folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Sizce İnsanın En Üstün Özelliği Nedir

Sizce İnsanın En Üstün Özelliği Nedir

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek

bencede düşüne bilme

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek

omerelili bunu yazdı:
    -----------------------------

bencede düşüne bilme

hindi de düşüyor ama aklı olmadından boş boş düşüyor dünyadaki en büyük mucize akıldır.

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    irem27
    irem27's avatar
    Dişi

Dusunebilmesi ve konusabilmesi .

There was an irem come unto the earth,born in the holy land of Pennsylvania,raised in the mystical east of Allentown.She believed she had the power to help herself and all mankind,so that others saw her power and came to her to be healed of their troubles and their many diseases.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _ogz
    _ogz's avatar
    Erkek

İnsanın diğer canlılardan en büyük üstünlüğü ellerini ve parmaklarını çok aktif bir şekilde kullanabilmesi. Bunun haricinde yazıyı icad etmiş ve bilgi birikimini nesilden nesile aktarmayı da becerbilmiş canlılarız.

kah cikarim gokyuzune seyrederim alemi, kah inerim yeryuzune seyreder alem beni...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek
    Akil + zeka + hayalgucu = yaraticilik
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UmuT38
    UmuT38's avatar
    Erkek

House Amcanında Resimde Gösterdiği:)

Eger "dokuz" CanLı oLsaydın biLe En fazLa "sekiz" kez kaçabiLirdin öLümden BiLki "yedi" düveLe suLtan oLsan dahi Yerin "aLtı" mekan oLacak sana En fazLa "beş" metre kumaş götürebiLeceksin Kapatacaksın "dört" açsanda gözünü Bu dünya "üç" günLük dünya AzraiLin yanında "iki" kat oLup yaLvarsanda nafiLe ELbet "bir" gün öLeceksin İşte o gün herşey "sıfır"dan başLayacak..!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    N0NSt0P
    N0NSt0P's avatar
    Erkek

Bence Egosu

Yaşayan bilinç;bir şekilde birşeyin olasılığını, gerçeğe dönüştürme etkenidir. Evrenimizin oluşundaki en önemli unsur, onu gözlemleyen bilinçtir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1-618-GR
    1-618-GR's avatar
    Erkek

akenaton bunu yazdı:

BeYaZZZ bunu yazdı:

akıl

akıl insan olmanın gerekliliği zaten hocam.. hayal gücü olabilir..

Hayal gücü, akıl olduğundan oluştuğu için akıl her zaman öndedir.

Akıl olmadan, hayal gücüymüş, düşünmeymiş oymuş buymuş işlemez.

Akıldan üstün bir özelliği yok yani insan oğlunun :|

Bir domino taşıyım yıktığına sevinme....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Bakın arkadaşlar düşünmek deyip geçemezsiniz. Bir aslanın avına yaklaşırken özen göstermesi tamamiyle içgüdüsel değildir. Düşünme yetisi, mantık, duygu ve sinir sistemimiz koordine çalışır. Bu organize olmuş sistemin en geniş kapsamlı ve en gelişmiş olanı insanlardadır. Hayal gücü bir özellik değildir. Bahsini ettiğim sistemin nerelere kadar uzanabileceğine bir kanıttır sadece.

Bu nedenle sorulan soruda bir yanlışlık var. Fantastik bir Dünya'da yaşamadığımıza göre normal bir canlının en büyük özelliği düşünebilmesidir. Bunu desteklemesi adına söylemek gerekirse; bir ceylan düşünemese ona bahşedilmiş olan içgüdülerine, gözlerine ve kulaklarına güvenerek kaçması gerektiği sonucunu çıkaramaz. İşte tam da bu noktada canlıların her birine özgü işlevlerinin düşünebilen bir beyinden yola çıktığını anlayabiliriz.

Bir canlı için olmazsa olmaz bir düşünme sistemi mevcutken, insanın en üstün özelliğini sorgulamak çok saçma olur. Sorulacak soru bu değil, Dünya üzerindeki canlıların hangisi daha üstündür veya Dünya üzerindeki canlıların hangisi daha akıllıdır diye sorsak bile konu dönüp dolaşıp akıla ve düşünebilmeye bağlanacaktır. Her şekilde de düşünme sistemi hayal gücüne kadar uzanan bir canlı olarak İnsan üstün gelecektir. Bu nedenle sorulması gereksiz ve verilmiş cevapları ziyan edilmiş bir konudur.

Selametle...

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

Kendini efendileştirebildiği gibi, kendini de köleleştirebilmesi.

Avukat/Hukukçu
Toplam Hit: 3244 Toplam Mesaj: 33