folder Tahribat.com Forumları
linefolder Database - Veritabanı
linefolder SQL Server Yok Veya Erişim Engellendi

SQL Server Yok Veya Erişim Engellendi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alp
    alp's avatar
    Erkek

eğer ftp'ye attığında çalışıyor da local'de çalışmıyor ve enterprise manager'a erişemiyorsan, daha önce söylediğim gibi veritabanına remote erişim engellenmiştir..Çünkü sen localde çalıştırmak istediğinde de veriabanına remote bağlanıyorsun..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek
    alp bunu yazdı:
    -----------------------------

eğer ftp'ye attığında çalışıyor da local'de çalışmıyor ve enterprise manager'a erişemiyorsan, daha önce söylediğim gibi veritabanına remote erişim engellenmiştir..Çünkü sen localde çalıştırmak istediğinde de veriabanına remote bağlanıyorsun..

abi bi db oluşturdum. ama  enterprise manager SQL Server yok veya erişim engellendi   diyo yine :|

ağlamak istiyorum :( 

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    Ben birşeyler yazdım bir önceki safyada birde onları denesene......
    birde db yarattıktan sonra baksana 'c:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL.1\MSSQL\Data içersinde bir dosya varmı?varsa adları dbye uygunmu vs vs

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alp
    alp's avatar
    Erkek
    FOXXLY bunu yazdı:
    alp bunu yazdı:

eğer ftp'ye attığında çalışıyor da local'de çalışmıyor ve enterprise manager'a erişemiyorsan, daha önce söylediğim gibi veritabanına remote erişim engellenmiştir..Çünkü sen localde çalıştırmak istediğinde de veriabanına remote bağlanıyorsun..

abi bi db oluşturdum. ama  enterprise manager SQL Server yok veya erişim engellendi   diyo yine :|

ağlamak istiyorum :( 

abi ftp'ye attığın dosyada sql server'a bağlantı yaparken server yerine sitenin ipsini yazıyorsun ya ip yazmayıp localhost yazarark denesene (ftp'de dene)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

sandman bunu yazdı:
    Ben birşeyler yazdım bir önceki safyada birde onları denesene......
    birde db yarattıktan sonra baksana 'c:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL.1\MSSQL\Data içersinde bir dosya varmı?varsa adları dbye uygunmu vs vs

var abi sonu .mdf 4-5 tane dosya var

dediklerini yaptım

Microsoft OLE DB Provider for SQL Server (0x80004005)
    Geçersiz yetkilendirme belirtimi

bu hatayı alıyorum :( 

alp  hocam şimdi ben mssql db oluşturdum hostta , db bağlantısı yaptım , ama db nin içinde ne tablo var, ne bişey boş, sadece db bağlantısı yaptım hata filan çıkmadı ama.

Enterprise Manager ile zaten giremiyorum hosttaki db ye tablo filan da oluşturamıyorum. :(

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    demekki sen dbleri oluşturabilmişsin bence sorun senin yetkilendirmelerinde.....Admin şifreni hatırlıyormusun Xp'nin onunla bir MsSQL'e Login olmaya çalışsana

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alp
    alp's avatar
    Erkek

E abi, database'e ftp'ye attığın dosyalardan ulaşabiliyorsan (yani local ulaşıyorsan) ve enterprise manager ya da iis'den ulaşamıyorsan, bunun anlamı; veritabanına serverdan(local) erişim var ama remote(enterprise manager, iis) erişim yok..Mesela bazı siteler güvenlik için veritabanlarına remote erişimi kapatıyorlar..

Senin veritabanının da böyle bir olayı olabilir, ben hâlâ hosttan kaynaklandığında ısrarcıyım :)

Toplam Hit: 12411 Toplam Mesaj: 18