folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Son Zamanların Modası Olan Fritöz Önerisi

Son Zamanların Modası Olan Fritöz Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı
    KAAMOS bunu yazdı
    sLeymN bunu yazdı
    sir bunu yazdı

Abi kaç watt bu aletler ve ne kadar süre çalışıyor bir yemek için?  Benim fırın mac 10 dakikada 200 dereceye ısıtıyor kendisini. Yarım satte de tavuklu patates yemeği pişirebiliyorum. Yani toplam 40 dakika çalışıyor. Eğer elektrik tüketimi için uyguna geliyorsa alınabilir aksi durumda populer tüketim gibi geliyor bana. Robotsüpürge gibi. Yoksa hanım instada görüp görüp başımın etini yiyor

bende 5.5 lt cosori var yarım saatte 30 kuruş yakıyordu gelen elektrik faturasında bi artış görmedim

1-2 kişi için gerçekten muhteşem bi alet hemen hemen her yemeği onla yapıyorsun

ama kalabalık ailede ayda yılda 1 kez çalıştırırsın 5-6 kişiye yemek çıkarmak için 3-4 defa çalıştırman lazım

et, balık, tavuk her gün yiyorsan airfryer elin ayağın oluyor

Rezistans ve fan kısmının temizliğinin hergün yapılması lazım yoksa performans düşüşü oluyor ve sonrasında bozuluyor. Temizlik ise apayrı bir dert.

şimdi sen deyince bi daha kontrol ettim

alalı 4 ay olmuş toplam 2 kere temizledim rezisant ve fan ayna gibi tertemiz

bendeki modelin temizliği kolay diğer markalar içinse bişey diyemem

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Simdi bu cihazlari öneriyor musunuz? Onermiyor musunuz?

airfryer alin diyen var, deepfyer alin diyen var

:S Eve alip temizligiyle ugrastirmasin, saglikli kizartma yapsin, mumkun ise yemeklerde plastik kokusu yapmasin (hayattan sogutur)

ne öneriyorsunuz?

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

:S Eve alip temizligiyle ugrastirmasin, saglikli kizartma yapsin, mumkun ise yemeklerde plastik kokusu yapmasin (hayattan sogutur)

ne öneriyorsunuz?

deepfryer bildiğimiz eski usül fritöz mü, yağın içinde yüzdüren?

cosori airfryer geldi bugün amazondan. bakalım anne yorumları nasıl olacak. yazarım konuya :)

edit yıllar önce yaşlanıp emekliye ayrılana kadar tefal actifry, ortasında döndürmeli aparatı olan yani patates falan atınca kendi kendine karıştırarak pişiren modelden kullanıyorduk çok memnunduk.

hatta balık yapmak için dönen aparatı söküp ters bardakla kapatıp balıkları bulamaç haline getirmeden pişittiriyorduk

noname tarafından 01/Kas/22 17:38 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

ne öneriyorsunuz?

Airfryer dan asla deepfryer performansı beklememek lazım. Kendinin alıp yaptığın patatesler çıtır çıtır olmaz, sıkıştırılmış ve şekle sokulmuş patates ezmeleri ise sıcak havadan kuruduğu için çıtır çıtır oluyor. Diğer tavuk, köfte vs içinse fanlı mini fırın gibi düşünebilirsiniz.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    KAAMOS bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı
    KAAMOS bunu yazdı
    sLeymN bunu yazdı
    sir bunu yazdı

Abi kaç watt bu aletler ve ne kadar süre çalışıyor bir yemek için?  Benim fırın mac 10 dakikada 200 dereceye ısıtıyor kendisini. Yarım satte de tavuklu patates yemeği pişirebiliyorum. Yani toplam 40 dakika çalışıyor. Eğer elektrik tüketimi için uyguna geliyorsa alınabilir aksi durumda populer tüketim gibi geliyor bana. Robotsüpürge gibi. Yoksa hanım instada görüp görüp başımın etini yiyor

bende 5.5 lt cosori var yarım saatte 30 kuruş yakıyordu gelen elektrik faturasında bi artış görmedim

1-2 kişi için gerçekten muhteşem bi alet hemen hemen her yemeği onla yapıyorsun

ama kalabalık ailede ayda yılda 1 kez çalıştırırsın 5-6 kişiye yemek çıkarmak için 3-4 defa çalıştırman lazım

et, balık, tavuk her gün yiyorsan airfryer elin ayağın oluyor

Rezistans ve fan kısmının temizliğinin hergün yapılması lazım yoksa performans düşüşü oluyor ve sonrasında bozuluyor. Temizlik ise apayrı bir dert.

