Son Bir Yıl

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wikwik
    wikwik's avatar
    Erkek

Son bir yılda vermiş olduğum tüm kararlarda başarısız oldum. Yapmak istediklerimi yapamadım.

Hep doğru bildiğimi yaptım ama başarısız oldum. Şu anda sanırım öğrenilmiş çaresizlik yaşıyorum hiçbir konuda karar

almak istemiyorum. Aldığım kararların yanlış olduğunu düşünmüyorum ama sonuçta başarısız oldum.

Sizce önemli olan doğru olanı mı yapmak yoksa kazanmak mı?

Bilgi Güçtür.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    x-t0xid
    x-t0xid's avatar
    Erkek
    wikwik bunu yazdı

Son bir yılda vermiş olduğum tüm kararlarda başarısız oldum. Yapmak istediklerimi yapamadım.

Hep doğru bildiğimi yaptım ama başarısız oldum. Şu anda sanırım öğrenilmiş çaresizlik yaşıyorum hiçbir konuda karar

almak istemiyorum. Aldığım kararların yanlış olduğunu düşünmüyorum ama sonuçta başarısız oldum.

Sizce önemli olan doğru olanı mı yapmak yoksa kazanmak mı?

Aynı durum bende de mevcut. Bir süre sonra günlük yaşantıya yansıyor bu durum ve insanı boşvermişliğe sürüklüyor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

Muhtemelen anksiyeten olabilir dostum, doktora gorunebilirsin. Soruna cevapsa doğurduğu sonuçlara bakmak gerek. Olumsuz sonuçlanan durum belki ilerde başka iyi bir duruma vesile olabilir.. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bırak git yaşadığın yeri

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wikwik
    wikwik's avatar
    Erkek

Psikolojik bir hastalığım var mı yok mu bilmiyorum ama asıl sıkıntı bana doğru gelen şeyleri yapmam ama bunların başarısızlıkla sonuçlanması. İnsanların başarı üzerine odaklanmalarindan kaynaklanan başarısızlık hissi. Yoksa Allah'a şükür çok büyük çözemediğim bir sıkıntım yok.

Bilgi Güçtür.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wikwik
    wikwik's avatar
    Erkek
    RimPalace bunu yazdı

bırak git yaşadığın yeri

Bunu yapmam gerekiyor ama şu an bunun nelere yol açabileceğini bilmediğimden cesaret edemiyorum. Aslında en doğrusu bu. Anlatmak istediğim şey de bu aslinda.

Doğru olan bırakıp gitmek ama gittiğim yerde durumlar daha kötü oluyor.

Şimdi önemli olan doğru olanı mı yapmak işleri daha kötü yapmamak mı?

Bilgi Güçtür.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    66albay
    66albay's avatar
    Erkek

son bir yıl mı? E iyiymiş. ben son 12 yıldır böyleyim. her aldığım karar yanlış, fiyasko. neye elimi atsam kuruyo. bin tane örnek verebilirim ama mesela en son dolar aldım 6,30 dan, dolar şuan 5,60. 12 senedir hep böyleyim yani. takma kafaya. ölümün olduğu şu hayatta daha ciddi ne olabilir. koy gözüne rahvan gitsin ;)

66albay tarafından 28/Eki/18 13:53 tarihinde düzenlenmiştir

c farz , java sünnet, msdn kutsal kitaptır, f1 yardımcın olsun. Cumaya gittim dahada gelmem
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

son bir yılım harbiden cehennem 

akşamları yatınca uyuyabilirsem sabah şükür ediyorum. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Ne kadarlar aldın? Doğru olarak neyi düşündünde ne oldu?

sorunun cevabı yukarıya göre değişiklik gösterecektir. Mesela ekonomide döviz düşeceğini düşünüp tüm indikatörlere rağmen kendi doğrun doğrultusunda oynadın ve kaybettiysen önemli olan kazanmaktı

ama insanlara yalan söyleyerek satış hedefini tuttur dediler sende bildiğinden vazgeçmedin ve dürüstçe işini yapmaya çalıştın. Hedefi tutturamadın o zaman doğruluk önceliklidir çünkü karakterini korudun.

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wikwik
    wikwik's avatar
    Erkek
    sandman bunu yazdı

Ne kadarlar aldın? Doğru olarak neyi düşündünde ne oldu?

sorunun cevabı yukarıya göre değişiklik gösterecektir. Mesela ekonomide döviz düşeceğini düşünüp tüm indikatörlere rağmen kendi doğrun doğrultusunda oynadın ve kaybettiysen önemli olan kazanmaktı

ama insanlara yalan söyleyerek satış hedefini tuttur dediler sende bildiğinden vazgeçmedin ve dürüstçe işini yapmaya çalıştın. Hedefi tutturamadın o zaman doğruluk önceliklidir çünkü karakterini korudun.

Kararların doğruluğu ya da yanlışlığı üzerinde durmuyorum. Kendime göre doğru kararlar verdim.

Örneğin THY hissesi aldım. 17'den normal. Ama hisse son iki haftadır cozutup 15 civarına düştü. Borsa da oynadığım en yüklü meblağ ile girdim.

Verdiğin sözleri unut kazananın yanında yer al dediler. Kaybedeceğimi bilmeme rağmen doğru bildiğimi yaptım ve kaybettim.

Buradaki esas nokta: Kaybetmek. Bu duygu bir süre sonra insanı karar alma noktasında zor duruma düşürüyor.

Doğrularından vazgeçmek kişiyi başarıya götürür mü?

Doğrularından da vazgeçtiğin zaman kaybedersen elinde son kalan şeyleri de kaybettiğinde sonuç ne olur?

Bilgi Güçtür.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeLLB0y
    HeLLB0y's avatar
    Erkek

Yanlış yapa yapa tecrübe oluyor. Önemli olan tekrar aynı yanlışı tekrarlamamak. Bunu yapabilirsen önceden yaptıkların hatalarını düzeltmeye geçmiş olursun.

Herkesin inişli çıkışlı zamanları oluyor. Kendini demorize etme insanların senin için düşündüklerini kafana takıp dipleri görme. Yenil hata yap ama düştükten sonra tekrar kalkmasını bil.

Bende yıllar sonra mecburi dönüş yaptım ailemin yanına sıfırdan başladım 4 ay olcak işsizim haftaya kısmetse iş başı yapıcam. Bu süreçte çok zor günler geçirdim yalnız kaldım en basiti 8 senedir yaşamadığım şehire döndüm hiç arkadaşım yok:) 

Tek başıma kala kaldım ama kendimle vakit geçirmeye de alıştım. Ailemle pek anlaşamıyorum felan.

Verdiğim kararların sonuçlarını az çok biliyordum ama dönmem gerekiyordu ve döndüm. Başarabilirim düşe kalka öyle böyle tutunmalıyım diyorum içimden başka şansım yok çünkü.

Kendini sıkma doğru bildiğinden şaşma en azından başkasının yönlendirmesiyle hata yapmaktansa kendi kararınla hata yaptığını gör bunu düzeltme yollarını ara bulacaksın eminim.

The End
Toplam Hit: 1348 Toplam Mesaj: 11
karar başarısızlık doğru kazanmak