folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlamaya Giriş
linefolder Sizce Hangi Programlama Dilinden Başlamalıyım ?

Sizce Hangi Programlama Dilinden Başlamalıyım ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cem-engine
    cem-engine's avatar
    Erkek

ben de aynı soruyu sorayım.elektrik elektronik müh. okuyacak bir hazılık öğrencisi için dil önerin :D

not:hiç bir dil hakkında hiç bir bilgim yok,gelecek yıl c ye giriş öğretecekler galiba

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Media
    Media's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

Bişey yapamayacak yada yapacağını düşünüpde sonradan iş tekniğe geldiğinde vazgeçecek adamların açtığı ilk konu.

c#ktir et derdi öğretman

....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nothin
    nothin's avatar
    Dişi

python.

aşk; tüm anneler gibi güçlü olsun !!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    müstakar
    yarasaadam
    yarasaadam's avatar
    Erkek

geleceğin teknolojisi hep mobil cihazlar android  kütüphaneler  kısacası mobil programlama 

bu konuda kardeşim sen yazılımda oyun yazılımı mı ,masaüstü yazılım mı, web yazılım mı yazmak istediğinize karar verin ardından 

c,c++,c#,java,pyhton öğrenmenizi  tavsiye ederim 

kolay gelsin 

Beyninizi işlemci olarak kullanın , harddisk olarak değil :) İnsanlar kitap gibidir azizim , önemli olan cildi değil, içerikleridir Tüm ağı çökertmek , bir insanı hacklemekle başlar
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodLike
    GodLike's avatar
    Erkek

c# çok ağır bir başlangıç olur..

normal bir programlama dilinden başla, function, class vs. mantığına hakim olduktan sonra oop dile geçersin.

başlangıç için öğreneceğin artık işlevsiz görünen programlama dilleri, aslında işin mantığını en kolay ve net kavramanı sağlayacak diller.

İlgisiz ve Uzmanlık alansız üye.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

c ye başlamayın erken sıkılır bırakırsınız kaynak yok bıyere kadar gelırsınız ılerleyemezsenız tabı ıngılızcenız ıyı degılse c# dıyorum bende ama ortalık sişarpçı kaynıo baska alanda kendını uzmanlastır ılerde sen bılırsın cnm herneyse :D

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek

@yarasaadam: Masaüstü programlama düşünüyorum hocam bakalım şuan sektör neye aç ne alanda eksik onları araştırıp ona göre bi yol çizeceğim.

@GodLike Çevremde programlamayla uğraşan insanlarda sıfırdan c# zor olur diyorlar hocam .Konudaki yorumlarda da bu durum devam ediyor . C# veya python arasında kaldım 

@Bosluk Hocam bir dökümanı takip edecek kadar ingilizcem gelişmiş değil maalesef .

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek

Ben 98 den beri sırası ile şu yolu takip ettim.

HTML > VBS > JS > ASP > SQL > CSS > VB.NET > PHP > C# > ..... .... . . . .. .

Senin gitmen gereken yol,

HTML > ASP > PHP > CSS > JS Yada

ASP > VB.NET > Java yada

ASP.NET > Java > SQL

ASP yi öğren VB.NET Kullan, PHP yi öğren C# Kullan. 

seni 4 kere döverim yarın 🤙
Toplam Hit: 3801 Toplam Mesaj: 29