folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Sizce Hangi İşletim Sistemi

Sizce Hangi İşletim Sistemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iBaS
    iBaS's avatar
    Erkek
    Sizleirn favori olarak gördüğü yada kullandığı memmun olduğu kısacası ben bunu kullanırım şu yönede dediği işletim sistemleri nelerdir?...

iBaS
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pic_Boy
    Pic_Boy's avatar
    Erkek
    Win 98 her türlü en hızlı ve kullanışlı korumalı bişi istiosan XP veya Linux ...

Akıllılar dövüşmeden önce kazanırlar, cahiller kazanmak için dövüşürler.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iBaS
    iBaS's avatar
    Erkek
    Benim görüşüm win98 se tabii gerekn yamalarını yapmak şartı ile ancak linux ve sounos da iyi işletim sistemidir alman devlet kurumları linux a geçtiği için linux da daha kullanımı kolay ve bi okadar korumalı sistem tasarımlarına başladı türkiyede de yapılan linux var mesela gelecek linux yeni başlayan home user ler için iyi olacak bir sistem oluşturmuşlar açıkları var bir madrake nin güvenlği tam anlamı ile yok ama bana göre xp ve düz win lerden daha verimli tavsiye ederim...

iBaS
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KIBRISLI
    KIBRISLI's avatar
    Erkek
    Pic_Boy bunu yazdı:
    -----------------------------
    Win 98 her türlü en hızlı ve kullanışlı korumalı bişi istiosan XP veya Linux ...

kesinlikle katılıyorum, linux zaten 21. yüzyılın işletim sistemi , hem kullanışlı hem güvenli hemde çeşitli seçenekler sunuyor . XP ise tamamen microsoftun bugüne kadar bence yazdığı en güvenli sistem , ufak tefek bug ları var ama gene de güzel

----------------------- Www.TahribaT.CoM -----------------------
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iBaS
    iBaS's avatar
    Erkek
    KIBRISLI bunu yazdı:
    Pic_Boy bunu yazdı:

kesinlikle katılıyorum, linux zaten 21. yüzyılın işletim sistemi , hem kullanışlı hem güvenli hemde çeşitli seçenekler sunuyor . XP ise tamamen microsoftun bugüne kadar bence yazdığı en güvenli sistem , ufak tefek bug ları var ama gene de güzel

Şunlarda varki...

Linux korunma olarak en geçerli sistem lerden 1 i bana göre sounos ama linux da 2. sırada gelir. ancak xp ile yapılmaya çalışılan bütün bir paket oluşturma yane tüm porgramları kendi bünyesinde toplayan bir işletim sistemi örneğin winzip e xp kullanıcıları gerek duymuyo ziplemeye sistem yapıyo media dosyaları için programlara gereklilik azalmış yakında normal bir xp paketinde chat inden mediasına kadar zip inden rar ına hepsini kapsayan işlevini yapan bir sistem çıkacak microsoftun amacı gördüğüm kadarı ile bu tekel olşturmak buna bi örnek media player i divx e adabte etmeye çalışıyorlar şu anki alığım duyumlara göre onun dışında flash yane fla ve swf oluşturmak için bir yazılım ilerki xp aploadlarında yer alıcak yane net için her şeyi sistem içinde standart vermek ve diğer firmaların kazanlarını almak bu amaçları e hali ile böyle şeyleri bünyesinde bulunduran sistemde de bug larda açıklarda ağır çalışma gibi sorunlarda olur ondan xp kullanmadım kullanmamda....

iBaS
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PAYBACK
    PAYBACK's avatar
    Erkek
    Bence xp tam bir işletim sistemi harikası ben kullanıyorum ve gayette memnunum şiddetle tavsiye ederim.

Artık İyi Olmak Yok...!!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nra
    nra's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek
    xp yi tek geçeri,m..
    98 SE den soora cennete düşmüşsün gibi gelio..
    9 zamanıdna 3 güne bir format çekmek zorunda kalırken xp bana 3 ay dayanabilio..
    system recovery olayı zaten başlı başına mükemmel bi olay..

N=R=A <=> AOA
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PYTH0N
    PYTH0N's avatar
    Erkek
    KIBRISLI:
    --------------------------------------------
    --------------------------------------------

bole diyosun ama normal bi user linux u kullanması bayagı zor. linux u bilmek icin unix komutlarını bilmen lazım. o da bayagı bi zor. bi kere guvenlik acısından da her zaman linux iyi durumda deil. yani kullandıgın linux kernel ine gore de exploitler var piyasada... daha gecen pr0x1us la konsuurken bi exploit gosterdi manyaq bi sey idi.. yani hic bir zaman guvenlikde olamayacagız gibime gelio... :>

ama bi de super user olayı var eger anlıosan ve biraz tecruben varsa unix/linux(*nix) ile isin rahat modemini falan tanıtırsın, ekran kartını tanıtırsın, eger bi network deysen userlara quota felan vs... yani sorun cıkmaz cıksada duzeltirsin felan. bi de cesitli exploitleri shell e ihtiyacın kalmadan deneyebilrsin ki sırf bu yuzden ben evde kullanmayı dusunuyorum. ( daha once kullandım ) su an elimde 2 adet redhat paketi var. bi ara bunlardan birini deneyecem.

ayrıca h0ly1 bi linux bolumu gibi bisey acsan yada *NIX :>

l0ve is n0thing with0ut fucking!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iBaS
    iBaS's avatar
    Erkek
    Bencede bir linux bölümü açılmalı bi kaç linux çşidinin yüklenim şekli anlatılmalı kullanımı saldırlarda nasıl kullanılacağı neler yapılabileceği ayrıca koruma yöntemleri linux un bu alanlarda yapabilcekleri bazı oyunların yada porgramların nasıl linux a adabde edilecekleri felan....

iBaS
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PYTH0N
    PYTH0N's avatar
    Erkek
    aslında linuxun kurulumunu buraya yazardım ama cok uzun suruyo yazması yani zamanım fazla yok ama cok bi talep gelirse redhat kurulumunu anlatırım ..

l0ve is n0thing with0ut fucking!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iBaS
    iBaS's avatar
    Erkek
    PYTH0N bunu yazdı:
    aslında linuxun kurulumunu buraya yazardım ama cok uzun suruyo yazması yani zamanım fazla yok ama cok bi talep gelirse redhat kurulumunu anlatırım ..

Bu bölümde program arşivleri topic inde veridm adresde redhat ve madrake nin setupları var burda onun için bi topic açıp kurlumunu anlatırsan çok sevinirim...

iBaS
Toplam Hit: 7653 Toplam Mesaj: 22