folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sıvının Geçemediği Yerden Hava(Koku Vs.) Geçer Mi ?

Sıvının Geçemediği Yerden Hava(Koku Vs.) Geçer Mi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek

Gece gece kafm takıldı. Başlıkt belirttim.

mesela kuru kahveci memed efendiden paket kahve Aldınız. eve geldiniZ. Odanız mis gibi kahve kokar. Ama o pakedi su dolu bidona atsanız sU geçirmez.

veya gobek deliğinin kokma muhabbeti fln. cam geçirmiyor koku öyle biliyorumyani. Değişiklik gosteriyor da hava nasl geçiyo enteresan.

edit: telden yazdığımdan yazım yanlışlıkları olabilir

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek

tahminimce atomsal bişi olabilir  yanı  atom çapının diğerinden büyük olduğu için diğerinden geçemiyor olabilir.

Nev-i Şahsına Münhasır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

her güne bir quantum :(

ben gidiyom abi az bucuk beynım var o da yoruluyor ya :(

evet hava geçer.

su geçmez.

Boş İşler Uzmanı..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wrongly
    wrongly's avatar
    Erkek

saçmalamayın abi ne atomsal bir şeyi. kahveciden aldığın pakedin üstüne kahve kokusu sindiği içindir o. ya da çok küçük boyutta da olsa hava kaçağı vardır pakedin.

wrongly tarafından 17/Şub/15 01:52 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek

Molukul buyuklugune gore degisir

ruh eşi çok sıradan, bana suç ortağı lazım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bonibon
    Bonibon's avatar
    Erkek

hocam koku dediğimiz şey en basit haliyle moleküllerin burnumuzdaki koku algaçları  (koku reseptörleri de denir) ile etkileşmesi sonucu oluşan elektriksel uyarımlara dönüşerek bu elektriksel sinyallerin beynimizde koku merkezinde işlenmesidir bu moleküller havada taşınarak burnumuzdaki kokualgaçlarına kadar ulaştığında koku alırız özetle. sonuç olarak suyun hava ile kokan madde arasında bir bariyer görevi göreceğinden içindeki paketten havaya herhangi bir sızıntı olmayacağı için herhangi bir koku almayız (suyun içine koyduğumuz paketin su geçirmez şekilde olduğunu düşünürsek tabi yoksa yine suda çözünen moleküller suyun buharlaşmasıyla tekrar havaya karışacağından koku oluşabilir) umarım yeterince basit ve açıklayıcı olmuşumdur.

om mani padme hum
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Koku molekulleri benim bildigim cok hizli hareket eden ve cok ufak yapida olan bisey.  Yani paketten o koku illaki cikacaktir azda olsa ama icerisine kahve yerine su koydugun vakit kahvenin kokusu aninda kendinu belli ederken su 1 dakika sonra paketten sizmaya baslayacaktir. Bence tamamiyle molekuler boyut yogunluk ve agirlikla alakali bir durum. lisede kimya ortmenim civa nin gecemeyecegi hirbirsey yok demisti mesela. Zannedersem sirf agirligi yuzunden dedi bunu :)  

edit. Ben olayi cok yanlis anlamisim amq

BosphorusPasha tarafından 17/Şub/15 02:00 tarihinde düzenlenmiştir

İmzalar Kaldırılsın!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek
    BosphorusPasha bunu yazdı

Koku molekulleri benim bildigim cok hizli hareket eden ve cok ufak yapida olan bisey.  Yani paketten o koku illaki cikacaktir azda olsa ama icerisine kahve yerine su koydugun vakit kahvenin kokusu aninda kendinu belli ederken su 1 dakika sonra paketten sizmaya baslayacaktir. Bence tamamiyle molekuler boyut yogunluk ve agirlikla alakali bir durum. lisede kimya ortmenim civa nin gecemeyecegi hirbirsey yok demisti mesela. Zannedersem sirf agirligi yuzunden dedi bunu :)  

olum yorum yazıcaktım yorum bulamadım ne diyo bu diye :D

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Bunun nedeni, gazlarda katı ve sıvı fazlara göre ihmal edilebilecek kadar düşük olan kohezyon ve adhezyon kuvvetleri olabilir.

RaNGeR tarafından 17/Şub/15 02:11 tarihinde düzenlenmiştir

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    SpectatorX bunu yazdı

Sus lan saat 2. beyin mciklamasi yasiyorum sanirsam :( 

İmzalar Kaldırılsın!!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek
    SpectatorX bunu yazdı

ee hacım saat olmuş 2 kabahat sende sabahı bekle sen, bende az daha gaz maskesi resmi koyacaktım örnek diye zor tuttum kendimi valla neyse yatıyom ben :D

..Morali hep bozuk olan insan..
Toplam Hit: 2355 Toplam Mesaj: 25