Sorunlu Bir Dedektif: Katil Kadın

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek

SORUNLU BİR DEDEKTİF: KATİL KADIN

“Muhtemelen katil kadın, eşcinsel olma ihtimali de var çünkü maktulün üzerinden çıkan tırnak parçalarında vernik (lak) var. AH! OJELİ TIRNAK!”

Halının üzerinde yatan kafası kopmuş erkek bebek oyuncağının yanında diz çökmüş Rumi, buzdolabı poşeti geçirdiği elini, halının üzerinde gezdiriyordu. Aradığı tek şey: “kanıt” idi. Aşırı derecede büyük kafası, diğer on yaşındaki çocukların aksine daha farklı şeylerle doluydu. Sık sık polisiye izler ve elinden Agatha Christie kitaplarını düşürmezdi hiç. Sherlock ve Poirot’yu idol olarak benimsemişti. Kenarda duran a4 kağıdı ile cesedin üzerini örttü ve eline aldığı bir başka kağıda, “Boğulma” yazdı. Kafası, bedeninden ayrılmıştı fakat ortalıkta hiç kan yoktu, neyse ki bu ihtimal üzerinde düşünmedi yoksa işin içinden çıkamazdı.

Her gün onlarca oyuncağını bu şekilde evin farklı yerlerine yatırıp onların ölüm sebeplerini araştırıyordu, katil genellikle üst kattaki abla dediği Aysun’un çocukluktan kalma bebekleri çıkıyordu. Kitaplarda defalarca karşılaşmasına rağmen, anlamını bilmediği eşcinsel kelimesini annesine her sorduğunda, “Boşver oğlum…” cevabını aldığı için boşverdi. Katil kadındı… Çalışan bir anne ve babaya sahip olduğu için yaşıtlarına oranla daha özgürdü, derslerinde göstermesi gereken performansı suç mahalinde gösterebiliyordu.

“Evet… Katil kadın…” dedi kendi kendine ve istemediği kadar kadın bulabileceği yere, Kadriye Teyze’sinin evine gitti. Aysun evde yoktu; küçük, masum ve şirin bir çocuğun kızının odasına girmesinden rahatsızlık duymayan kadın bir yandan taze fasulye ayıklıyor, diğer yandan da televizyona bakıyordu. Hayali şüphelilerin üzerine, hayali delillerle gitti Rumi. Yerdeki tırnağın renginin kırmızı olduğu konusunda kendini ikna etmesi pek de zor olmadı. Katil; sarı uzun saçlı, pembe elbiseli ve kırmızı ojeli tırnaklı bebekti. Odanın ışığını kapattı ve Aysun’un masa lambasını açtı, altına da bu bebeği oturttu, “ANLAT!” dedi bağırarak, daha sonra Kadriye’nin duyma ihtimalini düşündü ve kapıdan gelip gelmediğini kontrol etti, gelmiyordu –sorguya devam etti.

“Niye öldürdün o adamı? Sana sarkıntılık mı etti? Üzerini soymaya mı kalktı? Anlatsana… ANLATSANA! Ya da dur… Seni şu içerideki sobada birkaç dakika bekleteyim de gör gününü, korkma… Soba yanmıyor, sadece karanlıkta kal biraz. Bana karşı gelirsen seni küçük tuvalete kaparım bilmiş ol!”

Rumi kızı yanmayan sobanın içine attı. Düzeltmek gerekirse: Henüz yanmayan… Katlettiği yirminci oyuncaktan sonra Aysun iyice çileden çıktı ve Rumi’yi annesine şikayet etti.

“Bak Rabia Abla, sorun oyuncak değil eşek kadar kız oldum oyuncakla mı oynayacağım ben. Sadece manevi değeri var onların, hepsi çocukluğumdan kalma. Geçen bir bebeğimin boynunu koparmıştı iple, şimdi de sobaya atmış hani bak valla biliyorum yanmıyor diye atmıştır ama yapmasın…” Aynı ses tonuyla şikayetlere devam ederken bankacı olan Rabia, gelen ve çok konuşan müşterilere karşı davrandığı gibi davran Aysun’a ve dinlermiş gibi yapıp duymamazlıktan geldi.

“Tamam mı? Bak çok seviyorum onu ölürüm pembe beyaz yanaklarına annem de babam da seviyor, ama yapmasın. Annemin çok selamı var izin gününü soruyor senin gelecekmiş. Hadi iyi akşamlar… Kani Abiye selam söyle.”  Nihayet gitmişti. Rabia sırf bu işkenceye katlandığı için sağlam bir fırça atacaktı Rumi’ye.

