folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Smile ADSL Mağdurluğu

Smile ADSL Mağdurluğu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    brK
    brK's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar bir konuda yardıma ihtiyacım var

Yaklaşık 2 hafta önce adsl başvurusu yapmıştım 5 güç içinde bağlanıcağını söylediler ama nerdee evet 5 gün içinde hat açıldı ama modemi gelip kuran kimse yok neyse 1 hafta oldu aradım bayiye bilgi verip yarın kurucaklarını söyledi  neyse yarın oldu aramadım kimsede gelmedi ertesi gün gene yoklar neyse aradım bu seferde aynı şey bekle bele gelen giden yok yavaş yavaş sinirlenmeye başladım doğal olarak tekrar aradım aynı şeyi söylediler cinnet geçirmek üzereyken aradım artık kapatın aq bağlantısını dedim bu sefer bak olaya bütün bilgilerimi okuyan sistem birden bozuldu yarım saat sonra arayın dediler sabah arıcam dedim sabahta aynı sorun sustum öğlen aklıma geldi delirdim aradım tekrar bayinin numarasını istedim ve aldım bayiyi aradığımda  geçen konuşma

Ben  : Smile ADSL Bayisi değilmi ?

O : Evet buyrun

Ben  : Başvuru yapmıştım 2 hafta önce ve daha hayla kuruluma gelmediniz

O : Nereden başvurdunuz ?

Ben  : Telefon ile direk merkezden

O : Ozaman sizin kurulumunuzu onlar yapıcak

Ben  : nasıl yani ?

O : Siz istanbul merkezle görüşceksiniz

Direk yüzüne kapadım telefonu sinirden aradım tekrar müşteri hizmetlerini onada sordum bunlar kurmucakmı modemi evet dedi telefondaki ismini hatırlamıyorum bir kadın böle böle onları ilgilendirmediğini sölediler bu konunun dedim özür diledi vs. vs. bilgi vericekleri ve arayıp randevu alıp kurucaklarını söyledi ne randevusuysa sanki koskoca şirket işletiyoruzda iş görüşmesine gelicek neyse az önce aradım ve en yetkili kişiyi bağlayın bana dedim neyse hatun kendi kaşındı o kadar lafı yemek için en yetkili kişi benim dedi ölemi ? evet direk olayı açıkladım bütün ayrıntılarıyla ve bağırarark sinirden artık ve kapatırsak modemin parasını alıcaklarını söyledi iyice delirdim bana modemi aldığıma dair 1 tane belge gönderin size 100 tane modem parası vercem dedi bu gene aynı şeyi söyledi ve yarın modemi mutlaka kurucaklarını söyledi ve biliyorum ki yarında kurulmucak...

Şimdi arkadaşlar sizden istediğim bana bir yol göstermeniz sinirden kurucam artık.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    Geçmiş olsun yapıcak bişeyin yok artık biz biliriz o yarınları.....  Benim anlamadığım azıcık efor sarfedip neden bayiye gidip ordan almıyorsun neti tel. le bu iş olurmu TTNet bana benzer bi zıkkım yaptı aynı şekil netten başvurdum sonra bi kaç gün geçti modem falan hazır istemedim 24 ay dayanmıycagımı bildiğimden neyse gittim adsl ışıgı yanmıo dedim telden arayıp ki 6-7 kere aradım sonunda bethofen çaldı bi 2-3 dk da ordan girdi faturaya herneyse çıkan adam bana sözleşme imzalamanız gerekiyor lütfen bekleyin kargomuz size getirecek kapınızda imzalayıp götürcek dedi ama bi hafta bekledim sanıosam (2 yıl önce oldu bu olay) sonra bayiye gittim ve bayidekiler bana bizde öyle bir servis yok (sanırsam şimdi başlamış) hangi numarayı aradınız eminmisiniz TTnet olduguna falan demişti o gün bu gündür gider kendi işimi kendim yaparım....

Çok sıkılıyom
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emrow
    Emrow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    hoca evde modemi kendin kursana kıt mısın?Kullanıcı adı ve şifrenlede modemi ayarlarsın.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek

bu ülkede internet kullanıcaksan  sitilmeye mahkümsün

bende kablonete geçmeyi düşünüyorum(ki %90 gecicem çünkü telefonla konuşmadığım halde bok gibi para ödüyorum)

gerçi hepsi aynı bokun laciverti ama napalım

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    brK
    brK's avatar
    Erkek
    Öncelikle teşekkürler üşengeçliğimin cezasını çekiyorum desem yalan olmaz ve resmen binpişman oldum adamlara diyorum ki hangi bayiye düştü söleyin ben kendim gidip alıcam kurucam modemi bakamıyoreuz diyor gelde delirme benim bütün günüm dolu o halde bir şekilde gidip alıcam modemi ama nereye öğreniyorsun hangi bayi olduğunu işte öğlen aradım burdaki bayisinin numarasını istedim 1 tane numara verdi başka görünmüyor dedi aradım işte konuşma orda
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    brK
    brK's avatar
    Erkek

Emrow bunu yazdı:
    -----------------------------
    hoca evde modemi kendin kursana kıt mısın?Kullanıcı adı ve şifrenlede modemi ayarlarsın.

hoca hangi bayi olduğunu söleseler gidip alıp  kurucam sorun değil ama sölemiyor ki şerefsizler

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

ucuz etin yahnisi hoca . Gidecen kaliteli bir modem alacan kiyacan paraya.Kampanyaya aldanip 2yillik sozlesme imlamayacaksin.3kurus fazla vereceksin , elin o pustlara mahkum olmayacak istedigin zaman kapattirabileceksin.Yok kapatirsaniz modem parasi , yok indirimlerin parasi davasina girmeyeceksin.

