Sıradan İnsanlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

arkadaşlar öncelikle ben bu askerliğin amk. çok değişik bi insan oldum. galiba adam ettiler. ama ben eski halime geri dönmek istiyorum. şimdiye kadar geçmişimi silmeye çalıştım ama gördümki geçmiş yakamı bırakmıyo. her yerde karşıma çıkıyo ve pes ettim.

şunuda biliyorum. hiçbişey eskisi gibi olmaz. ama şu fikride savunurum. eskisinden daha iyi daha güzel yaşanabilir. benim aklıma gelen öncelikle sıradan bi insan olmak. herkes gibi normal bişeyler yapmayı düşünüyorum. ama normal olan şeyler neler bunu bilmiyorum (: bu konuda genel bi yorum bekliyorum.

yada eskiden olduğu gibi hızlı mı yaşayayım?

şimdik ben ne yapmalıyım?

bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar vardır. yorum bekliyorum.

not: istemeyen okumayabilir hatta sikmiş kafayı diyebilir. ben bu yorumları hayal edebiliyorum konuya yazmazsak sevinirim (: pm atabilirsiniz ama

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

Hoca ben askerden geldiğimde evde oturma odasına girerken kapıya vurup baş selamı veriyordum.

Telefonda konuşurken " 10 başı ibrahim " + " emredin komutanım " diyordum, öyleki içime işlemişti.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zefyhr
    zefyhr's avatar
    Erkek

Bittimi geldinmi.. geleli  ne kadar  oldu.. nerde yaptın ne olarak yaptın.. ...v.s.

hııvfffffffff.... fhüüüüüüüüüüüüü.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

Ajanım hayırlı olsun en azından bu bi borç tu ve ödedin geldin..

Askerlik dediğin gibi çok şeyi alıp götürüyor insandan ama inan bana bir o kadar da çok şey katıyor.. zamanla bu kattığı şeyleri çok net bi şekilde göreceksin hayatında...

biraz bi zamana bırak bak asker anıları bile bi farklı anlatılmaya konuşulmaya başlıycak..

:):)

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uhp
    uhp's avatar
    Erkek

huzur arıyorum diyosan Ahiret inancın warsa namaza başla derim. hayatında her eksikliği zerresine kadar doldurur. ;)

Evli değilsen kız bul evlenmeye bak.Ne bilim işin yoksa iyi bi iş ayarla evlenmeden önce.

yok ben ekşın ararım dindar takılamam diyosan merak etme kendiliğinden giriverirsin o ortamlara. ayrıca bi çabaya gerek yok.

(Kendim henüz askerliğimi yapmadım ama yapan arkadaslarıma bakınca zaten durum kendini belli edeyo.not: tavsiyeler sigarasından alkolüne otundan b.kuna deneym etmiş arkadaslardan ibretlere gore yapılmıstır :)

////Bazıları bir yumurta yumurtlar,kırk mahelleye haber verirler,bazıları ise kırk yumurta yumurtlar bir mahalle zor duyar... ///Her türlü kapak itina ile hazırlanır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gozkopat
    gozkopat's avatar
    Erkek

uhp bunu yazdı:
    -----------------------------

huzur arıyorum diyosan Ahiret inancın warsa namaza başla derim. hayatında her eksikliği zerresine kadar doldurur. ;)

Evli değilsen kız bul evlenmeye bak.Ne bilim işin yoksa iyi bi iş ayarla evlenmeden önce.

yok ben ekşın ararım dindar takılamam diyosan merak etme kendiliğinden giriverirsin o ortamlara. ayrıca bi çabaya gerek yok.

(Kendim henüz askerliğimi yapmadım ama yapan arkadaslarıma bakınca zaten durum kendini belli edeyo.not: tavsiyeler sigarasından alkolüne otundan b.kuna deneym etmiş arkadaslardan ibretlere gore yapılmıstır :)

Kolera Açık Hava Üniversitesi Sexoloji Profesörüyüm : "Efenim manita seni seviyorum evlenelim ayakları yaparsa önce yüz mumluk ampüle yarım metre mesafeden bakın.Sonra gözlerinizi ampülden ayırıp manitanın gözlerinin içine dikin,eğer hala cıvırın gözlerini görüyorsanız onunla hemen evlenin..."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zefyhr
    zefyhr's avatar
    Erkek

amq savaş çıksada geri gitsem lan.. :) obamada geldi amq saldırcağı fln yok.. mal mal nota veriyo en fazla

