Sitem Hacklendi Sorularım Var.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Witcher
    Witcher's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar ilk konumu böyle açmak istemezdim ama olan oldu :) Php tabanlı bir sitem var bugün hacklenmiş hackleyen kişi ana dizine shell atmış ve kendi index.php dosyasını yükleyip index atmış. bazı önlemler aldım şifrelerimi filan değiştirdim eğer bir kere daha böyle bişey yapmaya kalkışırlarsa savcılığa vercem ama yinede siteningüvenliğini sağlamak lazım.

Şifrelerimi çaldırmış olamam. Attığı indekste bişeyler saçmalamış ama Hosting firmasının sunucusundaki bir açıktan olduğunu düşünüyorum çünkü sitemde dosya yükleme özelliği yok. Hosting firmasının kendi sistemi var ve hosting aldiginiz zaman kullanici29 kullanici79 gibi klasörler açıyor. Bu klasöre sitenizi atıyorsunuz. sitenin bulunduğu klasörün dosya izinleri 775 miş. Shell dosyasının bu şekilde attıldığını düşünüyorum. Eğer bu şekilde atılmamışsa ftp şifremin çalınmış olması ihtimali var bu da imkansıza yakın. Şimdi bu klasörün iznini 755 yaptım.

Sizin fikirleriniz tavsiyeleriniz neler Site nasıl hacklenmiş olabilir Korumak için neler yapabilirim?

Attığı index: http://img22.imageshack.us/img22/6269/83845519.jpg

Evet normal değilim :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stillalive
    stillalive's avatar
    Erkek

ama güzel bişi yazmış, siteyi cd'ye çekcen iss'den de cd'de olarak göstercen siteyi kimse index atamaz harbiden de doğru :)

neyse senin problem büyük ihtimal serverdandır ama serverdan değilse scriptini incelemek gerekiyor belki php scriptinde bir açık vardır ve oradan girmiştir.

Geçenlerde kumpircide otururken, salataları, kaşarlı kumpirleri ve kısırları gördüm, o sırada şöyle düşündüm: Kısırlaştırılmış Siyaseti, Kaşar Siyasetçilerden Alırsak, Önümüze Amerikan Salatası Olarak Gelir Ve Biz de Onu Yeriz, Ama Orada Unutulan Birşey Var, O da Çoban Salatası.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    decameron
    decameron's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek
    Hosting neresi? Türk şirketiyse sahibi bile ftp ni vermiş olabilir , değiştir hostingini yabancı bir şirketle.

Etinden korkanın kemiğini sikeyim!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Witcher
    Witcher's avatar
    Erkek

Hazır script değil kendi yazdığım çok basit özellikli php script kullanıyorum. Sanırım sunucudan kaynaklandı.

Hosting bir türk şirketinde. İsmini yazmak istemiyorum ama nerdeyse türkiyedeki herkes bağlı olduğu ana şirketin ismini biliyordur.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    corvuscorax
    corvuscorax's avatar
    Erkek

şaka gibi bir index atmış cocuk :)

değiştir hocam firmayı, gereksiz adamlarlarla ugraşma

İnsanoğlunun içinde uyuyan güçler vardır. Kendisi bile şaşırır. Çünkü bu güçlere sahip olduğu aklından bile geçmez. Bu güçleri uyandırıp eyleme geçebilirse, o kişinin hayatında büyük bir devrim olurdu.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek

stillalive bunu yazdı:
    -----------------------------

ama güzel bişi yazmış, siteyi cd'ye çekcen iss'den de cd'de olarak göstercen siteyi kimse index atamaz harbiden de doğru :)

neyse senin problem büyük ihtimal serverdandır ama serverdan değilse scriptini incelemek gerekiyor belki php scriptinde bir açık vardır ve oradan girmiştir.

-----------------------------

Herşekil atılır. :)

seni 4 kere döverim yarın 🤙
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek

bariz mal bu indexi atan eleman.

hocam sende hosting hizmeti aldığın firmayı değiştir zaman ayırdığına değmez boşver. 

screw you guys! i"m goin" hoooome!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Witcher
    Witcher's avatar
    Erkek
    Aslında bu olay olmasa hiç sorun yaşamamıştım. Ama bilmiyorum önce firmadan açıklama gelsin ondan sonra yasal yollarda dahil bir yol seçmek lazım.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BURAK_X
    BURAK_X's avatar
    Erkek
    psikolojik deli. index basanın ciddi sorunları olsa gerek...

<love> <canimcicimaylari> <uzatmalar> <kavgagurultu> </love>
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trabs0n
    trabs0n's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

usak güzel yazmıs index i hea :D etkilendm duygusal heacker adam :D

Mecnun dagları delmiş buda siteleri heeacklıyor aşkı icin :P

AğLıyor musun? Diye soruyor bide Mal!!! Yok ben gözümden işiyorum !.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek
    Kız ayarlamıcaksan ekleme :D hahahha

Kurtla sevişen mazoşist koyun
Toplam Hit: 12656 Toplam Mesaj: 51