folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Sınava 2 Aydan Az Kaldı Ama Alan Değiştirmeyi Düşünüyorum

Sınava 2 Aydan Az Kaldı Ama Alan Değiştirmeyi Düşünüyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sandman02
    sandman02's avatar
    Erkek

hocalar bana bi yardım edin çok zor bi durumdayım. sayısal öğrencisiyim tm ye geçmeyi düşünüyorum ama artık yapabilir miyim bilmiyorum ama bildğim bişey var şu anda ygs de fenden 25 in üstüne çıkamayacak olmam bi taraftanda  sosyali 30 larda türkçeyi 35 in üstlerinde yapabiliyorum matematik desen hocayla halletmeyi planlıyorum sınava kadar bi 7-8 net artırabilrsem 35 36 olacak allahın izniyle az önce bi lys edebiyat çözdüm şu ana kadar bir kere olsun çalışmadan 55 te  38 40 arası bi net geldi ama lys fizik kimya çözsem 30 ar soruda 15 neti geçemem. fizik tedavi düşünüyordum parası iyi sağlık alanında falan diye ama artık istemiyorum böyle düşününce . kafam biraz avukatlığa kayıyo (çevremde avukat olmamım söyleyen bi 50 kişi vardır) böyle izmir de ankarada ya da istanbulda bi üniversitede ama onun için de ilk 12 13 bine girmem gerekiyo sizce bu dk dan sonra olur mu görüşleriniz gerçekten önemli yarıyıl tatilne girdik elimden gelen en iyi şekilde değerlendirmem lazım ne yapabilirim bi yardım ediverin.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackseaboy28
    blackseaboy28's avatar
    Erkek
    hocam ygs ye zaten girceksin lys de de istedigin sinavlara girersin pek bisey degisecegini sanmiyorum.
    alan diye bisey artik yok zaten . bence devam et fene calis turkcen iyiymis matematigide hocanla halledersen iyi olur. dedigim sen devam et iste

Mobil uygulama geliştirilir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyReform
    HolyReform's avatar
    Erkek

Bence yapabilirsin hocam.İngilizce iktisat öğrencisiyim sınıfımda sayısaldan gelmiş bir sürü adam var ki bu adamlar istedikleri yer olmayınca buraya gelmiş adamlar.Senin daha önünde zaman var.Kendine hedef belirlemişsin üstüne gitmen lazım sadece.

Yine de çevrendekiler istiyor diye hukuk seçilmez.Hakkaten istriyorsan öyle seç bu bölümü çünkü göründüğü gibi değil.

Hakkıdır nakte tapan milletimin istismar!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

eger matematikten veya fenden zevk almiyorsan, sayisal alan universitede de kabusun olur dostum. Zevk aliyorsan degistirme sakin. universiteyi 10 sene de uzatsan hala zevk aliyorsun calisma alanindan. tecrubeyle sabittir.

All I need is a possibility.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

kardeşimde giriyor bu sene ona da söyledim mesleği iyi düşünüp seçin.

türkiye'de sevdiğin işe yönel olayı pek işlemiyor onun için hem sıkılmayacağın hemde iş garantisi olan bi alan seçmelisin.

hukuk güzel bölüm ama yapabilir misin onu düşün. misal ben hukuk gelse de okumak istemezdim okuyamazdım çünkü eğitim fakültesinde 1 final 50-100 sayfalık kıytırık kitaplardan oluyor onu bile zorla 1 kez okuyorum. hukuk okusam her dönem 10bin-20bin sayfa kitap okumak gerekecekti ve yapamayacaktım boşuna zorlayacaktım.

hayat senin seçimler senin iyi düşünmen lazım. ayrıca okuldan alanı değiştirmeyi unutma yukarıları hedefliyorsan senden kırılacak 10-15 puana çok ihtiyacın olacak

