folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Solenoid Valfi Nasıl Çalıştırabilirim ?

Solenoid Valfi Nasıl Çalıştırabilirim ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı
    cache bunu yazdı
    antivir-US bunu yazdı
    cache bunu yazdı
    antivir-US bunu yazdı

Tamam işte alet latch olarak çalışıyor. Datasheette yazdığı gibi sen sadece 25-50ms tetik uygulayacakmissin. Dediğin gibi arduino ile H koprusunu çok rahat sürersin. Hatta denemeyi arduino ile yap ama cihazı satacağın yere pic12F629 ile yapıp teslim et daha ucuza gelir.

Bence sen gerilimi sürekli olarak verdigin için alet yanıyor.

Anladım hocam tamamdır çok teşekkür ediyorum :)

Rica ederim ne demek.

Deneyince haber ver, böyle basit bişey yüzünden calismamışsa gotumle gulecem sana :)

Anladığım ve gördüğüm kadarıyla işi bilen akıllı profesyonel bir adamsın, tüm bu ihtimalleri denedigini düşünerek konuya bir süre yazmamistim.

Bu arada memleket Isparta mı? Öyle kalmış aklımda. Ben de ispartaliyim

İşte hala deniyoruz hocam kendimize bişeyler katmak için :) Yarın ısparta'da pcb bastıracağım bi 100 tane kadar. bunu da aradan çıkarırım artık :)

Aynen memleket Isparta :) Sen neresindensin

Ben Keçiborlu nun bir koyundenim ama 20 küsur yıl merkezinde yaşadım. Ama son yillar iş nedeniyle başka illerde bulunuyorum. Sen neresindensin isim nedir? Elektronikcisin belki tanışıyor olabiliriz. Benim adım Esat. Beni elektronikcilere sorarsan tanırlar(sonar, kardeş elektronik falan). Bir ara öğrenci ödevi falan yaptım pic projeleri ile ilgili

Lise ve üniversitede elektronik okudum ama hayat şartları bizi yazılıma sürükledi.  Benim adım da Okan, memnun oldum :) Malzemeleri genelde Doğan abiden alırım (kardeş elektronik). Eğirdir de bir, Isparta merkezde 2 şirket var.

Buralara uğrarsan çayımı içmeye uğrarsın hocam :)  

En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    cache bunu yazdı
    antivir-US bunu yazdı
    cache bunu yazdı
    antivir-US bunu yazdı
    cache bunu yazdı
    antivir-US bunu yazdı

Tamam işte alet latch olarak çalışıyor. Datasheette yazdığı gibi sen sadece 25-50ms tetik uygulayacakmissin. Dediğin gibi arduino ile H koprusunu çok rahat sürersin. Hatta denemeyi arduino ile yap ama cihazı satacağın yere pic12F629 ile yapıp teslim et daha ucuza gelir.

Rica ederim ne demek.

Deneyince haber ver, böyle basit bişey yüzünden calismamışsa gotumle gulecem sana :)

Anladığım ve gördüğüm kadarıyla işi bilen akıllı profesyonel bir adamsın, tüm bu ihtimalleri denedigini düşünerek konuya bir süre yazmamistim.

İşte hala deniyoruz hocam kendimize bişeyler katmak için :) Yarın ısparta'da pcb bastıracağım bi 100 tane kadar. bunu da aradan çıkarırım artık :)

Ben Keçiborlu nun bir koyundenim ama 20 küsur yıl merkezinde yaşadım. Ama son yillar iş nedeniyle başka illerde bulunuyorum. Sen neresindensin isim nedir? Elektronikcisin belki tanışıyor olabiliriz. Benim adım Esat. Beni elektronikcilere sorarsan tanırlar(sonar, kardeş elektronik falan). Bir ara öğrenci ödevi falan yaptım pic projeleri ile ilgili

Lise ve üniversitede elektronik okudum ama hayat şartları bizi yazılıma sürükledi.  Benim adım da Okan, memnun oldum :) Malzemeleri genelde Doğan abiden alırım (kardeş elektronik). Eğirdir de bir, Isparta merkezde 2 şirket var.

İnş. Hocam. Ben de memnun oldum. Ben de iş değişikliği nedeniyle İstanbul'a yerlesiyorum. Şu an İstanbul'dayım. Yarın sabah evrakları teslim Edip imza atacağım. Sen de gelirsen uğra bana çayımı iç. Ben yatıyorum şimdi müsait olunca özelden devam ederiz.

Görüşürüz iyi geceler.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı
    cache bunu yazdı
    antivir-US bunu yazdı
    cache bunu yazdı
    antivir-US bunu yazdı
    cache bunu yazdı
    antivir-US bunu yazdı

Rica ederim ne demek.

İnş. Hocam. Ben de memnun oldum. Ben de iş değişikliği nedeniyle İstanbul'a yerlesiyorum. Şu an İstanbul'dayım. Yarın sabah evrakları teslim Edip imza atacağım. Sen de gelirsen uğra bana çayımı iç. Ben yatıyorum şimdi müsait olunca özelden devam ederiz.

Görüşürüz iyi geceler.

Eyvallah hocam, şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Tekrar teşekkür ederim, hayırlı geceler :)

En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
Toplam Hit: 2534 Toplam Mesaj: 24
solenoid valf