folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sınır Ötesi Hrekat Hakkında Bilmedikleriniz,Öğrenmek İstedikleriniz...

Sınır Ötesi Hrekat Hakkında Bilmedikleriniz,Öğrenmek İstedikleriniz...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

her kürt, pkk değildir.az ya da çok bi bölümü kürdistanı istememektedir.

Kara Yılan da kürt değil miydi arkadaşlar? kim için savaştı?

en başta yapacağımız şey şu Türk-kürt ayrımını yapmamaktır.adamlar zaten örgütlenmeye çalışıyor.biz de yardım edelim anasını satiim.. 

yapmayın böyle..

mümkün olan en az şehidimizle dağda onların analarını bacılarını ... yakında.hepimiz biliyoruz bunu.tüm dünya biliyor.onlar silinecek ve biz yine bu toprakları kürtlerle paylaşayacağız.

tahminlerime dayanarak bir kaç şey söyleyeceğim :

her ana evladının yaşamasını, kocasının eve ekmek getirmesini ve mümkün olduğunca da mutlu bir yaşam ister.

şimdi bu anaya bi grup pkk gelse ve yemek istese..vermediği taktirde orada sülalesini öldüreceğini söylese..  vs.. ne yapar? ekmeğini verir değil mi?

ve bir daha kapılarına dayanmak istemediği için onlara karşı bir söz söylemez değil mi?

sizce o ana devletimizin gücünün farkında mıdır? oraya koymuşuz bi köy koruyucusu..koruyor mu sizce?

ama o ana her şekilde devletimizin ona sırt dönmeyeceğini bilir.ama zorunlu olarakta onları desteklermiş gibi gözükür.çünkü buna mecburdur...

yoksa o ana herşekilde o köpeklerin bu toprakları bölüp kürdistan denilen bi devleti kuramayacağını bilir.

bunu da tüm dünya biliyor.

ben bana gelipte kürdistan diyen kürtlere kıçımla gülüyorum..

siz bu şekilde kürt-türk ayrımı yapıp örgütlenme içerisine girdiğiniz sürece de karşıma gelip kürdistan diyen çok fazla kürt olacak..

Türkiye diyen her kürt ise kardeşimdir... 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

Türk-kürt arasındaki sorunda hep biz cabalıyoz yani biz Türk'ler,olay sadece bizi degil kürtleride ilgilendiriyo hep biz cıkıp bozalım su oyunu diyoz hep biz cıkıp bunlar abd nin avrupanın oyunları diyoz onlar bizim kardeşimiz diyoz ama karsıdan hiç bir atılım yok dtp ve pkk yı saymassak.burda bahsettgim cabalama toplumsal olarak bir hareket oturdukları yerden hiç atılım yapmadan bize ayrım yapıyolar yok 2.sınıf insan muamelesi yapıyolar diyolar 3 buyuk sehirde işini eline almıs normal yada iyi kazanc olan kurtlerse ancak konusmalrda,tartısmalarda veya sanalda kardeşiz diyolar onlarda dikkat ederseniz genellikle hali vakti iyi olanlar bir iflas etsinler bi zor duruma dussunler bakalım o kardeslik laflarını duyucakmısnız onlardan.söyledim ve tekrar ediyorum eger vatanını milletini seven biz kardeşiz diyen kurtler kendilerini temsil edicek bir olusum içine girmedikleri takdirde dagdakinden hiç bir farkları yok caba olucak caba.böyle kardesligi kabul etmiyorum etmiyecemde.bugun istanbul ortasında gösteri yapıyorlarsa hatta meclise kadar girmişlerse daha ne kıskırtması daha ne "aman kardeşimizdir ayrım yapmayılmda böluclerin faaliyetlerien destek saglamıs olmayalım" lafları bunlar havada asılı duruyor uyan gözunu ac artık "aman kardeşimizdir ayrım yapmayılmda böluclerin faaliyetlerien destek saglamıs olmayalım" lafları belki 80lerde 90 larda işe yaradı ama gecti adamlar artık mecliste,askerlerimizde ırakta daha ne kardeşligi ya bu kadar toz pembe bir dunyada yasamayın

bir oyun oynamıssa bu coktan bitti gecti gitti oyun coktan oynandı bu hatayı zamanında yaptılar yani bizden öcekiler bunu yaptı simdi ortda kocaman bir pislik kaldı bizim görevimizde o pisligi ortadan kaldrımak. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mugato
    mugato's avatar
    Erkek
    ben de kürdüm bu vatan için canımı vermeye hazırım. öyleyse beni de temizle ben pisliksem.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

mugato bunu yazdı:
    -----------------------------
    ben de kürdüm bu vatan için canımı vermeye hazırım. öyleyse beni de temizle ben pisliksem.

