folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Site/Yazılım Vs Geliştirmek Ne Kadar Kolaylaştı Ya

Site/Yazılım Vs Geliştirmek Ne Kadar Kolaylaştı Ya

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Şikayetçi olmak yerine adapte olmak lazım.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Olay bence o değil. 

Eskiden işi de bilmiyordun. İşin ameleliği sana iş gibi geliyordu. Yazılımdaki mesele tamamen o algoritmayı ya da yapıyı kurgulayabilmek.

Örneğin bir ekran geliştireceksin. Kafanda ekrana ekleyeceğin componentten tut çağıracağın API kadar her şey beliriyor. Geriye sadece amelelik kalıyor. AI burada ameleliği kurtarıyor bir insandan daha hızlı sonuç üretebildiği için ( t anında ) amele gibi klavyeye basmak yerine AI tercih ediyorsun.

AI sana bir kod veriyor sen üstüne edit yapıp kendi ihtiyacını karşılıyorsun. Bu da zaman maliyetini düşürüyor. İlerleyen zamanlarda ben konuşayım sen yaz metodu gelirse o zaman tadından yenmez.

"GPT bir model oluştur fieldları username, passsword ..... olsun" dersin sonra gerekli güncellemeyi yaptıktan sonra. "Benim yaptığım güncellemelerden sonra ilgili modelin CRUD metodlarını yaz" diyeceksin çat çat yapacak. Sana sadece domain işlemleri kalacak belki de. Ufak da 3-5 bug fix iş bitti gitti :)

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    RETRET bunu yazdı

Şikayetçi olmak yerine adapte olmak lazım.

la yok konuyu "hayat ne güzel lan" demek için açtım

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    MhmdAlmz bunu yazdı

Olay bence o değil. 

Eskiden işi de bilmiyordun. İşin ameleliği sana iş gibi geliyordu. Yazılımdaki mesele tamamen o algoritmayı ya da yapıyı kurgulayabilmek.

Örneğin bir ekran geliştireceksin. Kafanda ekrana ekleyeceğin componentten tut çağıracağın API kadar her şey beliriyor. Geriye sadece amelelik kalıyor. AI burada ameleliği kurtarıyor bir insandan daha hızlı sonuç üretebildiği için ( t anında ) amele gibi klavyeye basmak yerine AI tercih ediyorsun.

AI sana bir kod veriyor sen üstüne edit yapıp kendi ihtiyacını karşılıyorsun. Bu da zaman maliyetini düşürüyor. İlerleyen zamanlarda ben konuşayım sen yaz metodu gelirse o zaman tadından yenmez.

"GPT bir model oluştur fieldları username, passsword ..... olsun" dersin sonra gerekli güncellemeyi yaptıktan sonra. "Benim yaptığım güncellemelerden sonra ilgili modelin CRUD metodlarını yaz" diyeceksin çat çat yapacak. Sana sadece domain işlemleri kalacak belki de. Ufak da 3-5 bug fix iş bitti gitti :)

hacı amelelik gitti işte. atıyorum ben şimdi kamyon taşımacılığı ile ilgili bi uygulama yapacağım dedim. sikim sokum angarya işleri salıp direkt kamyon kısmına odaklanabilicem.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

hacı amelelik gitti işte. atıyorum ben şimdi kamyon taşımacılığı ile ilgili bi uygulama yapacağım dedim. sikim sokum angarya işleri salıp direkt kamyon kısmına odaklanabilicem.

İşte sen bunu yapabiliyorken bir cacık bilmeyen adam yine aynı yerinde sayabilecek ve sen kendini daha fazla geliştireceksin :D Ben şu an copilot ile güzel ilerliyorum bayağı işin ameleliği gidiyor. DB select query işlemlerini vs cümle olarak yazıp verdiği sonucu editliyorum :) Ek olarak performanslı queryler oluşturuyor meret vs. vs. Oluyor bazen kafan dalgın oluyor saçma sapan queryler yazabiliyorsun.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
Toplam Hit: 1589 Toplam Mesaj: 16
hayat hayat genel