folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Sizce Hangi Kahve Makinesi? Cafissimo Clasic/Latte/Başka Marka?

Sizce Hangi Kahve Makinesi? Cafissimo Clasic/Latte/Başka Marka?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

Herkese iyi akşamlar,

Eşime hediye olarak Tchibo Cafissimo Latte aldım 2 ay önce; ancak üründe bazı sorunlar çıktı, Arçelik'le yapılan protokolün ilk kurbanlarından olduk anlayacağınız. 2-3 adet ürün geldi, her birinde kronik arıza vardı.
    Latte'yi iade edip Cafissimo clasic aldık bu kez; ancak henüz kutuyu açmadık. Eşim bu kez biraz tereddütlü. Clasic daha teferruatlı malumunuz, karara varamadık bir türlü.

1. Tchibo makinelerinden herhangi birini önerir misiniz? Evetse hangisi ve neden?
    2. Aksi durumda Tchibo yerine şu daha iyidir dediğiniz, kullanımı kolay ve her türde kahve yapabilen bir makine öneriniz var mıdır?

*Umarım kategori doğrudur, herkese teşekkürler şimdiden.

Twitter: @CanKirca
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

adam zengın :) 

ozledım lan ne konusurduk zamanında mugladaydın ozamanlar :D

apple gırdın unuttun bızlerı :D

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

Ne zenginliği be @hipokondriyak, düğün sonrası hediyesi olsun diye kemeri sıktık :-)
    Sana çok yakınım, konuşuruz yine..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Vayy kimleri görüyorum evlendin demek, Allah mutlu mesut etsin inşallah abi :)

Tchibo epey isim yapmış firma ama kahvesiyle. Makinalarını bilemeyeceğim.. Zaten bi bildiğim arçelik telve Türk kahvesi makinası, onun da zamanla ayarı kaçıyor 

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Moka pot 

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ilyas208
    ilyas208's avatar
    Erkek
    ComputerWolf bunu yazdı

Moka pot 

Hocam adam Tchibo almışsa moka pot ile uğraşmak istemez bence,

Nespressonun makinelerini tavsiye ederim kesinlikle, 5 aydır kullanıyorum çok memnunum, kapsülleri Türkiyede biraz pahalı maalesef, yurtdışından getirtebilirsen  baya uyguna geliyor.

Nespressonun espressolarını içtikten sonra Starbucks filan yalan geliyor, yani en azından bana öyle geldi :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

@ilyas208, hangi Nespresso makinesini aldin kardeşim? Hangi kahveleri yapabiliyor? Yurtdışından ara ara getiretebiliriz evet, ama sürekli alım endişelendiriyor beni..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ilyas208
    ilyas208's avatar
    Erkek
    CanKirca bunu yazdı

@ilyas208, hangi Nespresso makinesini aldin kardeşim? Hangi kahveleri yapabiliyor? Yurtdışından ara ara getiretebiliriz evet, ama sürekli alım endişelendiriyor beni..

Nespresso Expert & Milk aldım, zaten kahve dediğin espresso ve türevleri oluyor. Mesela latte istiyorsun diyelim, önce espresso çekiyorsun sonra yanındaki aletle sütü kremalandırıp üstüne ekliyorsun, lezzet anlamında şiddetle öneririm nespresso kapsüllerini, kapsüller Türkiyede çok pahalı, bir bardak kahve 4 TL ye filan denk geliyor, halbuki avrupada 2 TL ye alabiliyorsun ( Euro ile satılmasına rağmen )

Ben de genelde yurtdışından arkadaşlara ısmarlıyorum getiriyorlar sağolsunlar.

ilyas208 tarafından 16/Ağu/18 11:17 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

Anladım ilyas208, çok kafamız karıştı vallah. Makinesi bile oldukça pahalı, Tchibo'nun 2 katından fazla..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

eskiden caffisimo mini kullandım çok memnundum sadece 2-3 yıl kullanımdan sonra kapsülü delmemeye başlamıştı onuda kendim delip koyarak çözüyordum ta ki tezgahın üzerinden bir gün düşürüp tamamen paramparça edene kadar caffisimo miniyi öneririm hem yer kaplamıyor hemde suyu mini olduğu için çabuk ısıtıyordu. Kapsül konusunda da tchibo kapsüllerinin yanında yurt dışından aldığım kapsülleride kullanabiliyordum. Nescafenin o aptal makinası gibi kahve seçmiyordu o nascafenin de makinasını kullandım 1i patates oldu yenisi geldi garantiden daha sonra o da patates olmuştu. Şu an filtre kahve makinası kullanıyorum delonghi isimli ucuz bi marka ve basit bir cihaz çok memnunum açıkcası 7-8 yıldır bana mısın demedi.

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

@sRcN, Tchibo'ya uyan ve yurtdisindan aldigin kapsuller hangileriydi hatirliyor musun?

Toplam Hit: 1621 Toplam Mesaj: 14
kahve cafissimo latte kapsül tchibo