bir kürt olarak bu ülkede yasıyosan sunuda bilrisn kürtler böluculuk yapıyo bunları pek cok yerde duymsundur yani sen vatanını seven biri olrarak bu yaklasımları haksız cıkartmak adınına ne yaptın sonucta sen de bu kapasama giriyorsun ne yaptın öyle canımı vermeye hazırım demek le olmuyo bunlar basit söylemler klasik klişe belki söylediginde gercekten samimisin ama ne yaptın kürtler adına sanalda olsa bir olusm içine girip senin aynı dusunceleri paylasan kurtleri bir sitede toplayıp biz vatanını seven kurtler olarak kardeşiz diyebilcek bir site sanalda olsa bir olusum içine girip senin gibi olan kurtleri de bu yönde bilinclendirdin mi öyle hadi gel beni temzile demek cok basit kestirip atmak işin içnden sıyrılmaya calısmaktır konusmak kolay ama yazdıklarımı basatn sona okumadan belkide okudun ama işine geleni yani en basitini yapmaya kalkısıyosun biz cok duyduk vatanımız için canımız veririz ederiz laflarını.sanalda olsa dedigim gibi bir icraatın varsa bu yönde sen bu kampsamda degilsin.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    BAAL bunu yazdı:

mugato bunu yazdı:

bir kürt olarak bu ülkede yasıyosan sunuda bilrisn kürtler böluculuk yapıyo bunları pek cok yerde duymsundur yani sen vatanını seven biri olrarak bu yaklasımları haksız cıkartmak adınına ne yaptın sonucta sen de bu kapasama giriyorsun ne yaptın öyle canımı vermeye hazırım demek le olmuyo bunlar basit söylemler klasik klişe belki söylediginde gercekten samimisin ama ne yaptın kürtler adına sanalda olsa bir olusm içine girip senin aynı dusunceleri paylasan kurtleri bir sitede toplayıp biz vatanını seven kurtler olarak kardeşiz diyebilcek bir site sanalda olsa bir olusum içine girip senin gibi olan kurtleri de bu yönde bilinclendirdin mi öyle hadi gel beni temzile demek cok basit kestirip atmak işin içnden sıyrılmaya calısmaktır konusmak kolay ama yazdıklarımı basatn sona okumadan belkide okudun ama işine geleni yani en basitini yapmaya kalkısıyosun biz cok duyduk vatanımız için canımız veririz ederiz laflarını.sanalda olsa dedigim gibi bir icraatın varsa bu yönde sen bu kampsamda degilsin.

Ya kardeşim herkes Türk olmak zorunda mı? Daha Kürtler'in "K" harfi küçük yazılıyor. Sen ona saygı duy ki o da desin, ya ben bu ülkenin evladıyım. Ama siz tutmuşsunuz adamlara bizim gibi olun diyorsunuz. Bırakın artık bu demogojiyi. Bunca yıl onu kendinden bir parça görmedin, bundan sonra mı pay biçeceksin. Onu bir Kürt olarak gör, kürt olarak değil. Dediklerim ters anlaşılmaz umarım. Vatandaşlık bağı olarak, Kürt asıllı Türk vatandaşı olabilir. Benim anne tarafım alayı Kürt, baba tarafımın alayı Türk. Dayılarım tam bir vatanseverdir, ama sen olmalarını bekleme.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mugato
    mugato's avatar
    Erkek
    BAAL bunu yazdı:

mugato bunu yazdı:

herhalde bizim sessiz kalmamız, çapulcuların ortaya çıkmasıyla biz de hainlerle bir tutuluyoruz. eğer türkiyede insanlar ben kürdüm ben de vatanımı seviyorum diye ortaya çıkmıyorsa senin gibi astık kestikçilerin gerilimlerini tırmandırmamak içindir. herkes her şartta bunu dillendirmek zorunda değildir. tc vatandaşıysa zaten aksi görüş belirtmemişse bu vatanın evladıdır. tıpkı türkün, lazın, çerkezin bu vatanın evladı olduğu gibi. ha eğer bi oluşum içine girilmesini istiyorsan bu isteğini "azınlıklara" iletebilirsin. kürtlerin değil, ermeni gibi yunan gibi "azınlıkların" böyle bir oluşuma ihtiyaçları vardır.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek
    ontedi bunu yazdı:
    BAAL bunu yazdı:

mugato bunu yazdı:

Ya kardeşim herkes Türk olmak zorunda mı? Daha Kürtler'in "K" harfi küçük yazılıyor. Sen ona saygı duy ki o da desin, ya ben bu ülkenin evladıyım. Ama siz tutmuşsunuz adamlara bizim gibi olun diyorsunuz. Bırakın artık bu demogojiyi. Bunca yıl onu kendinden bir parça görmedin, bundan sonra mı pay biçeceksin. Onu bir Kürt olarak gör, kürt olarak değil. Dediklerim ters anlaşılmaz umarım. Vatandaşlık bağı olarak, Kürt asıllı Türk vatandaşı olabilir. Benim anne tarafım alayı Kürt, baba tarafımın alayı Türk. Dayılarım tam bir vatanseverdir, ama sen olmalarını bekleme.

