Ssk Bağkur Çakışması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek

Hocalar merhaba. Malumunuz deprem şu bu derken izmire yerleştik. Bir ilaç firmasında çalışıyorum şuan sigortalı olarak. Kayınbabamlar da geldi izmire. Bir elektrikçi dükkanı açacak. Ama sicili temiz olmadığı için kendi adına açamıyor. Ben de bu genç girişimci desteği falan derken ben açsam diye düşündüm. 

şimdi benim sormak istediğim konu şu 

Ben bu dükkanı açsam bizim ilaç şirketi benim Bağ-Kur'lu olduğumu ya da dükkan açtığımı bir yerden anlayabilirler mi? 

Aslan bile atı görünce götünü saklar
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

anlamasına anlar ama sorun olurmu ki bu?

bağkur yerine senin sgk nı oderler bagkur borcu olusmaz

onlara giren cıkan bi durum yok

DestinatioN tarafından 17/Tem/23 17:55 tarihinde düzenlenmiştir

destination@tahribat.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asi27
    asi27's avatar
    Erkek
    Mutubilir bunu yazdı

Hocalar merhaba. Malumunuz deprem şu bu derken izmire yerleştik. Bir ilaç firmasında çalışıyorum şuan sigortalı olarak. Kayınbabamlar da geldi izmire. Bir elektrikçi dükkanı açacak. Ama sicili temiz olmadığı için kendi adına açamıyor. Ben de bu genç girişimci desteği falan derken ben açsam diye düşündüm. 

Ben bu dükkanı açsam bizim ilaç şirketi benim Bağ-Kur'lu olduğumu ya da dükkan açtığımı bir yerden anlayabilirler mi? 

bilebilirler... en güzeli onlarla konuş, böyle bir fikrim var, "sadece benim adıma şahıs şirketi kurulacak" sizin açınızdan bir sakıncası var mı falan. Kabul ederlerse sıkıntı yaşamazsın bağkurla falanda uğraşmazsın..

BİZDE BİLİRİZ BİR KALBİN EN DERİN YERLERİNE İZ BIRAKMASINI,ŞAYET FARKINDA OLMASAYDIK YÜREĞİMİZDEKİ TAHRİBAT'IN...!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek

Dükkanı açıp Bağkur yatırmamak olmaz galiba değil mi o iş şart sanırım. 

Müdürle konuştum o da kendi müdürü ile konuşmuş. Gökhan Bey (müdürümün müdürü) daha önce üniversitede ders vermeye mi ne niyetlenmiş şirket gerekiyormuş o zaman problem mi yaşamış ne halt olmuş bi şeyler anlattı bizim müdür ama anlamadım. 

en son tanıdığı bir avukattan güzel bir örnek yazı alsın bu ikisi birbiri ile olabilir gibisinden ondan sonra bize yazıyı getirsin ben de yukarıya sunayım demiş bizim müdürün müdürü. Çok fazla profesör girdi diye ben direkt açayım görmezlerse dedim ama görürler diyorsanız bi avukat bulacağız galiba. Avukat da bunun mümkünlüğü ile ilgili emsal bir örnek ya da yazı mı getirecek ne yapacak anlamadım hiç valla

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EntelKoylu
    EntelKoylu's avatar
    Erkek

Zamanında sgklı bir yerde çalışıp başka bir yerde bağkurlu olarak bir iş yapabiliyordun geçen sene çıkardıkları bir yasa ile bunun önüne geçtiler. Açarsan işçi çalıştırman gerek vs vs. Ayrıca sgk dökümünde çakışmalı hizmet diye çıkıyor. 

ANDY // Burası mezopotamya, küresel oyunun bumerang cehennemi. Tanrı bile dünya düzeni için peygamberlerini hep buraya göndermiş. Çünkü burası aslında yeryüzü cennetiymiş. Daha Fazla Bilgi İçin Profilimi İnceleyiniz...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek

Peki yeni konu açmadan bi soru daha sorsam

Bu amazon satıcı hesabı için şirket kurmak lazım diyorlar. Şirket kurunca illa bağkur yatırmak gerekiyor mu ona da 

Edit: SGK'lı olunca gerekmiyormuş galiba bağkur

Mutubilir tarafından 17/Tem/23 20:44 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EntelKoylu
    EntelKoylu's avatar
    Erkek
    Mutubilir bunu yazdı

Peki yeni konu açmadan bi soru daha sorsam

Bu amazon satıcı hesabı için şirket kurmak lazım diyorlar. Şirket kurunca illa bağkur yatırmak gerekiyor mu ona da 

Edit: SGK'lı olunca gerekmiyormuş galiba bağkur

SGK lı olunca bağkur yatırmıyorsun fakat aynı anda iki işte çalışamayacağın için işçi sgk yatırman gerekiyor. Eşin bir yerde çalışmıyorsa bağkurlu yap onun bağkurunu yatır.

ANDY // Burası mezopotamya, küresel oyunun bumerang cehennemi. Tanrı bile dünya düzeni için peygamberlerini hep buraya göndermiş. Çünkü burası aslında yeryüzü cennetiymiş. Daha Fazla Bilgi İçin Profilimi İnceleyiniz...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

sgk lıysan bağkur çıkmıyordu geçen yıl ben e ticaret için açmıştım 3-4 ay sonra muhasebe parası 1000 lira olunca kapatmıştım, kolay açılıp kapanıyor. muhasebeci zorunlu ve artık en düşük muhasebeci 1500 lira felan olmuş aylık oda pek işine yaramayacak kalitede.

şirketin anlar mı orasını bilmiyorum.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    Mutubilir bunu yazdı

1-Elektrikçi dükkanı dediğin ,hizmet.veriyorsa zaten sen acamazsin belge vs gerekiyor ise .

2-vergi borcu vs ise acilamiyor olabilir , yapılandırma var bu ay sonuna kadar 

3-isveren başka.yerde.calistigini öğrenemez

4-3evet fakat aynı saatlerde ikinis yerinde de faaliyet gostrebilecek bir durum ise ,işveren seni haklı sebeple tazminatsız sozlesmeni fesh edebilir

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

İşverenin bunu öğrenirse tamimatsız fesihşe seni şutlar.

Ben çok araştırdım sigortalı özel bir şirkette çalışıyorsan kendi adına şirket açarsan ayvayı yersin. Çoğu şirket buna izin vermez.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek

İlk defa şirket açacaksan SGK lı değilsen 29 yaşından küçüksen 1 yıl Bağkurunu devlet ödüyor sanırım yararlanılabilir. 1 yıl az değil 

Her yarın geriye kalan hayatımızın ilk günü....
Toplam Hit: 1653 Toplam Mesaj: 16
dikkan