Sol - Sağ ..?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BrighStar
    BrighStar's avatar
    Erkek

adamgibi bunu yazdı:
    -----------------------------

ben idealist im idealizmle  ilgileniyorum yani yaptıgım iş hem  kendim için hemde ülkem için sağlıklı  bısey  olsun istiyorum

Hic dilse senin bi görusun var  bi görusu savunuyosun... bazı insanlar var BANA PARA VERMİYOR .. diyip geciyor..ilginç..::D :O :O

. Ben Kimseyi Kaybetmedim Herkez Beni KAYBETTİ... .
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BrighStar
    BrighStar's avatar
    Erkek

Claros bunu yazdı:

Dinden uzak Yenilikci Devrimci olarak değerlendirip ülkemizi daha iyi bir duruma getrilececeğini savunuyor..

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dinden uzak degil herkes ozgurdur isteyen istedigi dine inanip inanmamakta ozgurdur , Devletin dini yoktur .

Isteyen basini orter isteyen baska birsey yani anliyacagin herkes kendi kendinde ozgurdur kimse engelleyemez .

Kaba olarak bakarsan evet her solcu devrimcidir ama devrimcilik anlayisi herkese gore degisir mesela birisi devrimcilige Ataturk'culuk der kimisi Baska birsey .

Yani ortada devrimcilik vardir ama her solcu devrimci degildir .

Haklısın ama coğu insan sorsan Solculuk nedir diye bilmez... bildiği tek sey devrimcilik der Atatürcülük  vs. demektedir..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

Sağ ve sol düşünce kavramları fransada ortaya çıkışı bu şekilde günümüzde %100 bu anlamda değiller düşüncesindeyim.

Avukat/Hukukçu
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

sağ sol triskası gecmişte kaldı bana göre. hatta bu kavramlar aptallık kavramı bana göre..

bugun dinci takım ile kürt şovenistler ki bunlar devlet dusmanı, asker dusmanı, rejim dusmanıdırlar. Ataturkun kurdugu ulkemizi kabul etmemektedirler.aslına bakarsanız emperyalizmde kabul etmiyor dışardan etki etmek yerine icerdeki piyonları kullanıyor ve bunların karsısındada geçmişini bilen vatanını seven ulkesini milletini sevenler vardır.ki bunlarda ulkesine ihanet edilmesine vatanına ihanet edilmesine göz yuman dinci amerikancı kürt şovenistlere karşıdırlar. Atalarının bıraktıgı emanete ihanet edenlere karsıdırlar...

yani 1915 deki insanlarımızın durumun aynı benzerlik göruntusu vardır. ulkemiz buyuk bir tehdit altındayken bu duruma karsı emperyalist mandacılık isteyen takım ile mandacılıgı reddeden esareti kabul etmeyen dusmanı farkeden ve dusmana karsı olan ulus bilincindeki kesim vardır..

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vayhayvanvay
    vayhayvanvay's avatar
    Erkek

kaygusuz baba olayı özetlemiş, noktayı koymuş. söylemek istediklerimin en yalın halini yazmış sağolsun. o yüzden diyecek bir şeyim yok.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

EpheSuS bunu yazdı:

Sağ ve sol düşünce kavramları fransada ortaya çıkışı bu şekilde günümüzde %100 bu anlamda değiller düşüncesindeyim.

şu ülke de şunu bilen sayısını çok merak ediyorum. helede sağdan sola, soldan sağa bok atanlarda.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lathedarkman
    Lathedarkman's avatar
    Erkek

solun dinden uzak olduğuna dair görüşler miğde bulandırıcıdır bana göre.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek

ben ortadan yürüyorum ... 1990 dan beri türk kaulu beladan beri müslümanım ...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BrighStar
    BrighStar's avatar
    Erkek

lalada bunu yazdı:

ben ortadan yürüyorum ... 1990 dan beri türk kaulu beladan beri müslümanım ...

cok Hos Bi görusmus bee..:)   0rtadn yuru0sun demeK..:)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solstice
    solstice's avatar
    Erkek

sağ soluda gördük bizimkiler anca birbirini yemişler durmuslar. ve halada yiyolar. ahlakınla namusunla özgürlüğünle adaletinle yasadıktan sonra sag sol dan daha ötesine de gecilir.

geniş takılmak lazım :D

https://www.youtube.com/watch?v=k6LrGZGqYn8
Toplam Hit: 4057 Toplam Mesaj: 33