Sony Xperia Kullananlar ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lemuria
    Lemuria's avatar
    Erkek

Arkadaşlar şu an güncel telefonum LG G2 ve telefon artık çok kastığı ayrıca kamera ve ses kalitesi tatmin edici olmadığı için Türkiye'ye yeni gelecek olan Xperia M5 ile güncellemek istiyorum,bu telefonu bekleyen ve öneren arkadaşlar var mı ? ayrıca xperia serisinin herhangi vbi modelini kullananlar malzeme kalitesi,teknik destek yazılım desteği gibi konularda memnunlar mı ? maximum 1.500 tl ye satın alabileceğim herhangi bir android telefon önerilerinize de açığım bu arada. 

Lemuria tarafından 26/Eki/15 10:57 tarihinde düzenlenmiştir

dont think twice its all right
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HorbaDor
    HorbaDor's avatar
    Erkek

xperia serisi telefonlar güncelleme desteği konusunda çok iyi ama yeni M serisi ne kadar alır bilemiyorum. Ayrıca 2600 mAh az geldi bana

Ha Ha!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biocyte
    Biocyte's avatar
    Erkek

Sony z serisine güzel destek veriyor m5 e nasıl bir destek verecek bilmiyorum. Ancak üst segment sayılabilecek özelliklerle gelecek olan bu telefonu öksüz bırakmaz diye düşünüyorum.

Bende artık aldığımdan beri performans alamadığım Lg optimus 4x'i m5 ile değiştirmek istiyorum. Xperia L var kızarkadaşımda, 650 liraydı sanırım aldığımızda f/p açısından çok iyi bir telefon, kulaklık çıkışı  o fiyata gerçekten çok iyi. Arka kamerası da yine fiyatından fazlasını veriyor. O telefonu gördükten sonra bende bir Sony almaya karar verdim.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ksiezyc
    Ksiezyc's avatar
    Erkek

z3 compact kullandım çok güzel telefon sıkıntı yaşamadım hiç

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sony telefonların kameraları genel olarak iyi harbi iyi fakat yazılım berbat. Açık ve net söylüyorum. Özellikle kırmızı renkleri çekmede özürlü Sony telefonlar. Zira yazılım yok cihazda. Ferrari var ama şöför yok gibi bir şey. Telefona manuel ışık ayarı, iso vs ayar verince öyle fotolar çekiyor ki ağzın açık kalır. Ama oto modda çek telefon karar versin dersen çamur kalitesinde. Amk akıllı telefon lan bu iki saat foto ayar verecek olsam gider profos. foto makinesi alırım.

İleride güncelleme vs çakıp düzeltirler mi bilmem ama Z5'i inceledim oda aynı şekil. Özellikle zoom girince sıçma potansiyeli var.

Rom konusunda şahanedir saf android zaten. Kasma yaşamazsın.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

z2 kullaniyorum 1 senedir.

memnunum.

z2 den itibaren alayi M guncellemesi alacak.

az insan çok huzur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elcondor
    elcondor's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    HorbaDor bunu yazdı

xperia serisi telefonlar güncelleme desteği konusunda çok iyi ama yeni M serisi ne kadar alır bilemiyorum. Ayrıca 2600 mAh az geldi bana

M4 Aqua var bence hiç sıkıntı yaşamadım. tavsiye ederim, Android 6 güncellemesi alacağı kesinleşti ve Android 7 bile alır bence. Donanımı yeterli çünkü...

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    elcondor bunu yazdı
    HorbaDor bunu yazdı

M4 Aqua var bence hiç sıkıntı yaşamadım. tavsiye ederim, Android 6 güncellemesi alacağı kesinleşti ve Android 7 bile alır bence. Donanımı yeterli çünkü...

m4 aqua var aldığıma bin pişmanım. sesi az çıkıo, şarjı çabuk bitio. telefon kasıo arada. arada sapıtıo.(uygulamalar arası geçiş kapama açma vs) 

black implies white, self implies other, life implies death.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mstfx
    mstfx's avatar
    Erkek

M5 bence ekran kasa oranı olarak çok kötü ama içi de bi o kadar dolu

muhtemelen 1400-1600 arası giricek pazara bence z3compact veya z2 de iyi telefonlar

htc 820 Ve Eye da iyi telefonlar onlarında android 6.0 alacağı kesin

Dünya kitaplara ya da haritalara sığmaz.O dışarıda.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Duras
    Duras's avatar
    Erkek

Hocam ben z3 compact kullanıyorum gerçekten çok memnunum. Multimedya açısından kamera video ve bunla alakalı uygulamalar konusunda gerçekten çok iyi. Güncellemeleri de smasungdan falan çok daha hızlı ve sğalam bi şekilde aktarıyor tavsiye ederim

Not all those who wander are lost.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    expert
    expert's avatar
    Erkek

Arkadaşlar selamlar, öncelikle xperia m kullanıcısıyım 3 senedir falan..telefonda oyun oyanayan falan biri değilim.bi sıkıntısını görmedim valla hor da kullandım ne yalan söyliyim düştü kalktı baya bi hiç bi yerine bişicik olmadı maşallah :) 

valla yine android alsam tercihim "z5 compact" falan ayarlamak olur yurtdışı tanıdık vs ile. daha tr de yok sanırım. yurtdışında 1500 tl civarıydı baktığımda.. çok şık telefon.. tr den alacaksanda z3 compact ı al geç mis gibi telefon bence tabi..

bi iphone almak istiyorum ama o kadar da para bi telefona gömülmez be moruk.. yazıktır.. :)) hadi eyv 

la bi git xD çoğu konuyu okurum. çok azına post atarım :D çok önemliyse pm at.. kaanabak kardeşimm, seni unutmayacağım.. :(
Toplam Hit: 1314 Toplam Mesaj: 13
sony sony xperia