SQL Injection Saldırılarını Anlamak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Holyzone
    Holyzone's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Çok beğendim dökümanı, sizin de okumanızı öneririm 

http://www.cisco.com/web/about/security/intelligence/sql_injection.html

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Güzel döküman :)

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek

çok iyi be. paylaşan ellerine sağlık hocam

Yeni bir iş, yeni bir aş, yeni bir hayat. Sil baştan başlamak gerek bazen modunda. Artık buralarda yokum :) Hepinizi seviyorum, muck.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

yıl olmuş 2012 sql injection konusuosak bence bi problem var ya. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Holyzone
    Holyzone's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

FCN bunu yazdı:
    -----------------------------

Really Fatin ?! SQL Injection her yerde lan :D Bu cümleyi kurman akabinde seni 3 ay odana kapanıp hack çalışmaya mahkûm ediyorum :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

Holyzone bunu yazdı:

FCN bunu yazdı:

Really Fatin ?! SQL Injection her yerde lan :D Bu cümleyi kurman akabinde seni 3 ay odana kapanıp hack çalışmaya mahkûm ediyorum :D

abi orası öylede önüne geçmek içinde ahım şahım bişi gerekmiyor  demeye calısıorum. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

.net (asp.net / mvc) siteyi sql injection ile hackletebilen yazılımcının alnını karışlarım. cidden ağır troll olmak lazım hackletebilmek için. uzun süredir bu meslekteyim 1 kere olsun "lan sql injection laan??" diye düşünmedim asdjasodka

php gibi dandik script dillerinini korkulu rüyası :P :D

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek

SharpShooter bunu yazdı:

.net (asp.net / mvc) siteyi sql injection ile hackletebilen yazılımcının alnını karışlarım. cidden ağır troll olmak lazım hackletebilmek için. uzun süredir bu meslekteyim 1 kere olsun "lan sql injection laan??" diye düşünmedim asdjasodka

aspnet mssql kullandıgından dolayı oda dandik windows kullandından dolayı asp.net burada dandik kalıyor

php her ortamda çalışır stabildir ve güvenlidir. kodlamasıda asp net kadar tırt değil en büyük sistemlere bakın phpdir  php linux ikilisi herzaman işini görür :D

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

EcHoLL bunu yazdı:

SharpShooter bunu yazdı:

aspnet mssql kullandıgından dolayı oda dandik windows kullandından dolayı asp.net burada dandik kalıyor

php her ortamda çalışır stabildir ve güvenlidir. kodlamasıda asp net kadar tırt değil en büyük sistemlere bakın phpdir  php linux ikilisi herzaman işini görür :D

ahahah güldürdün beni :D

hangi büyük sistem? facebook ? abi facebookta 2000 küsür kişi yazılım yapıyor :D lütfen demeyin facebook php kullanıyor o zaman iyi diye. tamamen ticari olaylar. zaten facebook düz php kullanmıyor :)

bu arada dandik windows ah ahh :D dandikse/beğenmiyorsanız kullanmayın abi . ne işe kullanıyorsunuz o zaman.

EcHoLL 132 Dakika Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:12.0) Gecko/20100101 Firefox/12.0 Windows XP

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

SharpShooter bunu yazdı:

ahahah güldürdün beni :D

hangi büyük sistem? facebook ? abi facebookta 2000 küsür kişi yazılım yapıyor :D lütfen demeyin facebook php kullanıyor o zaman iyi diye. tamamen ticari olaylar. zaten facebook düz php kullanmıyor :)

bu arada dandik windows ah ahh :D dandikse/beğenmiyorsanız kullanmayın abi . ne işe kullanıyorsunuz o zaman.

EcHoLL 132 Dakika Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:12.0) Gecko/20100101 Firefox/12.0 Windows XP

Evet sunucu olarak unix tabanlı sistemlere göre dandik bir sistemdir windows.

PHP işine gelince facebook google örnekleri her zaman yanlıştır. Zira dediğin gibi binlerce kişi çalışıyor istihdamlarında isteseler yeni dil yapacak kadar büyük şirketler bunlar ancak php ye dandik demekte saçma olur. Dandiklik php yi echo komutundan fazla ileri bilmeyip site yapmaya kalkanlardadır.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahinka
    sahinka's avatar
    Erkek

EcHoLL bunu yazdı:

SharpShooter bunu yazdı:

daha sistemlerin buna hazır olmadıgı içn olabilirmi  php  .net den üstün görmenin sebebini merak ettim açıkcası 

imza
Toplam Hit: 2101 Toplam Mesaj: 12