folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder [Soru] Kediler Mama Dışında Ne Yer Ne İçer

[Soru] Kediler Mama Dışında Ne Yer Ne İçer

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Biz okuldakilere kasaptan artik alip haslayip veriyoruz bazen kilosu 1.25 lira ama genelde kocaman kemikler oluyor onlar kopeklere daha uygun. Yine de sorabilirsin kasaba. Onun disinda bimde sosis var tombik sosis mi ne adi. Onu ufak ufak dograyip bulgurla pisirip verince de hem kismen besleyici hem lezzetli oluyor yiyorlar. Onun disinda az ton balikli bulgur da yiyor bizimkiler. Yakinlarda restoran varsa onlara sorabilirsin yemek artiklarinizi bir sey yapmiyorsaniz alabilir miyim diye. Goturur bi poset koyarsin rica edersin iste pecete vesaireyi normal coplerine atmaya devam ederler yemek artiklarini da seninkine koyarlar. Kemikliler kopeklere kemiksizler pisilere iyi gider. Manavlardan yarisi curumus meyve falan alabilirsin. Mesela cekirdeklerini kesinlikle cikarmak kaydiyla elmayi falan cok severler. Her gun her birine bi dilim verebilsen vitaminli falan gayet iyi olur. 

Edit.imla

izzmarit tarafından 11/Kas/15 18:39 tarihinde düzenlenmiştir

sigara değil, balık olan.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Kedileri severim. Ama sokak kedilerini beslemeye karşıyım. Nedenine gelince..

Vakti zamene besleyen biri vardı diyelim. :) 2-3 sene besledi. Bu ibinalar açlıktan ölmemeye başladı tabi. Müstakil evin etrafında da çitlerin içinde itlerden filanda kurtuldular. Doğal seleksiyon ortadan kalktı yani. Beslediği 4-5 kedi 2-3 sene içinde 30-40 a çıktı. Yani biraz böyle düşününce sürekli beslemeyin. Çok pis çoğalıyolar haberiniz olsun. 

Hocam yemekten kalanları bile yiyolar çoğu zaman. Yağlı şeyleri sebze olmadığı sürece yiyorlar. Yemek suyunu filan içiyorlar. Ekmek yiyen var. Söz konusu kedi olunca tam bir liste veremiyoruz yani. Burger patetesi yiyen bile gördüm :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

https://www.temizmama.com/mito-tavuklu-balikli-yetiskin-kedi-mamasi

kilosu 4 tl

tavuk cigeri taslik verebilirsin tavukcularda atik ctavuk oluyor onlari verebilirsin.kediler secici hayvanlar sokak kedilerinin kimisi ekmek bile yerken kimisi yemez.bazi kopeklerde oyle .bir hayvana yajimda et kiyma.vs varken once ekmek atiyorum ekmegi begenmeyen olursa et vermiyorum :) 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    PathfindeR00 bunu yazdı

Vakti zamene besleyen biri vardı diyelim. :) 2-3 sene besledi. Bu ibinalar açlıktan ölmemeye başladı tabi. Müstakil evin etrafında da çitlerin içinde itlerden filanda kurtuldular. Doğal seleksiyon ortadan kalktı yani. Beslediği 4-5 kedi 2-3 sene içinde 30-40 a çıktı. Yani biraz böyle düşününce sürekli beslemeyin. Çok pis çoğalıyolar haberiniz olsun. 

Hocam yemekten kalanları bile yiyolar çoğu zaman. Yağlı şeyleri sebze olmadığı sürece yiyorlar. Yemek suyunu filan içiyorlar. Ekmek yiyen var. Söz konusu kedi olunca tam bir liste veremiyoruz yani. Burger patetesi yiyen bile gördüm :D

Cok beslemeyin cogaliyorlar ne demek hocam? Cok hassassaniz iki gununuzu ayirip belediyeye ucretsiz kisirlastirmaya goturebilirsiniz. Dogal seleksiyon mu kaldi? 

sigara değil, balık olan.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı

Çoğalsınlar ne olacak ki ? Köpek olsa anlarım gece adama saldırır ama kedi be hocam zararsız sakin bir hayvan.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Ben bikere tam bi margarin vermiştim bayıla bayıla yedi. sonra biyere kusmuştur ama heralde.

Bi kere de oltayla balık tutuyorduk galatasaray universitesinde, canlı kıpraşan koca koca balıkları bi lokmada yutuyo serefsizler.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Hacı evin artıklarını ver onlar yemezse başka hayvanlar yer.Aç olan kedi herşeyi yer.Ayrı masraf yapma.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

hep etli çözümler gelmiş

ben vejeteryan adamım

- ne kasaba girebilirim

- ne etli yemek pişirebilirim

- ne de iğrenmeden kemik/et vs taşıyabilirim

midem bulanıyo

bu mamalar dediğiniz kadar ucuzsa bulurum bi yerlerden

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Ne kızıyonuz arkadaş ? Besledik çoğaldılar altından kalkamadık dedim. Ona göre besleyin. 40 kedinin sorumluluğu nasıl biliyonuz mu ? Ben beslerken kısırlaştırma filan düşünerek beslemedim. Başıma geldi paylaştım. Siz kısırlaştırarak besleyin. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

kuru mamamın kilosu 3 lira birşey. ama markasız olandan al.

kilo ile poşete döküp veriyorlar. bayağı da işini görür. fala yemiyorlar o mamalardan.

Toplam Hit: 4249 Toplam Mesaj: 39
kedi mama yemek