şimdi sen deyince bi daha kontrol ettim

alalı 4 ay olmuş toplam 2 kere temizledim rezisant ve fan ayna gibi tertemiz

bendeki modelin temizliği kolay diğer markalar içinse bişey diyemem

Sendeki model ne hocam? Eğer dediğin gibiyse alınır.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

bende cosori xxl 5.5 lt olan var

ayrıca niye sürekli patates kızartmasıyla anılıyor bu ürün amk

köfte, tavuk, et yanında domates, biber bence asıl alma nedeniniz olmalı hatta ekmek lavaş bile atıp fırından taze cıkmış gibi yeniyor

ama sürekli denilen gibi 1-2 kişilik evde fazla adam varsa kullanışsız gelir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    KAAMOS bunu yazdı

köfte, tavuk, et yanında domates, biber bence asıl alma nedeniniz olmalı hatta ekmek lavaş bile atıp fırından taze cıkmış gibi yeniyor

5.5 lt yetmez mi 4 kişiye?

4.7lt hiç yetmeyecek o halde..

...said addicted.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    KAAMOS bunu yazdı

5.5 lt yetmez mi 4 kişiye?

4.7lt hiç yetmeyecek o halde..

4.7lt olanı bilmiyorum ama ölçüleri hemen hemen aynı diyorlar

https://www.amazon.com.tr/dp/B09Y8D43K8/?psc=1

şu tarz bi aparat alıp yükseltme teliyle 4 kişiye yettirebilirsin belki

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WitchKing
    WitchKing's avatar
    Erkek

https://www.amazon.com.tr/COSORI-Frit%C3%B6z%C3%BC-Dokunmatik-Programl%C4%B1-Dereceye/dp/B0936FGLQS

COSORI Sıcak Hava Fritözü, Koyu Gri, 4.7 Litre XXL, 1500 W

3.093,11TL

Bunu öneriyor musunuz arkadaşlar şimdi memnun kalmayan oldu mu? Bu fiyata alayım mı?

WitchKing tarafından 01/Kas/22 23:23 tarihinde düzenlenmiştir

Güzelleş be oğlum, şimdilik ölümüne kadar hayattasın..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

5.5 lt Cosori var bizde de. Çok pratik sık sık kullanıyoruz. Ama tabi başlarda biraz acemilik oluyor bu ne lan filan diyebiliyorsunuz ama alıştıkça eliniz ayağınız oluyor. Geçen çinekop tutmuştum 6 dkda yaptık yedik ne bir koku ne etrafa yağ sıçraması. Tadı da çok güzeldi.

Ben genelde et yaparken kullanıyorum. Karabiber tuz koyuyorum ete sonra airfryera koyup üstüne ufak parça tereyağı 5 dk sonra hazır. Ve ya patates kızartması koyuyorsun (patateslerin üzerine az yağ koymak yerine 1 yemek kaşğı filan yağı avucunuza döküp patateslere yedirin) üzerine sarımsak tozu tuz 20 dkya hazır ardından hemen etleri koyuyorsun 5 dkya hazır. Akşam yemeği 30 dkda hazır oluyor. Yıakyacağın tek bir tane şey oluyor bulaşıktan kurtarıyor.

Daha önce sufle de denedim güzel oluyor. PAtlıcan kabak kızartması da güzel ama ben normal yağda kızartmayı tercih ederim ama sebze kızartması isteyip de daha sağlıklı olsun diyorsanız evet tercih edilebilir ama bana tadı yavan geliyor airfryer da.

Geçenlerde karnı yarık yaptım yine patlıcanları airfryerda fırınladım çok güzel oldu.

Aklınıza gelebilecek bir çok pişirme yöntemi için kullanabilirsiniz. Sadece kızartma olarak düşünmeyin. Yemek ısıtmak için bile kullanabilirsiniz.

Ama özellikle etlerde çok başarılı hiç uğraşmadan çok lezzetli sulu yapıyor etleri. Kahvaltılarda da mesela eggbites denen bir tarif var o da çok güzel oluyor sucuklu pastırmalı yapınca canavar gibi. (bunun için aparatı lazım)

Ben 2400 tlye almıştım zamanında amazon.de'den. 300 tl de aparatlarına vermiştim. Şuan için güncel fiyat durumunu bilmiyorum ama kullanışlı ürün sık sık kullanılıyor bizim evde.

Edit:  Bu arada yalnız yaşamıyorsanız 5lt altını almayın birden fazla kere çalıştırmak zorunda kalırsınız porsiyonlar yetmeyebilir. 5.5lt ye bütün tavuk bile sığıyor. Almışken yüsek litreli tercih edilmeli bence.

RaAmLis tarafından 02/Kas/22 01:44 tarihinde düzenlenmiştir

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
Toplam Hit: 4898 Toplam Mesaj: 67
fritöz