama hadi hayırlısı uzatmayaym daha fazla. günyadın...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo
    zalimadam bunu yazdı

adamlar emek harcamış uğraşmış ama güç tüketiminin simle alakası pek yok.

tükselin upload hıznın düşük olmasının sebebi şu: turkselin istasyonlarında gizli kamera var ve bu 2MB fiberler ile ana merkeze gidiyor.

vodafonenin upload hızının yüksek olma sebeb isee istasyonlarında extra yük olmama sebebi. kamera yok ek rbs yok filan.

avea ya gelince :aveanın şebeke ağlarındaki yük diğerlerinde olsa götü başı dağıtırlar. BİMsel olsun telekom olsun sürekli avea ağlarının sırtından geçiniyor.

ayrıca aveanın ses kalitesi diğerlerinden iyi. çünkü bütün istasyonlarında güncel filitre modülü var.

ama testi yapan kişilere saygı duyuyorum. adamlar eşit şekilde yapmış ve sonuçlar farklı çıkmış ilginç bir şekilde.

bu şarj meselesi  operatörlerin reklam ve müşteri çekme stratejisinden başka bişi değil.

aveaya laf yok avea candır.delikanlıdır. reklamları harbidir.ucuzdur. sorunsuzdur.

Baboş aveda çalışıyosun iyi güzel firmanı itin götüne sokmak istemiyorsun ama saçmalıyorsun bazı yazdıklarında. avea daki yük diğerlerinde olsa götü başı dağıtır yazmışsın iyi güzel. Bimsel cartsel curtsell bizim şebekemizi kullanıyor, eyvallah. Ama atladığın bir nokta var, btk raporları baz alınırken o cartseller curtseller avea ya dahil ediliyor. Çünkü alt yapı ve hizmet aveadan. Sadece ABC Cell diye bir topluluğa ulaşmaya çalışıyorlar. Yani tamamen reklam.. Btk raporları bak önce kimin kaç abonesi var ondan sonra bizim yükümüz ağır triplerine gir. Adamlar video çekmiş. Bal gibide avea yaprak gibi bi gsm operatörü, şarjın amına koydu resmen. 3g hızına cartuna girmiyorum bile. Abonene adam gibi hizmet veremeyeksen eleştiriye açık olacaksın nokta

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

Avea denilen zimbirtinin ne derece pismanlik oldugunu gormus olduk. Bu videoyu yaymak, herkesi avea illetinden cekip almak gerekli.

Taahut verdim diye, 10 lira az verecem diye gotumu yirtarak internete giriyorum Ankara'nın ortasında Kizilay'da. Evimde telefon cekmiyo amk daha ne ? Ankara la Ankaraa :) amk Hakkari yuksekova degil. Bitsin taahut dakka durdurmam bu hattı bu telefonda.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Aylık 10 lira fazla verin Vodafone, 20 lira fazla verin Turkcell kullanin. Avea adamı kanser eder. Geçen bir şans verip deneyeyim dedim. Telefon çekmiyorken birisi sesli mesaj bırakmış sesli mesaj dinleme hattını aradim amk şebeke aradığınız numaraya şuan ulaşılamıyor anonsu verdi kendi numarasına.  :) 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kady
    kady's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

adamlar emek harcamış uğraşmış ama güç tüketiminin simle alakası pek yok.

tükselin upload hıznın düşük olmasının sebebi şu: turkselin istasyonlarında gizli kamera var ve bu 2MB fiberler ile ana merkeze gidiyor.

vodafonenin upload hızının yüksek olma sebeb isee istasyonlarında extra yük olmama sebebi. kamera yok ek rbs yok filan.

avea ya gelince :aveanın şebeke ağlarındaki yük diğerlerinde olsa götü başı dağıtırlar. BİMsel olsun telekom olsun sürekli avea ağlarının sırtından geçiniyor.

ayrıca aveanın ses kalitesi diğerlerinden iyi. çünkü bütün istasyonlarında güncel filitre modülü var.

ama testi yapan kişilere saygı duyuyorum. adamlar eşit şekilde yapmış ve sonuçlar farklı çıkmış ilginç bir şekilde.

bu şarj meselesi  operatörlerin reklam ve müşteri çekme stratejisinden başka bişi değil.

aveaya laf yok avea candır.delikanlıdır. reklamları harbidir.ucuzdur. sorunsuzdur.

yazdıklarına hayır bu yanlış demek için yazmıyorum....

simkart ile alakası varmı yokmu bilmem ama çekimle pil direkt alakalı

x bir yerde telefon düzgün cekiyorsa atıyorum 3 gün gider bataryan

y bir mahalde cekim zayıftır 1 gün gider   bunu tahmini yazmıyorum basıma geldigi için yazıyorum

tek benim basıma gelse lan denk gelmiştir diyecegim... tatile beraber gittigimiz ekipde de digerlerinde de durum aynı idi

http://profil.gittigidiyor.com/kady
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    maserati bunu yazdı

aveayı göme göme bitirememşler :D

onu bunu bilmem gerek fatura gerekse hız konusunda aveadan çok memnunum, samsung note3 varken daha iyi sonuçlar alıyordum orası ayrı :) anten sayısı bolsa aveayı tercih etmek lazım, çünkü cidden fiyatta uçuk farklar çıkıyor. hayvan gibi konuşan insan için, insan gibi fatura ödemenin tek yolu kahrolası aveayı kullanmak.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 2395 Toplam Mesaj: 23