folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sistem & Network Mühendisliği Veya Yazılım Mühendisliği Yardım

Sistem & Network Mühendisliği Veya Yazılım Mühendisliği Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeliDumrul
    DeliDumrul's avatar
    Erkek
    Hocam o işler için kursa gitmeden sınava girme olayı var. Ben bu cisco sertifiları için olduğundan kesin eminim. Bilgeadam sadece sınavını da yapıyo yani. 100 avro gibi bişeydi. Aynı şey muhtemelen msce içinde vardır. Çünkü sonuçta sertifikayı veren microsoft, onlar bunun sadece eğitimini veriolar.

Dünya gözümde kerbeladır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    entrika
    entrika's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    adam kursuna gtimeden seni sınavına sokacakmı öyle olsa herkes evde çalışır açıköğretim gibi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Hoca kursa gitmeden sertifika alabiliyorsun , zaten MS nin yaptigi sinavlarda soru tipleri hep ayni ,onceki sinav sorularina(ingilizce) calis sinavlari verirsin...ama MS sertifikalarinin(network alaninda) ne kadar gecerli oldugu tartisilir...Adam akilli birsey istersen ve gelecekte saglam olmak istersen Cisco sinavlaria kas ,bulundugun ildeki universite(CNAP-Cisco ag akademisi) varsa gidip onlardan egitim al ,universite ogrencisi olman sart degil ,4somestr seklinde kurs acilir CNAP larda somestr basi 250-350 degisir universitesine gore ,ogrenciye 300 ise disardan sivile 320 dir o sekilde yani...4somestr en fazla 1200ytl gibi ucrete cisco egitimi alirsin ,ayrica butun somestrlara katilman sart degil ,mesela 2somestra gittin 300ytl den 600ytl verip diger 2somestri daha sonra alabilirsin bu sekilde...sonra CCNA sinavina girersin zaten ,sinavlari tasaklidir ,mesela TCP/IP alaniyla iligli 1soruya yanlis cevap verdin ,sinav botu senin karsina TCP/IP sorulari gonderiyor paso ,zayif noktanin uzerine gidiyor...networking dusunuyorsan Cisco dominattir onun icin uzun vadeli ve tasakli birsey icin MS ye bulasma Cisco kas ,routerlarla ugras ...

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wolfwerine
    Wolfwerine's avatar
    Erkek
    hojam izmir ekonomi yazilim mühendisliini kazandik parali okucaz artık da İyimidir Bilen warmi iyimi yAptim kötümü ?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EntelKoylu
    EntelKoylu's avatar
    Erkek
    eger biliyorsan bu dediklerimi bilgeadamlara ben biliyorum derslere girmek istemiyorum sadece sınavlara girecem diyosun 7 sınav 50 dolardan ne yapaaar 350 dolar verip sertifikanı alıcan

ANDY // Entelkoylu.Com Burası mezopotamya, küresel oyunun bumerang cehennemi.Tanrı bile dünya düzeni için peygamberlerini hep buraya göndermiş.Çünkü burası aslında yeryüzü cennetiymiş. Daha Fazla Bilgi İçin Profilimi İnceleyiniz...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

başlıktan hengisine gideyim diye kararsız kaldığın kanısıyla girdim konuya.

ne cümle be :P

All I need is a possibility.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    8mm
    8mm's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Sınav Prometric yada Vue de  35 Sterlin olması gerekir.Vue biraz daha ucuz olabilir.Standardı 35 sterlindir.Yaklaşık 95 lira.

Artık Vue Microsoft'un hiçbir sınavını veremez. Microsoft anlaşmasını fes etti. Artık yetkili sınav merkezi sadece Prometric.

Sistem mühendisliği yada  Türkiye'deki adı Sistem Uzmanlığı için şu sınavlara gireceksin.

70-270 (MCP - Klasik tek sınav.)

70-290

70-291

70-293

70-294

70-350

70-299

Gidip parayı bastırıp alabilirsin. Yada öğrenmek için çaba sarfedip soruları tek tek çözersin.Konulara ağırlık verirsin,öğrenmeye çabalarsın. Aaa microsoft değilmi xp işte nede olsa diyip geçersen baştan tavsiyem hiç gitme alma o eğitimi.Özen gösterirsen,

O zaman ne olur sorun karşına çıktığında çözüm üretebilir, diğerlerine göre farkını ortaya koyarsın, bunu yapmazsan ne olur sende MCSE olursun ama sadece öyle kalırsın. Parayı bastırıp alman seni şaşırtmasın bu her yerde var. Bugün yurt dışında alınan mühendiliklerin hepsi önce para ile alınan olaylar. Artık bilgi senin kendini nasıl sunduğuna göre değişiyor. Herkes bir sistem kurabilir. Mevzu onu nasıl yönettiğin.

En kızdığım olayda şudur. Dünyanın %80'i Microsoft programları kullanır ama MCSE eğitimlerini yada sertifikasyonlarını yeterli bulmazlar. Çok ilginç gelir bu bana. Folloş olmuş sertifikasyon sistemi derler,kötülerler sonra gider onu alırlar. Böyle cins insanlar da var. Sertifika çok ta önemli değil her zaman söylediğim gibi. Sen ne biliyorsun,ne sunuyorsun, nasıl çözüyorsun o önemli.

Cisco'ya gelince, 

CCNA - Cisco Certified Network Associate

Cisco'nun geleceği daha parlak.

Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın. 8mm@tahribat.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Erkek
    8mm hoja  cisconunu gelecegi varda tr kaynak lazım bide routerler üzerinde çalışmak herkes için mümkün degil :(
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    hocam firma sertifika ister o yüzden sertifika önemli diyorum bi de ebook falan yok mudur okuyup çalışalım bi de nereye başwuru yapıcaz onu da bi tam aydınlatsaydık :)

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    theimpossible
    theimpossible's avatar
    Erkek
    illaki hernekadar yazılım hakkında üstdüzey bilgiye sahip olsanda şimdi adamlar iyi bi diplama-sertifika türü bişe istiyorlar.mesela bilgeadam a git güzelce kendini geliştir ordakilerle bi muhabbetin olursa zaten onlar iyi öğrencilerine iş imkanı için büyük firmalarla aracılık ediyorlar.. işte böle :)..he unutmadan sölim torpilsiz bi yere giremezsin çok zor :):):):):)  neyse inş hayırlısı olur senin için :)=

theimp0ssible - cout << " Emektar TBT'çı " << endl ;
Toplam Hit: 2102 Toplam Mesaj: 21