işte bizzat ayrımcılıgı tetikleyen dusunce budur madem kardeşiz madem aynıyız madem hiç bir farkımız yok neden kürdün kulturu ege yerlilerinin iç anadolu yerlilerinin karadenizlilerin kultürleri gibi kalmadı neden ayrımcılık yapıldı.saygı duymak saygı gösterdigin zaman karsılık bulursun sen kalk kendi kulturunu türkiyenin bir parcası olarak kabul etme ki bu biraz önce verdigim örnekteki gibi ayrıcalık tanı sonra kalk bana saygı duy oldu.sen ilk önce kendini vatanın bir parcası ollrarak kabul edicen sonra senin kulturun de diger yöresel kulturler gibi saygı görsun kendilerni neden kurt olarak kabul ettirmek istiyolar onuda anlamıs degilim bastan bu ayrımcılıkları kendileri yapıyolar sonra kalkıp saygı duy diyolar olmaz öyle sey ozaman kardesiz demeyin birde hangi vatanda yasadıgnıza bir bakın sonra beni böyle kabul et deyin zamanla kapatılacak sorunları onarmak yerine sizin gibler oy ugruna bunları kıskıtıtda kıskırttı bu zamanla onarılıcak acıkları actıda actı oy ugruna koltuk ugruna.sehit dusen her askerimizn akan her damla kanında bu ufak anlasmalıları kullananlarında payı vardır.kendini vatanın bir parcası olrarak görmiyenleri ben hiç görmem.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mugato
    mugato's avatar
    Erkek
    kendini vatanın bir parçası olarak görmeyenleri ben hiç görmem demişsin ya, işte kurunun yanında yaşı da yakmaya çalışıyorsun sorun da bu.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek
    mugato bunu yazdı:
    BAAL bunu yazdı:

mugato bunu yazdı:

herhalde bizim sessiz kalmamız, çapulcuların ortaya çıkmasıyla biz de hainlerle bir tutuluyoruz. eğer türkiyede insanlar ben kürdüm ben de vatanımı seviyorum diye ortaya çıkmıyorsa senin gibi astık kestikçilerin gerilimlerini tırmandırmamak içindir. herkes her şartta bunu dillendirmek zorunda değildir. tc vatandaşıysa zaten aksi görüş belirtmemişse bu vatanın evladıdır. tıpkı türkün, lazın, çerkezin bu vatanın evladı olduğu gibi. ha eğer bi oluşum içine girilmesini istiyorsan bu isteğini "azınlıklara" iletebilirsin. kürtlerin değil, ermeni gibi yunan gibi "azınlıkların" böyle bir oluşuma ihtiyaçları vardır.

yanlıs hemde cok yanlıs dillendirmek bagırmak haykırmak zorundasınız bu buyuk bir sourun ve susularak basını topragın altına sokarak halledilcecek bir sorun degil emin ol  böyle bir olusum olsa bunlar pkk tehtit etse gidin hukumete gidin sorumluların karsına dikilen ve haykırın eger kabul etmezlere zaten onlar zor duruma duser ve biz astık kesticikler onlar kim oluyrsa artık  hiç bir zaman vatanımızı seviyoruz diyen adamı geri cevirmedik.bugun pkk bizkurdistanı kurucaz tüm kurtleri ayakladırcaz diyorsa ve meclisteki dtp de buna destek oluyorsa asıl gösterdgin örneklerdekinde daha cok sizin bir olsuma ihtiyacınız var.ve kimse biz vatanımız seviyoruz öluruz ederiz diyen adamı bu halk bu millet geri cevirmedi cevirmiyecek asıl sessiz kalırsanız kurtlere yöneltilen her seyi kabul etmiş olursunuz asıl sorun orda baslar zaman susma zamanı degil.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

mugato bunu yazdı:
    kendini vatanın bir parçası olarak görmeyenleri ben hiç görmem demişsin ya, işte kurunun yanında yaşı da yakmaya çalışıyorsun sorun da bu.

nediyorum ben susmak yok seviyorsan belli edicen aglamayana emzik yok susarsan nerden bilecez.ve sen hala kurtlerden cok baska birilerin bir olusma ihtiyacı var diyorsun ben susyorum diyorsun yok öyle söylıyecen kousucan aksi taktirde susarsan yöneltilen her seyi kabul etmiş olursun sen hareket etmesen birileri senina adına hareket edip senide zan altında bırakıyorsa daha ne susması

Toplam Hit: 3813 Toplam Mesaj: 50