folder Tahribat.com Forumları
linefolder Grafik - Animasyon - Flash - 3D Modelleme
linefolder Sinemada Verilen Gözlük İle Ne İzlenilebilir

Sinemada Verilen Gözlük İle Ne İzlenilebilir

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

joe_black bunu yazdı:
    -----------------------------

Belki problem gözlükte değil ekrandadır müridler?

Yani sinema perdesinin verdiği ışımsama(nasıl bi terim sallamaktır bu ya :F) ile etkelenip çalışıyodur? :D

http://www.youtube.com/watch?v=kN5CRlFpWP8

http://www.leyladansonra.com/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ThundeR
    ThundeR's avatar
    Erkek

ilk zamanlardan kalma o zamanlar istemiyorlardı, yada bana öyle denk geldi :)

5 liraya falanda satıyorlar zaten

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XCoder
    XCoder's avatar
    Erkek

o gözlük alıcı olmadan çalışmaz. 120Hz monitör lazım, gözlüğün her camı 60Hz ile çalışır ve monitör-gözlük senkronizasyonunu bi cihazla sağlamanız gerekir. Sinemada bu alıcı var ve filme uygun olarak senkronizasyonu sağlıyor. Yani evde yapmak çok zor   

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the force.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

BarisYigit bunu yazdı:

www.youtube.com/watch?v=kN5CRlFpWP8

hahahah süpermis ya. bunun  gibi bisi oldu ha :P

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1-618-GR
    1-618-GR's avatar
    Erkek

Birazdan @Robinson_Crusoe, gelip.

Nerden çaldırdıysan götür yerine teslim et, diye yorum atar bekliyorum :))

Bir domino taşıyım yıktığına sevinme....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Real3D sitesinde zaten gözlükleri geri iade etmeyin bilet ile birlikte sizin oluyor diyor. Evde var 2-3 tane hepa ynı gözlüklerle gidiyorum sinemaya adamlara da israf olmasın:) Gerçi iyi geçiriyorlar biletleri pahalı istanbulda 3d filmlerin.

Bu gözlüklerle öyle her 3d şey izlenmez. Real3d nin kullandığı perdeden lazım.  Bu gözlükler real3d perde ve projeksiyon olmadan bir işe yaramıyor.

Birde kanada mı amerika mı hatırlamıyorum orada verilen gözlükler bildiğin ray ban gibi adamlar normal günlerdede takıyormuş o gözlükleri:)) Tabi güneşe karşı bir koruması yok:)

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

polirize filtreli gözlükler bunlar.tabi yanlış bilmiyorsam. pille çalışanlar gibi açılıp kapananlardan değil. bunların camlarında filtre filmleri var. ekrandan aynı anda iki görüntü yayılır ancak ekranda da filtre vardır ve sol gözdeki filtre yayılan iki görüntüden sol göz için olanını geçirir sağ göz için olanı ise sağ gözden geçer. 

pille çalışanlar da açılıp kapanma var. Bunlar öyle değil. Sinema için polarize filtre li modelleri bilmiyorum ama LED tv ler için LG nin LW serisi modellerini inceleyebilirsiniz. 

hatta ps3 iki kişilik oyunlarda ekranı ikiye bölüyor ya. Televizyon da bunu film zannedip iki ekranı tek yaparak gözlüklere aktarıyor.  gözlüklerde ise iki tane gözlüğün sol gözlerini bir gözlüğe sağ gözlerini bir gözlüğe takıp kullanıyorlar. Sonuç iki kişi aynı ekrana bakıyor ancak farklı şeyler görüyorlar. Yani araba yarışı olsun 1. kol ferrari ile giderken 2. kol aynı ekranda diğeri gibi tam ekran bmw kullanıyor :=)

filtre adı üstünde gelen iki görüntüden sol ve sağ gözden geçmesi gerekenler geçip diğeri geçmiyor. mantık bu

İmzalamazsam ne olcak?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

vay mk ne sallamısım bea. tutturdum panpalaxr :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı:

polirize filtreli gözlükler bunlar.tabi yanlış bilmiyorsam. pille çalışanlar gibi açılıp kapananlardan değil. bunların camlarında filtre filmleri var. ekrandan aynı anda iki görüntü yayılır ancak ekranda da filtre vardır ve sol gözdeki filtre yayılan iki görüntüden sol göz için olanını geçirir sağ göz için olanı ise sağ gözden geçer. 

pille çalışanlar da açılıp kapanma var. Bunlar öyle değil. Sinema için polarize filtre li modelleri bilmiyorum ama LED tv ler için LG nin LW serisi modellerini inceleyebilirsiniz. 

hatta ps3 iki kişilik oyunlarda ekranı ikiye bölüyor ya. Televizyon da bunu film zannedip iki ekranı tek yaparak gözlüklere aktarıyor.  gözlüklerde ise iki tane gözlüğün sol gözlerini bir gözlüğe sağ gözlerini bir gözlüğe takıp kullanıyorlar. Sonuç iki kişi aynı ekrana bakıyor ancak farklı şeyler görüyorlar. Yani araba yarışı olsun 1. kol ferrari ile giderken 2. kol aynı ekranda diğeri gibi tam ekran bmw kullanıyor :=)

filtre adı üstünde gelen iki görüntüden sol ve sağ gözden geçmesi gerekenler geçip diğeri geçmiyor. mantık bu

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

Liquid bunu yazdı:

konuda ki en mantıklı ve doğruya yakın cvp bu

filtrelerin nasıl çalıştığını merak ediyorsanızda ben onu da :|

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
Toplam Hit: 5925 Toplam Mesaj: 29