folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Sistemcilere,Networkculara Bir Sorum Var.Uzman Arkadaşlar Lütfen

Sistemcilere,Networkculara Bir Sorum Var.Uzman Arkadaşlar Lütfen

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LinkinMeTiN
    LinkinMeTiN's avatar
    Erkek

[URL=http://img493.yukle.tc/image.php?id=6524Advanced_SystemCare_7.jpg][IMG]http://img493.yukle.tc/thumbs/6524Advanced_SystemCare_7.jpg[/IMG][/URL]

Yukarıda gördüğünüz resim bizim site. İnternet bağlatmak istiyoruz.  Sorum şu olacak

1.  Tek bir hat yeter mi ? 

2.  Buraya hangi model access point kullanmalıyım. 8 tane ayrı ayrı acces point mi almalıyım yada en kaliteli 1 tane acces point yeterli mi ?

3. Loglama için ne yapabilirim.

Uzman arkadaşlardan yardım istiyorum. Teşekkürler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    LinkinMeTiN bunu yazdı

[URL=http://img493.yukle.tc/image.php?id=6524Advanced_SystemCare_7.jpg][IMG]http://img493.yukle.tc/thumbs/6524Advanced_SystemCare_7.jpg[/IMG][/URL]

Yukarıda gördüğünüz resim bizim site. İnternet bağlatmak istiyoruz.  Sorum şu olacak

1.  Tek bir hat yeter mi ? 

2.  Buraya hangi model access point kullanmalıyım. 8 tane ayrı ayrı acces point mi almalıyım yada en kaliteli 1 tane acces point yeterli mi ?

3. Loglama için ne yapabilirim.

Uzman arkadaşlardan yardım istiyorum. Teşekkürler.

Tek bir hat derken, Gidipte Adsl 8mbit e kadar hizmet alırsan millet isyana bağlar.

Hocam access ppoint için Aruba öneririm.

Şirketimiz 5 katlı olmasına rağmen 1 adet cihaz ciddi anlamda performansını belli ediyor. ( access point 3ncü katta. )

http://www.arubanetworks.com/products/access-points/100-series/

sitelerdeki mesafeyi bilmediğim için, ben sadece bina içinde deneyim yaşadığım için öneride bulunabiliim.

Loglama için ;

Aşağıda bulunan programı önerebilirim.

http://www.softpedia.com/get/Network...The-Dude.shtml

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LinkinMeTiN
    LinkinMeTiN's avatar
    Erkek

en uzak mesafe 105 mt hocam.

peki bu aruba'dan  kaç tane ve hangi noktalara koyarsak  performans sağlarız ?  

Loglama programı ücretsiz sanırım  değil mi ? 

Teşekkürler.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LinkinMeTiN
    LinkinMeTiN's avatar
    Erkek

bi sorum daha olacak ayrıca.

Şimdi o sitede yaşayan  x kişiyim.  ve ben bir hackerım diyelim(hiç de anlamam).   Dns kullanarak zart zurt programlar kullanarak gittim.  bi bankayı hackledim. (banka,başbakanlık falan felan  olayı abarttım)

Bu söylediğiniz program 'da   yine  hangi bilgisayarın yaptığı belli olur mu ? 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elmor
    elmor's avatar
    Erkek

biraz ugrastirir ama bir kere kurdummu kafan rahat eder. pfsense tavsiye ederim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

bu sistemi sen mi kuracaksin.

sık sık sorun yasayacaksin bazen ap biri takilacak vs buna hazirlikli ol.

takicagin yerleri kolay ulasilir yap. bide evlerin icine mi koyucaksin?

bi siteye kurdugumuzda apartmana koymustuk access pointleri caldilar apartmandan :)

siteyi incelemeden burdan tavsiye vermek sacma bence

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LinkinMeTiN
    LinkinMeTiN's avatar
    Erkek
    demirci bunu yazdı

bu sistemi sen mi kuracaksin.

sık sık sorun yasayacaksin bazen ap biri takilacak vs buna hazirlikli ol.

takicagin yerleri kolay ulasilir yap. bide evlerin icine mi koyucaksin?

