Şimşekli Havalarda Modem Yanıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek
    Moustafa bunu yazdı
    PEAK bunu yazdı
    Moustafa bunu yazdı

Bu konuyu okudum akşamında eve gittiğimde peş peşe 2 ampul patladı, daha sonra 1 ampul daha gitti hemen koştum modeme baktım, başında bekledim bekledim bir şey olmadı derin bi ohh çektim. Pikaçu laneti mi geldi dedim :))

bu konudan bir korku filmi cikarcaz bu gidisle :)

hala bir onlem almadim 

Ben patlayan akkor ve tasarruflu lambaları LED lamba ile değiştirerek bir çözüm buldum. Umarım modeme bir şey olmaz ancak bir tanıdıktan bir yedek modem ayarladım bile tedbiren :)

En güzel önlem modem önüne ufak da olsa bir UPS (KGK) cihazı koymak ancak şu an maddiyat yetersiz. Sizin durumunuz varsa APC ve Schneider markaları iyidir ikisini de tavsiye ederim.

Hocam ups baktimda 300 -400 tl falan piyasası ufak dedigine ornek verebilcegin bir link var mi ?

en kotu ihtimalle alacam da bakayim biraz daha diyorum

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    PEAK bunu yazdı
    Moustafa bunu yazdı
    PEAK bunu yazdı
    Moustafa bunu yazdı

Bu konuyu okudum akşamında eve gittiğimde peş peşe 2 ampul patladı, daha sonra 1 ampul daha gitti hemen koştum modeme baktım, başında bekledim bekledim bir şey olmadı derin bi ohh çektim. Pikaçu laneti mi geldi dedim :))

hala bir onlem almadim 

Ben patlayan akkor ve tasarruflu lambaları LED lamba ile değiştirerek bir çözüm buldum. Umarım modeme bir şey olmaz ancak bir tanıdıktan bir yedek modem ayarladım bile tedbiren :)

En güzel önlem modem önüne ufak da olsa bir UPS (KGK) cihazı koymak ancak şu an maddiyat yetersiz. Sizin durumunuz varsa APC ve Schneider markaları iyidir ikisini de tavsiye ederim.

Hocam ups baktimda 300 -400 tl falan piyasası ufak dedigine ornek verebilcegin bir link var mi ?

http://www.vatanbilgisayar.com/fsp-ep650-650va-line-interactive-ups.html

Ignorance is bliss.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

Ups falan uğraşma. Oturduğun evin/binanın topraklaması ya zayıf ya da hiç yok. Elektrikçilerin kısa devre ile testine aldanma. Topraklaman iyi değilse daha neler yanar neler. Önce onu hallettir bence.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek
    Schwarz bunu yazdı
    PEAK bunu yazdı
    Moustafa bunu yazdı
    PEAK bunu yazdı
    Moustafa bunu yazdı

hala bir onlem almadim 

http://www.vatanbilgisayar.com/fsp-ep650-650va-line-interactive-ups.html

Oo bu beni kurtarcaksa super cok var ol hocam

@crimeangel hocam bunla beraber topraklamaya bakayim tekrardan taklaya gelmeyeyim

ayrica ben dagda oturuyorum hocam gok yuzune yakinim acaba bunun bir etkisi olur mu bundan bir senaryo cikar mi ?

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?