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sandman02
    sandman02's avatar
    Erkek

avukat olmayı isterim böyle davalar falan birisinin hakkını savunmak falan hoşuma gider edebiyatı hiç sevmiyodum son zamanlara kadar ama bilmiyorum içimde bi edebiyat çözme isteği falan oluştu birkaç şiir söz falan dinledim edebiyata ilgim arttı  bi de asıl korkum bu sene yapabilir miyim seneye  kalırsam çok rahat yaparım ama ben sene kaybı yapmak istemiyorum kimyayla fizkten ise iyice soğudum biyolojiyi severdim ondan da soğudum bıktım 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sandman02
    sandman02's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı

kardeşimde giriyor bu sene ona da söyledim mesleği iyi düşünüp seçin.

türkiye'de sevdiğin işe yönel olayı pek işlemiyor onun için hem sıkılmayacağın hemde iş garantisi olan bi alan seçmelisin.

hukuk güzel bölüm ama yapabilir misin onu düşün. misal ben hukuk gelse de okumak istemezdim okuyamazdım çünkü eğitim fakültesinde 1 final 50-100 sayfalık kıytırık kitaplardan oluyor onu bile zorla 1 kez okuyorum. hukuk okusam her dönem 10bin-20bin sayfa kitap okumak gerekecekti ve yapamayacaktım boşuna zorlayacaktım.

hayat senin seçimler senin iyi düşünmen lazım. ayrıca okuldan alanı değiştirmeyi unutma yukarıları hedefliyorsan senden kırılacak 10-15 puana çok ihtiyacın olacak

10 15 puan kırılma olayı ne hocam öyle bişey mi var ??

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Desingers
    Desingers's avatar
    Erkek
    sandman02 bunu yazdı

hocalar bana bi yardım edin çok zor bi durumdayım. sayısal öğrencisiyim tm ye geçmeyi düşünüyorum ama artık yapabilir miyim bilmiyorum ama bildğim bişey var şu anda ygs de fenden 25 in üstüne çıkamayacak olmam bi taraftanda  sosyali 30 larda türkçeyi 35 in üstlerinde yapabiliyorum matematik desen hocayla halletmeyi planlıyorum sınava kadar bi 7-8 net artırabilrsem 35 36 olacak allahın izniyle az önce bi lys edebiyat çözdüm şu ana kadar bir kere olsun çalışmadan 55 te  38 40 arası bi net geldi ama lys fizik kimya çözsem 30 ar soruda 15 neti geçemem. fizik tedavi düşünüyordum parası iyi sağlık alanında falan diye ama artık istemiyorum böyle düşününce . kafam biraz avukatlığa kayıyo (çevremde avukat olmamım söyleyen bi 50 kişi vardır) böyle izmir de ankarada ya da istanbulda bi üniversitede ama onun için de ilk 12 13 bine girmem gerekiyo sizce bu dk dan sonra olur mu görüşleriniz gerçekten önemli yarıyıl tatilne girdik elimden gelen en iyi şekilde değerlendirmem lazım ne yapabilirim bi yardım ediverin.

sayısaldan cok az bi net yaparak daha iyi bölümlere gidebilirsin mühendisliğe fln ama ea da öle bi şansın yok. matematikten 20 net trkceden 30 net fenden 20 net yap harita müh.  hemşirelik sağlık alanları gelir 

Senin Yadınla Ya Rabbim!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sandman02
    sandman02's avatar
    Erkek
    Desingers bunu yazdı
    sandman02 bunu yazdı

sayısaldan cok az bi net yaparak daha iyi bölümlere gidebilirsin mühendisliğe fln ama ea da öle bi şansın yok. matematikten 20 net trkceden 30 net fenden 20 net yap harita müh.  hemşirelik sağlık alanları gelir 

hacı dediğin mesleklerin iş garantisi yok diye biliyorum sadece hemşireliğin iş garantisi var o da beni bozar :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Eğer kendini geliştirmezsen hiç bir meslekte iş garantisi yok.

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

al bak orjinalin yapti yorumu. sen daha sorma baskasina :) cok da dogru soyluyor.

All I need is a possibility.
Toplam Hit: 1827 Toplam Mesaj: 19