Sony Ericsson G705

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pisikleet
    pisikleet's avatar
    Erkek

G705

arkadaslar yakın zamnda bu telefonu almayı düşünüyorum fiyat aralığı 600-650 tl gibi size sorum doğru tercih bumudur yoksa bu fiyat aralıgında daha kullanıslı bi telfn tavsiyeniz varmı?

he bide pda ve dokunmatik demeyin bna sevmem etmem hele hele her telfon konusunda cıkan şu nokia yı hiç demeyin sarmıo be abi :)

https://twitter.com/pisikleeet
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

telefon iyidir ama telefon ölene kadar kullanacam diyorsan al yoksa

ilerde satarsan yada takas için kullanırsan sony çok kırılıyor insanın içi acıyor

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pisikleet
    pisikleet's avatar
    Erkek
    aynen hocam derdim o hem internet konusundada cok hızlı oldugu söyleniyo cayır cayır kullanıcaamdan degilde yinede ihtiyac halinde adam gibi kullanmak hoş olur

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pisikleet
    pisikleet's avatar
    Erkek
    up.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Hocam sakın salaklık edip alma açıklayacam az sonra.

Düzenleme: Hocam şimdi bu g705 ile w715 arasında kasa farkı haricinde donanımsal hiç bir fark yok.

Tek fark yazılımsal ve kasa farkı.

Yazılımsal farktan kaynaklanan eksiklikleri belirteyim (g705 kullanıyorum ve bunlar g705 in w715 e oranla eksiklikleri)

-Sense me yok

-Çalkala değiştir yok

-Orta tuş turuncu yanmıyor

-Ses çok az çıkıyor çıkması gerekendende az.

G705 in w715 e göre pozitif yönünü sayayım:

-Sadece kasası güzel oda kişiden kişiye değişir.

g705 ile w715 in negatif yönünü söyleyeyim:

-Kamerada auto-focus yok ve bu insanın çok sinirine dokunuyor.

Şimdi bu aptal sony öyle birşey yapmış ki iki farklı telefonmuş gibi piyasaya sunuyor bu telefonları. Telefonumu BROWN yapıp (yazılım geliştirme modu) ve w715 in firmware'ını attıktan sonra telefonum g705 kasalı w715 oldu. Ses w715 inki gibi arttı. TAMAM tuşu artık müzik çalarken turuncu yanıyor (normalde yanmaz g705 lerde), sensme geldi, çalkala değiştir felan geldi.

Şimdi gelelim fiyat konusuna.

Ben 2 sene önce 570 e almıştım. Bizim ülkeye şimdi vodafone w715 getirdi hatta sadece vodafone değil normal sim kilitsiz w715 ler bile var ve sadece  340 tl civarı. Sony denen dallamanın ülkemizdeki satış politikası yüzünden hala g705 600 tl civarlarında satılıyor. Gerçi onlarda stok olarak ellerinde kalanlar.

575 TL ye aldığım telefonu w715 yüzünden 250 tl ye bile satamadım. Allah'tan muhtaç değiliz. W715 mod yapıp kullanmaya devam ediyorum.

Ama tavsiyem autofocus önemli değil dersen w715 al. Ama inan bana fotoğraf makinesi çok işlevsiz bu yüzden küçük bir kıpırdamada foto bulanık çıkıyor. Onun haricinden kesinlikle ucak dur hele 500 600 tl civarı sakın ha!

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sleep
    Sleep's avatar
    Dişi

güzel bi telefon bence tasarım olsun özellik olsun :), başka seçenek istiyosan w705 e de bakabilirsin. Vodafone'da w715 kampanyası vardı bi de

Başarılar gelir geçer, asaletin bize yeter..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

benim gibi sony ci isen w995 yada aino bak hoca bunun modası geçti

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

Nokia 7110 fotoğrafını koyan müridi göremedim konuda hayallerim yıkıldı :D 

Niyeyse nokia harici telefonlara bi ısınamadım menüleri ve kullanımları çok itici geliyor :| Görünüş olarak tatlı telefon ama parmaklarım küçük dersen al :D

Avukat/Hukukçu
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek

0 tuşu boşluk yapmıyor + işareti yapıyor söyliyim.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pisikleet
    pisikleet's avatar
    Erkek
    nokia da yetti be abi 10 senedir cebimde hele cok fonksiyonlu bi telefn alıcaksam yok nokia olmasın o ya:)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

evet sony de # tuşu boşluk yapar 

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
Toplam Hit: 3014 Toplam Mesaj: 15