folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Son Çıkan Samsung Telefonlarda Aramalarda Ses Kaydını Aktif Etme

Son Çıkan Samsung Telefonlarda Aramalarda Ses Kaydını Aktif Etme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Normalde Samsung arayüzünde bu özellik var fakat Türkiyede yasal olmadığından Samsung yazılımla gizlenmiş. Bu konuda bu özelliği aktif etmeyi anlatacağım. Aramalarda ses kaydı bence bir telefonda olmazsa olmaz bir özellik. Her şeyi geçtim bazen yeri geliyor telefonda adres tarifi oluyor direksiyonda adresi anlamak zor oluyor kenara çek daha sonra ses kaydını dinleyip Google Maps'ten yönünü mis gibi tayin et. Birde müşteri hizmetleri ararsa "yasal prosedür gereği kayıt altındayız" deyince "sorun değil bende ses kaydı alıyorum" deyince kısa süreli bir mavi ekran verip daha kibar ve kelimeleri seçerek konuşuyorlar. :D

Aklınıza gelebilecek soruları ve cevaplarını tek tek yazdım. 

-Garantiyi ve imei numarasını hiç bir şekilde etkilemez. 

-Garantiye gönderirken içiniz rahat olsun diye tekrardan Türkiye CSC'sine geri dönebilirsiniz. Samsung servisi zaten siklemiyor. Onlar için önemli olan Knox sayacı.

-Telefondaki verileriniz silinmez, format istemez.

-Telefonda ses kayıt özelliğini aktif eder birde dünyada sadece bizde 4.5G saçmalığı olduğundan mobil veri ikonu 4G olarak değişir o kadar. İlk açılışta seçtiğiniz ülkenin uygulamaları yüklensin mi diye sorar hayır dersiniz.

-CSC kodu nedir ? derseniz plakadaki 34 İstanbul, 35 İzmir gibi düşünün. 

-CSC kodunu değişirseniz kodunu yazdığınız ülkeye göre güncelleme alırsınız. Yani Türkiyeden önce veya sonra güncelleme alırsınız bana niye güncelleme gelmedi diye panik yapmayın.

-Hangi CSC kodunu seçeyim derseniz XXV kodlu Vietnam kodunu öneririm. 

USB hata ayıklamayı aktif edip şu videodaki işlemleri yapmanız yeterli :

https://www.youtube.com/watch?v=lDkiK4_VSRA

Program Linki : https://androidfilehost.com/?fid=14871746926876835679

Using port SAMSUNG Mobile USB Modem (COM4)
    Running exploit... FAIL
    Changing CSC to XXV ... FAIL    ?
    Rebooting... OK

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Spyware__007 bunu yazdı

Running exploit... FAIL
    Rebooting... OK

Geçmiş sayfalarda konuştuk hocam. Fail dese bile bazen oluyor. Olmadıysa başka bir ülkenin koduyla dene derim.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Normalde Samsung arayüzünde bu özellik var fakat Türkiyede yasal olmadığından Samsung yazılımla gizlenmiş. Bu konuda bu özelliği aktif etmeyi anlatacağım. Aramalarda ses kaydı bence bir telefonda olmazsa olmaz bir özellik. Her şeyi geçtim bazen yeri geliyor telefonda adres tarifi oluyor direksiyonda adresi anlamak zor oluyor kenara çek daha sonra ses kaydını dinleyip Google Maps'ten yönünü mis gibi tayin et. Birde müşteri hizmetleri ararsa "yasal prosedür gereği kayıt altındayız" deyince "sorun değil bende ses kaydı alıyorum" deyince kısa süreli bir mavi ekran verip daha kibar ve kelimeleri seçerek konuşuyorlar. :D

Aklınıza gelebilecek soruları ve cevaplarını tek tek yazdım. 

-Garantiyi ve imei numarasını hiç bir şekilde etkilemez. 

-Garantiye gönderirken içiniz rahat olsun diye tekrardan Türkiye CSC'sine geri dönebilirsiniz. Samsung servisi zaten siklemiyor. Onlar için önemli olan Knox sayacı.

-Telefondaki verileriniz silinmez, format istemez.

-Telefonda ses kayıt özelliğini aktif eder birde dünyada sadece bizde 4.5G saçmalığı olduğundan mobil veri ikonu 4G olarak değişir o kadar. İlk açılışta seçtiğiniz ülkenin uygulamaları yüklensin mi diye sorar hayır dersiniz.

