Sjcam Sj4000 Aksiyon Kamerası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sammy
    Sammy's avatar
    Erkek

Aliexpress'de gördüm ve fiyatı da GoPro'ya göre çok iyi. Elbette kalite farki olacaktır ancak parasına göre (67.99 USD) bana kullanışlı geldi. Aşağıda inceleme videosu  ve Aliexpress linki var fikirleriniz nedir ? 

http://www.aliexpress.com/item/Original-SJ4000-Action-Sport-Camera-Helmet-professional-camera-30M-Waterproof-1080P-Full-HD-12MP-Sport-DV/1961000596.html 

https://www.youtube.com/watch?v=xnHDu-oW7_Y

ben sadece ben
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dargut
    dargut's avatar
    Erkek

Ben Tayland'dan wifili modelini almıştım. Benimki sahte çıktı. Fakat yinede gayet güzel video kalitesi var. 1080p çekiyor. USB bellek olarak LCD TV ye bağlayınca cam gibi bir görüntü oluyor. Bir çok aksesuar var kutu içerisinde, her yere bağlayabilirsin kamerayı. Ben kaska takıp kullandım, havuzda denedim, bir sıkıntı yok.

Tek sorun seste arasıra cızırtı oluyor, sanırım yazılımsal birşey. Birde bunun yanına en az class 10 SD kart alman gerekiyor.

Wifi ile telefona indirdiğin program ile bağlanabiliyorsun. Telefondan kontrol edebiliyorsun bütün fonksiyonları. Anlık olarak görüntü aktarımıda yapıyor. Ama motora, bisiklete bağlayayım aksiyon videoları çekeyim diyorsan wifi çok şart değil.

16GB SD karta yaklaşık 2,5 saat video çekiyor, pili ise yaklaşık 1,5 saat (video çekimde) gidiyor. Videoları 15 dakikalık parçalar olarak oluşturuyor.

Fotoğrafta çekebiliyor, sanırım 5mp çözünürlükteydi.

Biraz fazla vereyim ama orjinal olsun dersen üreticinin sitesinden alabilirsin. Ben buradan sipariş etmeyi düşünüyorum.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    dargut bunu yazdı

Ben Tayland'dan wifili modelini almıştım. Benimki sahte çıktı. Fakat yinede gayet güzel video kalitesi var. 1080p çekiyor. USB bellek olarak LCD TV ye bağlayınca cam gibi bir görüntü oluyor. Bir çok aksesuar var kutu içerisinde, her yere bağlayabilirsin kamerayı. Ben kaska takıp kullandım, havuzda denedim, bir sıkıntı yok.

Tek sorun seste arasıra cızırtı oluyor, sanırım yazılımsal birşey. Birde bunun yanına en az class 10 SD kart alman gerekiyor.

Wifi ile telefona indirdiğin program ile bağlanabiliyorsun. Telefondan kontrol edebiliyorsun bütün fonksiyonları. Anlık olarak görüntü aktarımıda yapıyor. Ama motora, bisiklete bağlayayım aksiyon videoları çekeyim diyorsan wifi çok şart değil.

16GB SD karta yaklaşık 2,5 saat video çekiyor, pili ise yaklaşık 1,5 saat (video çekimde) gidiyor. Videoları 15 dakikalık parçalar olarak oluşturuyor.

Biraz fazla vereyim ama orjinal olsun dersen üreticinin sitesinden alabilirsin. Ben buradan sipariş etmeyi düşünüyorum.

hoca bunun arkasında mini ekran var ne gerek var ki telefona bağlanmaya?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dargut
    dargut's avatar
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı
    dargut bunu yazdı

Mesela kumandalı arabaya, yada quadrokopter gibi birşeye bağlarsan işe yarayabilir. Gerci çekim mesafesi nekadar hiç denemedim. Wifi üzerinden dosya aktarımı da yapabiliyorsun ama kablo kadar hızlı olmuyor. Dediğim gibi ihtiyaca göre değişir.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    dargut bunu yazdı
    ArduouS bunu yazdı
    dargut bunu yazdı

Mesela kumandalı arabaya, yada quadrokopter gibi birşeye bağlarsan işe yarayabilir. Gerci çekim mesafesi nekadar hiç denemedim. Wifi üzerinden dosya aktarımı da yapabiliyorsun ama kablo kadar hızlı olmuyor. Dediğim gibi ihtiyaca göre değişir.

evet doğru diyosun, hocam multikoptere parası olan adam gopro hero 3+ silver alır hocam :))

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sammy
    Sammy's avatar
    Erkek
    dargut bunu yazdı

Ben bisiklet ve dalış için kullanacağım bayağ araştırdım sahte olanları ve farklarını umarım sahtesi gelmez. Bende Wifi özellikliyi düşünüyordum ama sonradan kaç kere kullanacağım Wifiyi diye normal modeli düşünüyorum. 

ben sadece ben
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Carlsaganandcat
    Carlsaganandcat's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bu sahtesi bilesin

9200 feetde alınan ilk nefes...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

geekbuying'te wifi'li 97 dolar.  paypal ile alabilirsin.

http://www.geekbuying.com/item/SJCAM-Original-SJ4000-WiFi-Novatek-1080P-1-5-Inch-170-Degree-A-Wide-Angle-Outdoor-Sports-Home-Security-HD-DV-CAR-DVR---Black-331502.html

arkadaş aldı bu modelden motorcu kendisi buda çektiği video

https://www.youtube.com/watch?v=yDKXun-Ynqg

bugrahan45 tarafından 17/Şub/15 10:50 tarihinde düzenlenmiştir

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sammy
    Sammy's avatar
    Erkek
    Carlsaganandcat bunu yazdı

bu sahtesi bilesin

Neden hocam ? Öyle ise almayayım.

ben sadece ben
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fotoğrafçı
    burakbet
    burakbet's avatar
    Erkek
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sammy
    Sammy's avatar
    Erkek
    burakbet bunu yazdı

Çok profesyonel kullanmayacağım o yüzden GoPro fazla pahalı ve ayrıca aksesuara para vermek gerek Sj4000'in içinde herşeyi geliyor. 

ben sadece ben
Toplam Hit: 1773 Toplam Mesaj: 20