folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Sporun Sağlığımıza Olumsuz Etkileri...(Ödev)

Sporun Sağlığımıza Olumsuz Etkileri...(Ödev)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

Explosive bunu yazdı:
    -----------------------------

sokoban bunu yazdı:

Spor zaman kaybından başka bir şey değil (Tabi kişisel görüşüm).

puhahaha hayatında hiç spor yapdınmı ? 

Ne yoracam kendimi koş atla zıpla bilmem ne onun yerine daha faideli işler yaparım :F

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLcoL
    aLcoL's avatar
    Erkek

HolyOne bunu yazdı:

Abi hic sevmem sonucu önceden verilmiş taraflı kompozisyonları. ama seninki marjinal olmuş.

Spor metabolizmamızı hızlı çalıştırdığı için hücrelerin yenilenmesini sağlar. fakat hücrelerin bölünebilme sayısı sınırlıdır ortalama 400 falandır bu da çabuk yaşlanıp ölmemizi sağlayabilir diyebilirsin.

En az 1 syfa olacakmışmış hocam birde :) ama verdiğin bilgiyide mutlaka söyletecem hocam :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

aLcoLiq bunu yazdı:

HolyOne bunu yazdı:

Abi hic sevmem sonucu önceden verilmiş taraflı kompozisyonları. ama seninki marjinal olmuş.

Spor metabolizmamızı hızlı çalıştırdığı için hücrelerin yenilenmesini sağlar. fakat hücrelerin bölünebilme sayısı sınırlıdır ortalama 400 falandır bu da çabuk yaşlanıp ölmemizi sağlayabilir diyebilirsin.

En az 1 syfa olacakmışmış hocam birde :) ama verdiğin bilgiyide mutlaka söyletecem hocam :)

hocam sen bunu ağırlık çalışan bir sporcuyu örnekleyerek anlatırsan 10 sayfa çıkarırsın, misal vücut daha fazla kas kütlesine ihtiyaç duyuyor sporcu daha az set daha ağır çalışıyor vücut daha fazla kas kütlesi istidikçe kas hücreleri bölünüyor falan abart işte, bölünme şekillerine falan bak, vücudun farklı ortamlarda geliştirdiği tepkilere bak 30 sayfa bile çıkarırsın wiki-google akar.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dyrnade
    dyrnade's avatar
    Erkek

Tyler_Dayi bunu yazdı:

A4 kagıdına "yoktur" yazıp ver. Sporun zararı mı olurmuş?

Olmaz mı internette araştır bari atıp tutmayın hemen.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLcoL
    aLcoL's avatar
    Erkek

IRET bunu yazdı:

aLcoLiq bunu yazdı:

HolyOne bunu yazdı:

hocam sen bunu ağırlık çalışan bir sporcuyu örnekleyerek anlatırsan 10 sayfa çıkarırsın, misal vücut daha fazla kas kütlesine ihtiyaç duyuyor sporcu daha az set daha ağır çalışıyor vücut daha fazla kas kütlesi istidikçe kas hücreleri bölünüyor falan abart işte, bölünme şekillerine falan bak, vücudun farklı ortamlarda geliştirdiği tepkilere bak 30 sayfa bile çıkarırsın wiki-google akar.

sağolasın hocam fikir için bende sordum bir dal üzerinden yapsak olurmu diye ama genel olarak bir bilgi istiyormuş, yolladım zaten sizin yüzünüzden net alemi karıştı hocam de dedim :):)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dyrnade
    dyrnade's avatar
    Erkek

Musscle & Fitness dergisinin geçen ayki sayısını bi yerden bulursan bu konuyla alakalı çok güzel bir yazı vardı şimdi onu buraya yazayım desem çok uzun yazılmaz :D İnternetten pdfsini bulursan 80. sayfadaki yazıyı oku yaz :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mehmetcan
    mehmetcan's avatar
    Erkek

sporun faydaları oldugu kadar elbette zararlarıda mevzuttur bunlari şöyle özetliyebiliriz.

Normal insanlardan daha çok yemek yersin , kendini zinde ve uyanık hissedersin buda her işe ben koşarim her işi yaparim demene sebeb olur zaman kaybın olur :)

Spor yapınca yorgun düşersin sex yapamazsın , formda oldugun günler hariç.

spor'u birakan insan çok çabuk çöker , ama hiç yapmayan kadar çökmez.

Normal insanların organlarinin iki veya üç katı seninkisi çalişir. buda daha çabuk ömür tüketmene sebeb oluyor.

mesala A şahsı , merdiveni 2 dakikada çıkarken sen 2-saniyede çıkıyorsun çok hızlıyım dersin ama bilmezsin ki onun harcadigi enerjinin ve direncin %100'ünü harciyor ve daha çok çalişiyor organlarin buda ömürü kısaltiyor.

bizde keyfine düşkün sosyal çocuklar olabilirdik ; hayatla erken seviştik herşey üstümüze kaldı
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

aLcoLiq bunu yazdı:

gene olarak ağırlık çalışan bir sporcu dersin, olur biter :| kalbe yükleniyor kalp büyüyor falan de. İşine yarayacaklar, Ağırlık çalışanlar, Koşucular, Nefes tutarak dalanlar, bunlar dışında eklem ve kemik deformasyonlarından bahset.

sağolasın hocam fikir için bende sordum bir dal üzerinden yapsak olurmu diye ama genel olarak bir bilgi istiyormuş, yolladım zaten sizin yüzünüzden net alemi karıştı hocam de dedim :):)

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clostridium
    Clostridium's avatar
    Erkek

benı ornek wer ustad. haftada 5 gun fitness , 3 gun kulübün idmanı , 2 gunde turnuwa ıcın ıdman we hafta sonu 3er mac. halım calf'ım su an dawul gıbı kımıldayamıyorum ewden bı yere adım atamaz haldeyım bedenım sikilmiş durumda   :d

N'oublie pas d'ou tu viens ..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek

bence spor bedende yorulma yapar , işleyen demir pas tutmaz ama belli bi süre sonra yorulmadan dolayı çat diye ikiye ayrılabilir :D

Toplam Hit: 5983 Toplam Mesaj: 28