folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Siyah Araba Pasta Cila Önerisi Ve Güneş Yanıkları

Siyah Araba Pasta Cila Önerisi Ve Güneş Yanıkları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Ben olsam, arabanın üstündeki o soyulmayan yerleri de pasta vasıtasıyla soyuluyorsa, ince ince uygulayarak soyarım, sora sadece çok katlı birkaç kez cilâ çekerim. tabi makina'sıyla.

yada boya koruma dedikleri şeyi yaptırırım, 

vernik , cilâ'dan farklı birşeye uygulanıyor, ve benim bildiğim sâdece tahta üstüne boya atıldıktan sonra, şeffaf vernik atılıyor. bir'de cilâ parlatmak için, vernik suya karşı izolasyon için kullanılıyor, benim bildiğim.

RitmFarbRacourci tarafından 19/Tem/20 05:42 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı
    my4 bunu yazdı
    erebos bunu yazdı

Pasta yapmadan sadece cila yapsam problem olur mu?

Yok olmaz hocam. Ama cila yararlı olmayabilir foto gerekli

Anlıyorsun bu işten hocam

Metalik renge neden lokal.boya yapilmaz

Ton farkı olabilir , ustanın kalitesiyle de alakalı büyük ölçüde , diğer ölçüt arabanızın özel bir rengi vardır HTML renk kodları gibi #F47383 tarzı onla aynı olan boyayı kullanmak gerekir . Türkiye'de genelde yakın renkler kullanılıyor .

kullanılan boya dan çok boya nın içindeki boya teknolojisiyle alakalı . Örneğin evinizin duvarını boyatıcaksınız bazıları leke tutmaz özellikli.

bu da çok büyük faktör .

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Pasta sıvı zımparadır. Kılcal, tırnak takılmayan çiziklerin zımparalanıp temizlenmesini sağlar. Sonrasında ise bildiğimiz cila yapılır.

6-7 ayda 1 cila atmak mutlaka şart. Hem kılcal çizikleri engeller, arabanın parlamasını sağlar hemde kir tutmasını engeller. Cilalı arabada yağmur suyu kaportadan akıp gidiyor.Ö

Önce araç güzelce yıkanır. Seramik kaplama içinde bir sıvı var.  Doktorların yaptığı iğne ampülü gibi. Kırıp su dolu kovaya döküyorsunuz sonra sünger yardımıyla kaportaya kedi sever gibi yediriyorsunuz. 

Yani bu kadar mı seramik kaplama?

Kır ve suya at mı?

‎‎‎
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xcorpix
    xcorpix's avatar
    Erkek

garantili tamir ediliyor  pasta verniği aşındıracak o yuzden yanık bir kanser ise pasta yaptırmak o kanserin yayılmasını hızlandırcak çözümü burda 

http://www.restorfx.com.tr/restorfx-sonuclari-2/

Oluruna bıraktıkça olmazlara düştü hep yolumuz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

ne yeni boyatması ne verniği hocalar....

kaliteli pasta cila malzemesi kullanılarak o güneş yanıklarını kapatıp arabayı yeni üretimden çıkmış gibi yaparlar. sadece işi bilen biyere gitmen lazım.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xcorpix
    xcorpix's avatar
    Erkek
    DarkFall bunu yazdı

ne yeni boyatması ne verniği hocalar....

kaliteli pasta cila malzemesi kullanılarak o güneş yanıklarını kapatıp arabayı yeni üretimden çıkmış gibi yaparlar. sadece işi bilen biyere gitmen lazım.

yok öyle bir dünya hocam pasta aşındırmak demek vernik yanmış incelmiş  zaten sen bilmiyorsun bu işi :)  dediğim gibi restofx hallediyor bu işi ama pasta ya da cila ile değil

Oluruna bıraktıkça olmazlara düştü hep yolumuz.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek
    erebos bunu yazdı
    my4 bunu yazdı
    erebos bunu yazdı

yarın atayım inşallah arabanın yanına gidersem

En belirgini bunlar zaten şöyle de bi baktım da bunlardah başka da yok gibi diğerleri böyle soyulma gibi değil anca billi olan çok ufak matlıklar bir tek arka kapıda burası var

Şimdi ben bu arasayı yıkasam, üstüne pasta yapmadan cila çeksem, sonra da boya koruma yapsam iyi gelir mi arabaya 

Değer mi o kadar tere

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek
    erebos bunu yazdı
    erebos bunu yazdı
    my4 bunu yazdı
    erebos bunu yazdı

En belirgini bunlar zaten şöyle de bi baktım da bunlardah başka da yok gibi diğerleri böyle soyulma gibi değil anca billi olan çok ufak matlıklar bir tek arka kapıda burası var

Şimdi ben bu arasayı yıkasam, üstüne pasta yapmadan cila çeksem, sonra da boya koruma yapsam iyi gelir mi arabaya 

Değer mi o kadar tere

Hocam bu arabayı boyamaktan başka çaren yok

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek
    erebos bunu yazdı
    erebos bunu yazdı
    my4 bunu yazdı
    erebos bunu yazdı

Değer mi o kadar tere

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek
    my4 bunu yazdı
    erebos bunu yazdı
    erebos bunu yazdı
    my4 bunu yazdı
    erebos bunu yazdı

Değer mi o kadar tere

tüh ya, peki dediklerimi yaparsam boşuna mı yapmış olurum

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
Toplam Hit: 3580 Toplam Mesaj: 36
araba araba araba bakım pasta cila