-CSC kodu nedir ? derseniz plakadaki 34 İstanbul, 35 İzmir gibi düşünün. 

-CSC kodunu değişirseniz kodunu yazdığınız ülkeye göre güncelleme alırsınız. Yani Türkiyeden önce veya sonra güncelleme alırsınız bana niye güncelleme gelmedi diye panik yapmayın.

-Hangi CSC kodunu seçeyim derseniz XXV kodlu Vietnam kodunu öneririm. 

USB hata ayıklamayı aktif edip şu videodaki işlemleri yapmanız yeterli :

https://www.youtube.com/watch?v=lDkiK4_VSRA

Program Linki : https://androidfilehost.com/?fid=14871746926876835679

En sık ve sorunsuz güncelleme VİETNAM A mi geliyor hocam?

İmza YOK !!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    Spyware__007 bunu yazdı

Running exploit... FAIL
    Rebooting... OK

Geçmiş sayfalarda konuştuk hocam. Fail dese bile bazen oluyor. Olmadıysa başka bir ülkenin koduyla dene derim.

şöyleki bende csc kısmıda boş acaba firmwareyle mi alakalı onu çözemedim belki 10 kere denedim olmuyor

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek
    Spyware__007 bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    Spyware__007 bunu yazdı

Running exploit... FAIL
    Rebooting... OK

şöyleki bende csc kısmıda boş acaba firmwareyle mi alakalı onu çözemedim belki 10 kere denedim olmuyor

Cihazı görmüyordur hocam , ondan boş cikiyordur ...

Bende buugun 1.5 saat uğraştım ama yaptım 😁🤣😊

İmza YOK !!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek
    JiggSaw bunu yazdı
    Spyware__007 bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    Spyware__007 bunu yazdı

Running exploit... FAIL
    Rebooting... OK

Cihazı görmüyordur hocam , ondan boş cikiyordur ...

Bende buugun 1.5 saat uğraştım ama yaptım 😁🤣😊

cihazı görüyor reboot atıyor  diagnostic menüye giriyor sıkıntı başka birşey

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adsizcengaver
    adsizcengaver's avatar
    Erkek

S20 FE denedim oldu. Efsane bir şey. Sağol hocam :)

"Algısız kavramlar boş, kavramsız algılar kördür."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    grpngy
    grpngy's avatar
    Erkek

daha once farkli program kullaniyordum.

bu yontemle s23 ultra kayit aktif oldu. ama farkli bir dialer program kullaninca kayit yapmiyor sanirim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Ses kaydi gerekliligine vurgu yapilmasi guzel olmus cunku bazen insan neyin ne zaman lazim oalcagini kestiremiyor. Samsung tel hic kullanmadim ama 2019 civarlarinda bu uygulamalar google storden yasaklanmadan once Cube adli bir arama kaydi programindan yillik ucretle uyelik almistim. 2020 de yaptigim konusma bir gorusme is yerindeki sendika basta olmak uzere sendikanin genel avukatnin ne bok oldugunu 3-4gun kadar oncce eski calisma arkadaslarima gostermek icin lazim olmustu ve google drivedan aradim buldum cikarttin konusmayi. Emekciler bilirler, bazi emekci arkadaslar nedense satilmis sendika baskani ve genel avukatlarindan daha buyuk sorun oluyor kendilerine. Kendi aralarinda girdkleri bir tartisma sonucu benim bu kaydi aldigimi bilen arkadas rica etmisti ve yolladim ve eger isin pesine duserlerse ciddi anlamda sendika ve bolge genel avukati kisir dongusu arasinda herkesin uzerine duseni yaptigi halde kimsenin neden bi halt yapmamis oldugunu da gorurler hatta davanin ucu o kadar buyuk ki bu ses kaydi ile baslayan suphenin pesinen engelsiz bir hukuk anlayisiyla gidildigi surece sendikalarin cidden is yapar hale gelmesini bile saglayabilir. Yeri geldiginde bu kadar onemli bir sey haline gelebilir cunku is davalik olmadan once is yeri ile hicbir iliskis kalmamis birinden gelen bu kaydi dinleyen insanlarda suphe baslayacak. O suphe bu ses kaydi iste..

ozet: Arama kaydi hayati derecede onemli olabilir, acin :)

Troubles'll come & they'll pass
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

Ben bunu Windows'ta yapma fırsatı bulamadım. Herhalde programın mac versiyonu yok ? 

Toplam Hit: 5090 Toplam Mesaj: 73
samsung