folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Sokaktan Kedi Sahiplendim Ama Benden Önce De Sahibi Varmış. Geri İsteyebilir Mi?

Sokaktan Kedi Sahiplendim Ama Benden Önce De Sahibi Varmış. Geri İsteyebilir Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

Geçen pazar günü apartmanda kedi cırlamaları ile uyandık. Kedinin biri evlere girmeye çalışıyordu. Gözünde ve yüzünde kan vardı çokta korkmuştu. Muhtemelen diğer kedilerden dayak yemişti. Ben kediyi sahiplendim. Önce veterinere götürdüm. Gözüne yüzene baktırdım. Kedi dişi ve kısırlaştırılmış. Demekki benden önce sahibi varmış kanısına böyle vardım. Önce 140TL, sonra 80 TL, yarında 60TL masraf edeceğim. Sağlığına, yemesine aşılarına dikkat ediyorum.

Kedinin üzerinde tasma yok. İnternetteki kayıp kedi ilanlarına da baktım göremedim. Kedinin önceki sahibi kediyi isterse hukuksal durum nedir? Hukuksal diyorum zira bu saatten sonra ancak mahkeme kararı ile kediyi benden alır. Sözle uyarıyla vermem kediyi. Evime de gelirse dolu bir tüfekle gelmesi lazım zira tüfekle bekliyor olacağım. İsterse belediyeden zabıta ile gelsinler  vermem zira zabıtanın rızam olmadan evime girme yetkisi yok. Israr ederlerse haneye tecavüz olur devamında bkz. tüfeğim. Kediyi veterinerde tartırdım 3100gr geldi zabıtadan daha fazlası kan çıkarırım. Eşiği geçmeleri yeterli.

Çok tatlı. Beraber uyuyoruz. Acayip te meraklı. AccessPoint kurulumu dahil evde ne yapsam yandan hemen kafayı uzatıp bakıyor. Kendini sevdiriyor. Kısaca ben bu kediye alıştım veresim de yok. Önceki sahibi isterse hukiki durum nedir?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opsiyonel_Bilgiler
    Opsiyonel_Bilgiler's avatar
    Erkek

Kedinin küpesi varsa bakım evlerinden biri de kısırlaştırmış olabilir. tasma yoksa senindir, hayvanı sokağa atmış olabilirler. elinde sallaya sallaya gezdirme zaten konuşamıyor bu varlık rahat ol. 

imza mı gelmiş?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    Opsiyonel_Bilgiler bunu yazdı

Kedinin küpesi varsa bakım evlerinden biri de kısırlaştırmış olabilir. tasma yoksa senindir, hayvanı sokağa atmış olabilirler. elinde sallaya sallaya gezdirme zaten konuşamıyor bu varlık rahat ol. 

Tasma yoksa benimir in hukiki dayanağını arıyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

hocam evden kaçmmışsa ve benm gibi    evindeki hayvanına alışkın biriysen sahibine eziyet edersin mesela benim papaganım kaçsa ve başkası alsa  bulsam  seve seve degil sike sike alırım o papağanı ondna çünkü o bi   evlat  eger sahibi  deger veriyorsa geri vermen daha önemli  yavru kediciklerdein bi tane al  istersen sokaktan ben sna yavru bulurum..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    numune
    numune's avatar
    Erkek

anladık tüfekle vurursun sakin ol ve iyi bir hayvansever olmaya devam et

numune tarafından 14/Ağu/15 00:36 tarihinde düzenlenmiştir

Götüyle inatlaşan donuna sıçar
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

Kedisini köpeğini seven adam tasma takar. Bende arar söylerim kediniz burada diye. Papağanda tasma olmaz ayrıca sokaklar papağan dolu değil yani birtane papağan bulursanız %99 sahibi vardır ama kedi için öylemi. Sokaklarda yer gök kedi dolu. 

Tasması olsa, sahibi belli olsa çağırır söylerim. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opsiyonel_Bilgiler
    Erkek
    Olgunisik bunu yazdı

Tasma yoksa benimir in hukiki dayanağını arıyorum.

ispatlayamaz ki. dediğim gibi bayrak gibi sallama ortalıkta ebeddi bulamazlar. küpesi var mı küpesi sen onu söyle bi?

imza mı gelmiş?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sahibi yoktur onun. Zira sahibi olsaydı başı sıkışınca ilk evine sığınırdı. Muhtemelen Belediye vs kısırlaştırmıştır.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

Küpesi yok.

Ayrıca tasma olmadan da ıspatlayabilir zira kedilerde yüz izi bizdeki parmak izi gibi benzersizmiş. İnternette öyle yazıyor. Önceki sahibinin kedi ile çekilmiş resmi mulaka vardır.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opsiyonel_Bilgiler
    Erkek
    Olgunisik bunu yazdı

Küpesi yok.

Ayrıca tasma olmadan da ıspatlayabilir zira kedilerde yüz izi bizdeki parmak izi gibi benzersizmiş. İnternette öyle yazıyor. Önceki sahibinin kedi ile çekilmiş resmi mulaka vardır.

ya Dear mürit, :DD

salla bu işi takma kafaya. millette kedi dedektörü yok ya. nerden bulacaklar. boş ver bak keyfine.

imza mı gelmiş?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    Olgunisik bunu yazdı

Küpesi yok.

ya Dear mürit, :DD

salla bu işi takma kafaya. millette kedi dedektörü yok ya. nerden bulacaklar. boş ver bak keyfine.

Ada (kediye verdiğim isim) yesin senin dear rını. Ham yapsın :-) 

Toplam Hit: 6781 Toplam Mesaj: 74
kedi. hukuk