Sizce Aikido?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mythbusters
    Mythbusters's avatar
    Erkek

Evet arkadaşlar aikido bilindiği üzere diğer uzak doğu sporlarından biraz daha farklı tanımlara göre aikidonun farkı rakibin gücünü lehimize kullanmak ve kendi gücümüzle birleştirerek rakibi 2-3 saniyede etkisiz hale getirmek. bu kısa dövüşlerle rakibi etkisiz hale getirme prensibine dayanan aikidoya merak saldım sizce aikido işe yarayan bi savunma sanatımıdır. aikido öğrenen veya öğrenmiş muridler ya da bilgisi olan muridler düşüncelerini paylaşırsa sevinirim teşekürler

soralım öğrenelim, öğrenelim soralım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek
    Sokak kavgasında sana yarayacak olan kickbokstur bırak aikido'yu maikidoyu :) Olmadı sayokan'nı araştır. Türk ordularındaki eski savunma şeklidir.

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shimarik
    Shimarik's avatar
    Erkek

Mythbusters bunu yazdı:
    -----------------------------

Evet arkadaşlar aikido bilindiği üzere diğer uzak doğu sporlarından biraz daha farklı tanımlara göre aikidonun farkı rakibin gücünü lehimize kullanmak ve kendi gücümüzle birleştirerek rakibi 2-3 saniyede etkisiz hale getirmek. bu kısa dövüşlerle rakibi etkisiz hale getirme prensibine dayanan aikidoya merak saldım sizce aikido işe yarayan bi savunma sanatımıdır. aikido öğrenen veya öğrenmiş muridler ya da bilgisi olan muridler düşüncelerini paylaşırsa sevinirim teşekürler

-----------------------------

Kesinlikle takip isteyen bir spor olduğunu biliyorum. Hatta bir abimizi var tekvando ile uğraşıyor daha doğrusu adam antrenor yetiştirme antrenoru kopuk bişi adam bide aikido da öğrenmiş. Hatta benim üzerimde bir kaç denemesi oldu ve ben kesinlikle aikidoyu alternatif olarak öneriyorum.

Bir Programcının Parmaklarının ucunda imkansız diye bişey yoktur.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    COURAGE_x
    COURAGE_x's avatar
    Erkek

mahallede bi abimiz vardi aikido ustasi japonyadan davetiye geldi gitmedi ilgilenmedi kac kez salon acalim dedik orali olmadi..bakirkoyde bi hocaya goturdu beni merak sarmisti o zaman eleman havada ucusunu izlerken g.ot yemedi vaz gectim bi kac hareket ogret dedim bicaga karsi savunma ..etkisiz hale getirmek felan birkac hareket ogreti saolsun ama o gun bugun sag bilegimde sakatlik var seri sert hareketler rakibin asla nerden nasil saldiracagini kestiremiyor o isin ehli deilse istesen yani iyi kotu usta olsan karsindakini bi kac saniyede bi kac hareketle sakat bile bile birakabilirsin mukemmel bi savunma sanati ama ...gercekten takip beceri isteyen bi spor dali..

Altın'ı olan kuralı koyar,kuralı koyan altın'ı alır!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    golgi
    golgi's avatar
    Erkek

kickboks yap  en iyisi aikido çok ustası olursan falan senin sokakta dayak yemeni önler hem kick boks yaparsan vucudunda  üçgenleşir reflekslerin hızlanır falan yani daha iyi olur

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Telekinesis
    Telekinesis's avatar
    Erkek

Aikidoya yıllarca gitmen gerekiyor adam gibi öğrenmek için. Çünkü aikidoda karşındakinin sana ne hareket yapsa ona göre savunup yere fırlatma şekli var. Bunları tek tek öğrenip, tekniğini kavrayıp üzerinde geliştirmen gerekiyor e malum buda yıllarını alıyor. Ayrıca şöyle bir olay var adamı yere attıktan sonra aikido orda bitiyor , zarar verme değil etkisiz hale getirme. Sen yere atınca bırakırsan adam kalkınca seni felç eder.

Amacın eşimle dostumla, karımla kızımla gezerken biri laf attımı onu pişman edeyim yada biri sataştımız lafları g*tüne sokayım derdi ise kick boks a başlamalısın. Sokakta tek alternatif olarak gösterilen spordur. Ayrıca bende kick boks yapmaktayım, yararını gördüm çok şükür.

6 ay gitsen bile artık herşey üstüne oturmaya başlar, çok çok iyidir. Yumruğun neler yapabileceğini öğrendiğin vakit artık diğer sporlar umrunda olmaz.

Boks zaten bir yaşam biçimidir, bambaşkadır yani hayatının her alanında yarar sağlar sana.

Kick Boks veya diğer sporlar hakkında merak ettiklerini yanıtlayabilirim zamanıda didik didik araştırmıştım hepsini. :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mali
    Mali's avatar
    Erkek

Her Sporun Kendine Göre Bir avantajı var Önemli Olan amacına uygun olan sporu bulmak
    düşüncemi soracak olursan Aikidoyu kesinlikle tavsiye ederim Savunma ve etkisiz hale getirme sanatıdır
    Karşındakine uygulayacğın harekete bağlı Felç edecek hareketleride var kol kıracak hareketleride var korkutup kaçıracak hareketleride...
    Gerisi senin isteğine bağlı fakat uzun vadede verim alabileceğin bir spor

Akilli olanlar sebepler konusunda tartışırlar. Ama nihai kararı sonuçta sürekli aptallar verir...!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    kickbox sokakta bi halta yaramaz. sokak için taibox yapıcan.

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emanuel
    Emanuel's avatar
    Erkek

aikido filozof işi. tai-chi gibi birşey. çok uzun zamanda çok inanılmaz seviyelere gelebilirsin, peki o kadar sabırlı mısın? önce kendine bunu sor. evet dersen git başla. yok benim derdim adam dövmek diyosan jet kune do falan bayaa sağlamdır. judo da iyidir hani. hatta ciddi bir ninjitsu hocası bulabilirsen, tamam yaşın biraz geç ama, ninjitsu yardır derim. bu ninjitsu var ya adamı yer vallaha(en eski savaş sanatlarından biri bu eleman; judonun aikidonun ju jitsunun atası). ya aslında bu felsefelerden birine katılmana gerek yok. malum meydan dayağı'nın dünyadaki en etkili temsilcileri türkler. pratik yap biraz

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

öğrenme girişiminde bulundum, benim sabrım kaldırmadı.

biz dövüş sanatı öğrenmeye gelmişiz, sekiz ders aikido felsefesini anlattılar.. benim üç cümlede özetleyebileceğim şeyler.

onun dışında öğrendiğim tek şey ne biliyor musun.. içeri gir, dojoya selam, senseiye selam, arkadaşlara selam, izleyenlere selam..... falan derken bakmışsın kişi başı üç dakikadan yarım saat geçmiş. nefret ettim, bıraktım ben de.

sigara değil, balık olan.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fatih66
    fatih66's avatar
    Erkek

Arkadaşlar; bulaşanı kendi bulaşığında boğmak istyiyorum diyorsanız güreş taktiklerinden bi kaçtane öğrenin (adamı bir yakaladımmı gerisi güreşçinin insafına kalmıştır) benim tavsiyem bir güreşçiye sakın bulaşmayın...

2. olarak ta boks, herkesin belli bir süre gidip öğrenmesi gereken bir spor...

F.K.
Toplam Hit: 4532 Toplam Mesaj: 26