bi siteye kurdugumuzda apartmana koymustuk access pointleri caldilar apartmandan :)

siteyi incelemeden burdan tavsiye vermek sacma bence

ap dediğiniz ne oluyor ? 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LinkinMeTiN
    LinkinMeTiN's avatar
    Erkek

7 adet Ürün - UBIQUITI UBNT UniFi AP, Outdoor+, xRF Dış mekan AP

7 adet Ürün - UBIQUITI AMO-2G10 2.4 GHZ OMNI DIRECIONAL MIMO ANTEN

diye bir teklif geldi.  ama fiyat 3500 $ + kdv. o da baya yüksek.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emuxa
    emuxa's avatar
    Erkek

cok abartmışlar 3500 dolar +kdv ne la :D araba mı alıyon :) daha geçen hafta buna benzer bir siteye kurdum ve yaklaşık olarak 1200 1300 tl ye tamamını aldım tp-link dış mekan ürünlerini kullandım en yuksek noktaları seçtim çalınma ihtimali olmaması için ciddi bir şekilde eline cep telefonu al belirli sayıda ap (acess poin) al ve kurmaya başlaşimdi modemden den birtane çık ve telefonla ölç en uzak nereyi goruyor neden telefon çünkü telefonların wifi sistemi pc ye göre düşüktür normal olarak 2 noktayı belirlediginde o alan içerisinde en uygun noktaya 2 yi yerleştir zaten bakacaksın ki yükseklerde oldugu için baya fayda edecek yada sana daha güzel bir fikir de soyliyebilirim geçen sene otelde kurduydum ordaki markayı hatırlamıyorum biraz tuzluydu ama çanak şeklinde ap baya güçlüydü bütün oteli kaplıyordu :)hatta denizde bile çekyordu :)

not:adamların verdigi ürünler gerçekten baya kaliteli ürünler olup fiyatları da tabi pahalı oluyor biraz daha ucuz ürünlere kaçabilirsin ama senin bilecegin iş :)

emuxa tarafından 14/Mar/14 14:36 tarihinde düzenlenmiştir

01100101 01101101 01110101 01111000 01100001
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LinkinMeTiN
    LinkinMeTiN's avatar
    Erkek
    emuxa bunu yazdı

cok abartmışlar 3500 dolar +kdv ne la :D araba mı alıyon :) daha geçen hafta buna benzer bir siteye kurdum ve yaklaşık olarak 1200 1300 tl ye tamamını aldım tp-link dış mekan ürünlerini kullandım en yuksek noktaları seçtim çalınma ihtimali olmaması için ciddi bir şekilde eline cep telefonu al belirli sayıda ap (acess poin) al ve kurmaya başlaşimdi modemden den birtane çık ve telefonla ölç en uzak nereyi goruyor neden telefon çünkü telefonların wifi sistemi pc ye göre düşüktür normal olarak 2 noktayı belirlediginde o alan içerisinde en uygun noktaya 2 yi yerleştir zaten bakacaksın ki yükseklerde oldugu için baya fayda edecek yada sana daha güzel bir fikir de soyliyebilirim geçen sene otelde kurduydum ordaki markayı hatırlamıyorum biraz tuzluydu ama çanak şeklinde ap baya güçlüydü bütün oteli kaplıyordu :)hatta denizde bile çekyordu :)

not:adamların verdigi ürünler gerçekten baya kaliteli ürünler olup fiyatları da tabi pahalı oluyor biraz daha ucuz ürünlere kaçabilirsin ama senin bilecegin iş :)

o otelde kurduğun sistem neydi hocam ? hangi cihazları kullandın. dedikleri fiyat banada tuzlu geldi.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

konuya yazılanlara şöyle bir göz attım. 

ihtiyaçlar

1 adet Server çift interface (çift ethernet ) router ile networkün arasında duracak. 

1 adet band management yapacak flaşı güçlü firewall u olan bir router. draytek 2830 gibi

ihtiyaca göre outdoor accespoint  Rusckus yada uygun acces point. keşif yapılıp kablo mesafeleri cihazın nerelere koyulacağı projelendirlmesi gerekir.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
Toplam Hit: 2243 Toplam Mesaj: 20