SSD Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Ortalama bir kullanıcıya 5-6 yıl gider SSD.

SSD'nin ustası Samsung, Kingston ve Sandisk (Western Digital).

Samsung ve Kingston'ların fiyatları kaliteli oldukları için biraz yüksektir. Sandisk fiyat/perfornmans konusunda en iyisi şuan.

Hala HDD kullananlara şiddetle SSD'ye geçmelerini öneririm. Yıllarca HDD ile hamallık ettiğiniz zamanlara üzüleceksiniz.

bu kadar çabuk mu bozuluyor bunlar?

goo.gl/qBNZmW
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bozulma olasılığı yazılan veriye bağlı. 7/24 torrent kullanan birisi ile ofis işleri için kullanan adam için SSD ömrü aynı değil.

Zaten 3 yıl garantisi var. 

En temizi benim kullandığım yöntem. 120 GB SSD aldım, eski HDD'yide DVD-Rom'u söküp onun yerine taktım. Windows'u ve sık kullandığım programlar SSD'dede, torrent, oyun, film gibi büyük dosyalar HDD'de.

Power tuşuna basıp 3-4 saniye sonra Windows'un hoşgeldiniz yazısını görmek zevki ise paha biçilemez.

mkyb tarafından 29/Kas/17 21:46 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Ben 4-5 yıldır sadece ssd disk ile kullanıyorum pc yi. Torrent de kullanıyorum, Adobe nin ağır programlarını da kullanıyorum. Her akşam netten dizi izliyorum. Birden çökme ihtimali var mı?

goo.gl/qBNZmW
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

Ben 4-5 yıldır sadece ssd disk ile kullanıyorum pc yi. Torrent de kullanıyorum, Adobe nin ağır programlarını da kullanıyorum. Her akşam netten dizi izliyorum. Birden çökme ihtimali var mı?

İlginç ben SSD bozulmaz diye biliyorum, bozuluyorsa ne espirisi varki..?

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eraycnar
    eraycnar's avatar
    Erkek

samsung 960 pro m2 derim çok memnunum..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

Hangi markayı kullanıyorsan SSD bakım programı oluyor hocam onunla sağlık durumuna bak. HDD bozulursa verileri kurtarma imkanı var ama SSD bozulunca veri kurtarmak imkansız. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

Hangi markayı kullanıyorsan SSD bakım programı oluyor hocam onunla sağlık durumuna bak. HDD bozulursa verileri kurtarma imkanı var ama SSD bozulunca veri kurtarmak imkansız. 

OCZ Vertex 4 256 GB

nerden, nasıl bakıcam hocam, link atabilir misin?

goo.gl/qBNZmW
Toplam Hit: 2174 Toplam Mesaj: 18
ssd