Senin burada bir magduriyetin soz konusu , ayipli hizmet sunuyorlar sana.Gideceksin bulundugun ilcenin kaymakamligina "tuketici haklari hakem heyeti" ne durumunu ayrintili anlatacaksin.2hafta oncek basvuru falan yaptigini ispatlayacaksin.Elinde belgen yoksa online olarak veya direk gidip smile dsl sirketinden basvuru tarihini resmileyen bir cikti alacaksin...tuketici hakem heyeti durumunu degerlendirecek ki hakli bulacaktir seni.Ona gore izlemen gereken adimlari soylecek.Belki bu hak arama surecin uzun surebilir ama sende internetim baglandi , gerisine karismam tavrina girersen.Bu gibi sirketler herzaman kullaniciyi umursamayacaktir.Biz disimizi gostermedigimiz surece onlar bizim arkamiza gecip cok fikfik pozisyonuna girmek isteyeceklerdir.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    brK
    brK's avatar
    Erkek

ComputerWolf bunu yazdı:

ucuz etin yahnisi hoca . Gidecen kaliteli bir modem alacan kiyacan paraya.Kampanyaya aldanip 2yillik sozlesme imlamayacaksin.3kurus fazla vereceksin , elin o pustlara mahkum olmayacak istedigin zaman kapattirabileceksin.Yok kapatirsaniz modem parasi , yok indirimlerin parasi davasina girmeyeceksin.

Senin burada bir magduriyetin soz konusu , ayipli hizmet sunuyorlar sana.Gideceksin bulundugun ilcenin kaymakamligina "tuketici haklari hakem heyeti" ne durumunu ayrintili anlatacaksin.2hafta oncek basvuru falan yaptigini ispatlayacaksin.Elinde belgen yoksa online olarak veya direk gidip smile dsl sirketinden basvuru tarihini resmileyen bir cikti alacaksin...tuketici hakem heyeti durumunu degerlendirecek ki hakli bulacaktir seni.Ona gore izlemen gereken adimlari soylecek.Belki bu hak arama surecin uzun surebilir ama sende internetim baglandi , gerisine karismam tavrina girersen.Bu gibi sirketler herzaman kullaniciyi umursamayacaktir.Biz disimizi gostermedigimiz surece onlar bizim arkamiza gecip cok fikfik pozisyonuna girmek isteyeceklerdir.

Teşekkür ederim cevabın için hemen yarın kaymakamlığa bide üstüne telefon faturası zaten kol gibi girdi

edit : arkadaşlar az önce kaymakamlıkta çalışan bir ablamız ile görüştüm tüketici hakları uzun sürer sen direk bimere yaz şikayetini ayrıntılı bir şekilde hemen halledilir dedi aynı sorunu yaşıyan arkadaşlar olursa.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek

Smile adsl kullanıyorum alış sebebim param ecnebiye gitmesin diyeydi ttneti iptal ettirdim smileye geçtim ewt dediğin gibi bi sıkıntı var samsunda interneti aldığım yere gittim bi sorun vardı adam ben bilemem merkezi ara dedi merkez numarasının başına 0212 eklemiyorum ararken ondn  dolayı hatlar meşgulmü ne diyodu kafayı yivektim bi kere 0212 yi tuşlayarak yaptım nese uzun lafın kısası işimi hallettim  sende merkezle irtibata geç hoca numarsı vardır zaten sende yada mail yoluyla ulaş

Ayrıca a.q türkmalı dedikte smile da aydın doğanın  ha gavura gitmiş ha ona neden böle bi artislik yaptım vaktinde bilmiyorum :D

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    brK
    brK's avatar
    Erkek

yalnizturk bunu yazdı:

Smile adsl kullanıyorum alış sebebim param ecnebiye gitmesin diyeydi ttneti iptal ettirdim smileye geçtim ewt dediğin gibi bi sıkıntı var samsunda interneti aldığım yere gittim bi sorun vardı adam ben bilemem merkezi ara dedi merkez numarasının başına 0212 eklemiyorum ararken ondn  dolayı hatlar meşgulmü ne diyodu kafayı yivektim bi kere 0212 yi tuşlayarak yaptım nese uzun lafın kısası işimi hallettim  sende merkezle irtibata geç hoca numarsı vardır zaten sende yada mail yoluyla ulaş

Ayrıca a.q türkmalı dedikte smile da aydın doğanın  ha gavura gitmiş ha ona neden böle bi artislik yaptım vaktinde bilmiyorum :D

Zaten baştan beir direk merkezi arıyorum :) en sonunda modemi gidip kendim alırım umuduyla burdaki bayinin numarasını istedim ve 1 tane verdi neyse aradım konuşma üstte zaten
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek
    okey dostum :D

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan
Toplam Hit: 3129 Toplam Mesaj: 17