Sony Xperia Z

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Gerçekten olağanüstü bir telefon. 2013 yılı için işlemcisi eski deselerde bence bu işlemci bile gayet iyi. Bataryası 2330 mAh olmasına karşın telefonun ekranı kapatıldığında arka plandaki tüm uygulamaları tamamen kapatması bunu kapatıyor. Belki de bu özellikten dolayı aşırı yüksek pile ihtiyaç duymadılar ve bu sayede de telefon ağırlığını 146 gr a kadar düşürdüler. Beni en çok etkileyen yanı ise kesinlikle görsellik. Telefonunuz da ne kadar yüksek işlemci vs olursa olsun çoğu kişinin en başta dikkatini çeken özellik görselliği. Bende xperia s var ve çoğu arkadaşım telefonun görsel güzelliğinden dolayı telefonu Galaxy s3 e göre daha çok beğeniyorlar. Xperia Z yanında ise sanki diğer telefonlar Travego otobüs Xperia Z ise Neoplan gibi :D Bi sonraki telefonum çok büyük ihtimalle Xperia Z olacak :)

qoqo tarafından 09/Oca/13 20:37 tarihinde düzenlenmiştir

Bak işte yaklaşıyor fırtına, bak yine yükseliyor dalgalar. Yıllardan sonra, yollardan sonra şarkılar söylüyor çocuklar.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Ben Galaxy S2'nin çift sim kartlı versiyonlarını bekliyorum. Türkiye'ye ne zaman gelir, bilen duyan var mıdır?

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Bu adamların 5 senesi var. Google ve samsung Apple'ın arkasından iş çevirdiği için hızlı girdi piyasaya ama oturtturamadılar. Bu adamlar öyle sağlam geliyor ki ; windows phone'u nasıl iOs'tan farklı olduğu için takdir ediyorsam (Android'in kopyacılığının aksine) ; Sony'de cihazlarında o kadar farklı şekilde geliyor. Helal olsun adamlara.

Belli yani cihazların üstünde çalışıyorlar. Evet cihazlar şu an için sorunlu olabilir. Çünkü ar-ge pat diye mükemmel cihazlar ürettirmez. Fakat 2-3 sene sonra falan ciddi ciddi sony almayı düşünebilirim.

Birde ubuntu çaktımı ohh kral olur

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı

Bu adamların 5 senesi var. Google ve samsung Apple'ın arkasından iş çevirdiği için hızlı girdi piyasaya ama oturtturamadılar. Bu adamlar öyle sağlam geliyor ki ; windows phone'u nasıl iOs'tan farklı olduğu için takdir ediyorsam (Android'in kopyacılığının aksine) ; Sony'de cihazlarında o kadar farklı şekilde geliyor. Helal olsun adamlara.

Belli yani cihazların üstünde çalışıyorlar. Evet cihazlar şu an için sorunlu olabilir. Çünkü ar-ge pat diye mükemmel cihazlar ürettirmez. Fakat 2-3 sene sonra falan ciddi ciddi sony almayı düşünebilirim.

Hocam cihazlar şuan sorunlu derken xperia genelinde bir sorun mu var ? 

طדṮ
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Telefon on numara duruyor ucuz olursa alırız artık.

Everyone can find someone for fun but most important thing is find someone who feel every feeling with you, even thousands of miles away from eachother.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    Cesnist bunu yazdı
    zumsuk bunu yazdı

Sorunludan kastım okuduğum haberlerde vs.. bazı modellerinin pil, ekran ve yazılım (donmadır vs.) sorunu olduğunu duydum. Maalesef çok karma karışık olduğundan hangi model bilmiyorum ama arc ve xperia aklıma kalmış.  u lar s ler falan var hangi nedir bilmiyorum ama en çok bu 3 sıkıntı var. 

Tabi hiç kullanmadığım ve çevremde olmadığından tam olarka sorun nedir bilmiyorum. iOs'ta bu aralar sapıtıyor mesela. Bunun gibi birşeyi mi sorun olarak aldılar yoksa gerçekten sorun mu bilmiyorum. Fakat normal. Yeni yeni girdiler piyasaya. Android 2005 yılında alındı, 2009'da piyasaya sürüldü ama 2011 yılına kadar adam gibi ayakta kalamıyordu.

Buda öyle. Açıkçası 1-1.5 sene sonra sağlam cihazlar geleceğini biliyorum. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı
    Cesnist bunu yazdı
    zumsuk bunu yazdı

Sorunludan kastım okuduğum haberlerde vs.. bazı modellerinin pil, ekran ve yazılım (donmadır vs.) sorunu olduğunu duydum. Maalesef çok karma karışık olduğundan hangi model bilmiyorum ama arc ve xperia aklıma kalmış.  u lar s ler falan var hangi nedir bilmiyorum ama en çok bu 3 sıkıntı var. 

Tabi hiç kullanmadığım ve çevremde olmadığından tam olarka sorun nedir bilmiyorum. iOs'ta bu aralar sapıtıyor mesela. Bunun gibi birşeyi mi sorun olarak aldılar yoksa gerçekten sorun mu bilmiyorum. Fakat normal. Yeni yeni girdiler piyasaya. Android 2005 yılında alındı, 2009'da piyasaya sürüldü ama 2011 yılına kadar adam gibi ayakta kalamıyordu.

Buda öyle. Açıkçası 1-1.5 sene sonra sağlam cihazlar geleceğini biliyorum. 

Hocam yakın zaman duyduysan yeni android sürümünde donma kasma sorunu varmış yakın zamanda bi mürid konusunu da açmıştı sanırım.

Sony sessiz ve derinden geliyor, dediğin gibi 1-2 seneye manyak cihazlar çıkarırlar.

طדṮ
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek

Lumia 920 den o kadar memnunum ki başka telefonları gözüm görmüyor :) 

bu xperia z de tek ilgimi çeken kısım 443 ppi full hd ekran ve andreno 320 gpu kullanması.  

gerisi önemli değil benim için çünkü android sistem kullanıyor. 

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _karantina_
    _karantina_'s avatar
    Erkek

lenovoda ces 13 te yenı  ideaphone u tanıttı.o da sağlam bişeye benziyor.

http://www.pclabs.com.tr/2013/01/09/ces-2013-lenovo-ideaphone-k900-tanitildi/

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

http://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/Sony-Xperia-Z-on-inceleme-CES-2013-Ozel.htm

Şu incelemeyi izledikten sonra telefona resmen aşık oldum.Acaba Türkiye fiyatı tahmini ne kadar olur ? Bilen var mı ?

Bazı mesajlarım ve konularım asırlar önce, çok uzak gezegenlerden birinde tümüyle şuursuz bir halde yazılmış olabilir. O yüzden 2 dünya yılından fazla zaman geçtiği kesin olup; yazılanların güncelliğini yitirmesi olasılıklar dahilindedir. Bugün gelip "bunu sen mi yazdın" diye sorarsanız inkar etme, kznm yzmş deme, eğer çok ergence bir şeyse kalp kırıp, incitme hakkına sahip olduğumu açıkça ve utanmadan beyan ederim. Saygılarımla.
Toplam Hit: 2929 Toplam Mesaj: 29