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

@zefyhr

acemi birliği yenifoça usta birliği batman. komando timindeydim. bixi taşıyodum

eywallah rappermsc. geleli 1 ay oldu daha ne kadar zaman. kendimi bulmam gerek artık

@uhp

ahiret inancı tabiki var ama 15 ay 1 kez cumaya gidebildim |:

iş var çalışıyom iyide işim var ama kız olaylarına girecem az kaldı fakat evliliğe çk var

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yanak
    yanak's avatar
    Erkek

Hocam ben askerliği izin kullanmadan bitirdim.Onca aydan sonra çıplak ayakla halıda yürümek bile çok acayip geliyordu.İşe girdim patrona baş selamı veriyordum her gün:) bitireli 3 yıl oldu şimdi patron afedersin s.kimde değil.Eskiye dönüyor insan dönmez diye birşey yok ama daha stabil oluyorsun.Askerden önce okuduğun bir kitap varsa onu tekrar oku okurken bak nasıl oluyorsun.

Sene 2011 evliliğimin ilk ayları, pc başında Tahribat'da takılıyorum, açılış sayfa falan direk tahribat açılıyor. Bi gün hanım "beni mi daha çok seviyorsun Tahribatı mı?" dedi. "Hatun sen yokken Tahribat vardı." dedim, demez olaydım..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zefyhr
    zefyhr's avatar
    Erkek

valla ben geleli 1,5 yıl oldu daha eskiye dönemedim :) amaçsız boş boş yaşıyom :) olmadı ideolojik örgüt fln  kurcam artık.. o derece sıkıntıdayım :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XsyNcmast3r
    XsyNcmast3r's avatar
    Erkek

ajan1111 bunu yazdı:

arkadaşlar öncelikle ben bu askerliğin amk. çok değişik bi insan oldum. galiba adam ettiler. ama ben eski halime geri dönmek istiyorum. şimdiye kadar geçmişimi silmeye çalıştım ama gördümki geçmiş yakamı bırakmıyo. her yerde karşıma çıkıyo ve pes ettim.

şunuda biliyorum. hiçbişey eskisi gibi olmaz. ama şu fikride savunurum. eskisinden daha iyi daha güzel yaşanabilir. benim aklıma gelen öncelikle sıradan bi insan olmak. herkes gibi normal bişeyler yapmayı düşünüyorum. ama normal olan şeyler neler bunu bilmiyorum (: bu konuda genel bi yorum bekliyorum.

yada eskiden olduğu gibi hızlı mı yaşayayım?

şimdik ben ne yapmalıyım?

bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar vardır. yorum bekliyorum.

not: istemeyen okumayabilir hatta sikmiş kafayı diyebilir. ben bu yorumları hayal edebiliyorum konuya yazmazsak sevinirim (: pm atabilirsiniz ama

Herşeyden önce ne istediğini bilmelisin.eski ortamlarına dönmek mi? yoksa kendini daha olgun hissedip ona göre davranmak mı ? Zaten bişilerin değiştiğini farkediyosan bi olgunluk aşamasına girmişsin demektir.Eğer  belli şeylerinde doyum noktasına ulaştığını düşünüyorsan,ve yapmadığım hiçbişi kalmadı diyorsan askerde geçirdiğin süre içerisinde farklılık sende bi değişiklik yarattığı kesin olacaktır.çünkü belli bi zamandan sonra yaşadıkların eskisi kadar zevk vermemeye başlıyor değişiklik arıyorsun ve o değişikliği birazda disiplinle karıştırdığında böyle bi durum ortaya çıkıyor sanırım.geçmişin hernasıl olursa olsun hayat senin ve bi kerede silip atabileceğin gibi geride dönebilirsin.sıradan bi insan olmak diye düşünme olayları bana kalırsa her insan sıradandır aslında,sıradanlık anlayışı kişiden kişiye göre değişir bence.hayatın bi düzeni vardır işte bu düzeni otutturmalısın kafanda öncelikle.

Yanlızlık bir ilaç mıdır?,Yoksa hastalığın ta kendisi mi ? Kusursuz işlediğin aşk cinayetlerinin kurbanı olmak zorundamıydı bu beden ? Yoksa yüzünde bir kartanesi kalınlığında ki beyaz düş kırıklıklarının ıslanmış halimi.. ? Bir başlangıcın son haykırışlarıyla can çekişip bittiği anda,hiç ummadığın bir birliktelik tekrar nasıl başlar? Başlarsa ne kadar sürer ? Sürse de tazeliğini nasıl saklar? << XsyNcmast3r >>
Toplam Hit: 2344 Toplam Mesaj: 18