Soy Agaci Programi Ariyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek

Dün nüfus müdürlüğünde işim vardı hazır gitmişken bu mevzuyu da sorayım dedim.. Nüfus müdürünün bana dediği şey şu; Eskiden olsa verebiliyorduk buradan ama şimdi mernis sistemi geldikten sonra bu işlem merkeze çekildi. Eğer anne ve baba tarafından soy kütüğünü istiyorsan kütüğünüzün bağlı olduğu ilde deneyin eğer göç etmiş bir aile iseniz ve pek ileri gidemiyorsanız ankaradaki nüfus arşiv müdürlüğüne dilekçe vermen lazım. Sonra arşivden sülalenizin bulunduğu defter numarasından dedenizin veya dedenizin babasına ait bilgileri elde edersiniz. Elde ettiğiniz bu bilgilerle Nüfus Arşivlerinden, T.C Başbakanlık Arşivlerinden veya İçişlerine Ait arşivlerden araştırma yaparak sülalenize ait kişilerin geldikleri yerler yaşadıkları yerler meslekleri bulundukları yöredeki sülale isimleri veya ünvanları ile alakalı daha detaylı bilgi edinebilirsiniz dedi.. Araştırmak isteyen arkadaşlar nüfus müdürünün bana dediği şekilde söyledi.. Umarım bi nebze yardımcı olmuşumdur..

Yargılamak için bilmek, bilmek için anlamak, anlamak için dinlemek gerekir...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    god
    god's avatar
    Erkek

Ic isleri bakanligindan gelencevabin ozeti

Belirtilen nedenlerle, alt ve üst soyunu kapsayan nüfus kayıt örneklerinin dışında soyağacı ya da soy kütüğü olarak tanımlanan taleplerin yerine getirilmesi mümkün değildir.

All is well
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek
    god bunu yazdı

Ic isleri bakanligindan gelencevabin ozeti

Belirtilen nedenlerle, alt ve üst soyunu kapsayan nüfus kayıt örneklerinin dışında soyağacı ya da soy kütüğü olarak tanımlanan taleplerin yerine getirilmesi mümkün değildir.

Bana da aynen red geldi.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahmaran
    sahmaran's avatar
    Dişi
    syklops bunu yazdı

excel de hiyerarşi den yapıver işte 

excel den hirarsi nasil yapilir bir örnek gösterebilirmisiniz ??? :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek
    asa42 bunu yazdı
    Lemuria bunu yazdı

Holy sağolsun bana yardımcı olmuştu .. ama şöyle bişe var ki dedemin bile ismi yoktu ki dedemin ermenistan da doğmasından kaynaklanıyor olmalı , eğer anadolu da eskiyseniz bulursun ama değilseniz çok da derine gitmiyor bu sistem . 

arkadaşın aradığı olay çok farklı ama holy reis bana da yardımcı olmuştu. bizim sülale anadolu çocuğu olunca tc başlangıcından itibaren var :)

Aga tc basladigindan beri diyonda benim dedem 1914 doğumlu hala yasiyor aq :) yani tc cok yakin. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Elimdeki bilgileri kayıt için family tree maker kullanıyorum fakat hiç sewmeden kullanıyorum

kendime bi tane yapacam da zaman bulamıyorum

Piyasadaki programlar güzel ama xml export ettirmiolar onun için bağımlı kalıyorsunuz

HolyOne tarafından 08/Tem/14 07:44 tarihinde düzenlenmiştir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

http://www.inndir.com/SECERE-Aile-Soyagaci-Programi-2777p.html#.U7uXDPl_uDM

ride or die..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkcell
    turkcell's avatar
    Erkek

programla felan uraşma en iyi soy ağacını http://www.familyecho.com/

adresinden yaparsın ben dolu program denedim hiç biri bi işe yaramaz :D bu site mütiş

char ılkUnluyuBul(char a[10]) { char Unluler[] = { 'a', 'ı', 'o', 'u', 'e', 'i', 'ü', 'ö' }; for (int i = 0; i < 9;i++) for (int j = 0, j < 7; j++){//7 olmasının sebebebi 6 harfli bir sözcük girmişti yanlış hatırlamıyorsam if (a[i] == Unluler[j]){ return a[i]; } } bool UnluIncemi(char a){ char InceUnlu[] = { 'e', 'i', 'ü', 'ö' }; for (int i = 0; i < 4;i++) if (a == InceUnlu[i]) return true;
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahmaran
    sahmaran's avatar
    Dişi
    turkcell bunu yazdı

programla felan uraşma en iyi soy ağacını http://www.familyecho.com/

adresinden yaparsın ben dolu program denedim hiç biri bi işe yaramaz :D bu site mütiş

Bu family echo iyimis :) ama türkçe olaydi da dayi hala, teyze, emmi oglu....kirve..... fln yazabileydik :P yok mu bir gönüllü koca türkiyede bunun türkcesini yapacak :/

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Elimdeki bilgileri kayıt için family tree maker kullanıyorum fakat hiç sewmeden kullanıyorum

kendime bi tane yapacam da zaman bulamıyorum

Piyasadaki programlar güzel ama xml export ettirmiolar onun için bağımlı kalıyorsunuz

hacı abi sevabına bi sistem yapıverde bakalım soyumuza :)

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
Toplam Hit: 3772 Toplam Mesaj: 32