“BANA BAK OĞLUM! Eğer gidip de onun bebeklerini tekrar yakarsan ağzından kan getiririm senin, o etlerini kabartırım…”

“Ama anne…”

“Sus! Karşı gelme! Bana bir daha karşı gelirsen seni küçük tuvalete kaparım bilmiş ol! Şimdi hadi odana git güzel oğlum benim, hadi güzel güzel oyna kendi oyuncaklarınla.”

Ertesi sabah; yeni bir cinayet ve yeni şüpheliler vardı Rumi’nin kafasında. İlk şüpheli: Coca Cola’nın promosyon olarak verdiği kutup ayısıydı. En değersiz oyuncağı oydu. Şüpheli olarak ya değersiz oyuncaklarını ya da Aysun’un bebeklerini seçiyordu, onların infazı daha kolay oluyordu Rumi için. Kendi oyuncaklarına kıyamıyordu…

“ANLAT! BANA BAK OĞLUM BANA BAK! Eğer doğruyu söylemez ve bana tekrar yalan söylersen ağzından kan getiririm senin, o etlerini kabartırım… Neyse… Bir de diğer şüphelileri dinleyelim. Katil kadın olabilir…” Yine kıyamadı kendi oyuncağına, yirmiye aşkın oyuncağı katletmesine rağmen Kadriye yine onu içeri aldı. Kadın, mutfakta sarma sarar ve televizyona bakarken Rumi katil olan bebeği saksıya gömdü, gömerken de sağa sola sıçrattığı topraklar aleyhinde delil oldu. Hayali delil ve şüphelilere alıştığı için gerçeklerini görmezden geldi ve bu deliller akşam eve gittiğinde annesinden bir araba sopa yemesine sebep oldu. Bebeklerinkine oranla oldukça naif bir cezaydı bu.

Çimdik, tokat ve terlik yüzünden kabaran etleri zorlu bir gece geçirmesine sebep olsa da, ertesi gün hayalini kurduğu yeni maktul ve katiller rahat uyumasını sağladı. Evet… Rumi bir psikopat adayıydı, yadsınmaması ve derhal cevaplanması gereken bir soru var:

“Bir libido canavarını kaç şişme kadın tatmin eder?”  

Olur da bir gün, o libido canavarı şişme kadınlardan sıkılır ve gerçeğini isterse…

Kerem YÜKSELOĞLU

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

güzelmiş. ellerine sağlık

I am Jack's inflamed sense of rejection
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BeYaZZZ
    BeYaZZZ's avatar
    Erkek

“ANLAT! BANA BAK OĞLUM BANA BAK! Eğer doğruyu söylemez ve bana tekrar yalan söylersen ağzından kan getiririm senin, o etlerini kabartırım

okumadım bu cumleyı okudum sadece sacma olmus ızlemını yarattı bende hocam ya

THE BeYaZ
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_Gizemli
    By_Gizemli's avatar
    Banlanmış Üye
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

ilham kaynağın kim ? bul ve getir bana lütfen , ona iki çift lafım var. 

Hayat Boş , Vur Göte Çoşşşş.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek
    By_Gizemli bunu yazdı

ilham kaynağın kim ? bul ve getir bana lütfen , ona iki çift lafım var. 

Sensin üstad.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

Sen bu işleri bırak.olmuor işte zorlama kasma boşuna

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek
    swordfish bunu yazdı

Sen bu işleri bırak.olmuor işte zorlama kasma boşuna

Olur denerim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oksijen
    oksijen's avatar
    Erkek

"Bir şemsiye tamircisi, yazmış olduğu şiirlerini incelemesi için Sekspir’e gönderdiğinde,
    ünlü yazarın cevabi şu olur:
    Dostum, siz şemsiye yapın, hep şemsiye yapın, sadece şemsiye yapın…"

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek
    oksijen bunu yazdı

"Bir şemsiye tamircisi, yazmış olduğu şiirlerini incelemesi için Sekspir’e gönderdiğinde,
    ünlü yazarın cevabi şu olur:
    Dostum, siz şemsiye yapın, hep şemsiye yapın, sadece şemsiye yapın…"

Haklısın hocam. Herkes kendi işine...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sherlock.
    r10aldinho
    r10aldinho's avatar
    Erkek

ilginc bir yaziydi. sacma gelebilir coguna ama yikici olmamak lazim.

kalemine saglik

İlk batışını ben gördüm güneşin, Gün dönümüne sen yetiştin, Kaptanı benim bu geminin, En son ben çıkarım, Panik etmeyin ___________________________________________________________ iletisim: www.tahribat.com@gmail.com
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek
    r10aldinho bunu yazdı

ilginc bir yaziydi. sacma gelebilir coguna ama yikici olmamak lazim.

kalemine saglik

Teşekkürler hocam. :)

Toplam Hit: 1974 Toplam Mesaj: 16